50 ایده کسب و کار برای کسانی که می خواهند کسب و کار خودشان را داشته باشند

50 ایده کسب و کار

احتمالا شما هم از اینکه 8 صبح تا 5 بعد از ظهر کار می کنید خسته شده اید و با خودتان می گویید الان زمان من است تا ایده کسب و کار خودم را عملی کنم و وقت آن رسیده خودم رئیس خودم باشم.

حتما ایده های بسیار زیادی دارید که گاهی آنها را گم می کنید. اشتیاق زیادی برای شروع کار دارید اما به دلیل تنوع فکری و گاهی فراموشی انتخاب یک ایده کار سختی است و تصمیم شما را برای شروع مشکل می کند.

پیشنهاد ما: 4 مرحله تبدیل ایده به کسب و کار

برای راحتی شما تمام ایده های کسب و کار های کوچک را در اینجا برای کسانی که می خواهند شغل خودشان را راه اندازی و اداره کنند جمع آوری کرده ایم.

شما می توانید از این مطلب به عنوان سکوی پرتاب استفاده کنید. انچه در ذهن شما جرقه میزند را پیدا کنید. حتی شما می توانید از میان ایده های مطرح شده چند ایده را با هم مچ کنید و ایده جدیدی را بدست اورید.

 

به خودتان اعتماد کنید. شروع و موفقیت در کسب و کار در دستان شماست. خواندن این مقاله حداکنر 10 دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت ولی به شما اطمینان میدهم پس از مطالعه این مطلب نگاهی بازتر برای انتخاب کار در اینده خواهید داشت.

ایده های مطرح شده هم برای افرادی است که میخواهند در اجتماع حضور پیدا کنند هم برای افرادی که میخواهند زمانی که در خانه هستند به بهترین شکل از زمانشان استفاده کنند و همینطور درآمدی هم بدست اورند.

اگر هیچ کدام از این ایده ها به کار شما نیامد فکر می کنم این جمله بهترین پاسخ برای شما باشد:

ما همیشه می خواهیم بهترین ایده را بدست اوریم. اما ما نمی توانیم این کار را بکنیم. تنها کاری که باید انجام دهیم پیدا کردن راه حل ها برای مسائلی است که در زندگیمان رخ می دهد.

آماده هستید به مرحله بعد برویم؟ در ادامه به معرفی ایده های عالی برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک خواهیم پرداخت.

بهترین ایده ها برای کسب و کارهای کوچک

1-متخصص

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که همه مسائل درون خانه را حل میکند؟ آیا شما هم از افرادی هستید که زمانی که دوستانتان می خواهند یک پروژه را به اتمام برسانند با شما تماش میگیرند و از شما کمک می خواهند؟ ببینید در چه کاری که هروز انجام میدهید تخصص دارید؟

حال زمان آن رسیده که محاسبه کنید تا متوجه شوید زمان تخصص شما چقدر ارزش دارد. می توانید یک سایت راه اندازی کنید . خدماتتان را ارائه دهید و یا در فضای اجتماعی خودتان را معرفی کنید. از دیگران بخواهید تا به شما مراجعه کنند .

مهارت هایی که برای کسب و کار  و تبدیل شدن به یک کار آفرین، باید در آنها استاد شوید:

2-نجاری

به همین شکل که توضیح دادم اگر به ساخت ابزار و وسایل چوبی علاقه دارید همین الان شروع کنید. مطمئن باشید مخاطب برای کارهای شما وجود دارد. تعدادی از ساخته های خود را میتوانید در سایت هایی مانند دیوار ، شیپور ، دیجیکالا قرار دهید و بازخورد مشتریان را ارزیابی کنید.

در شروع مشتریان خودتان را جمع کنید . فالوور های خود را افزایش دهید. حالا می توانید سفارشی کار کنید. سفارش بگیرید و مجدد مشغول کار شوید.

3-مشاور ازدواج

اگر شما هم دوست دارید تا تجربیاتتان را با زوج های جوان در میان بگذارید به راحتی می توانید به گذراندن دوره های مربوطه مدارک مورد نیاز را فراهم کنید.

مشاوران ازدواج معمولا به میزان زمانی که به مخاطبین ارائه میدهند هزینه دریافت می کنند. اینکه بتوانید شخصیت طرفین را شناسایی کنید میتواند باعث موفقیت شما شود.

4-خیاطی

مردم همیشه به لباس هایی که دقیقا بر اساس اندازه انها باشد نیاز دارند. و شما میتوانید این کار را انجام دهید. با مراجعه به هنرستان ها و یا مجتمع های فنی می توانید از مبتدی تا پیشرفته در این کار مهارت کسب کنید.

اگر کم تجربه هستید می توانید با ارائه خدمات ساده شروع کنید تا بعد از مدتی کارهای پر سود و بهتر را بگیرید.

5-فریلنسری

از ساخت وبسایت برای مشاغل کوچک گرفته تا پشتیبانی از پروژه های خاص، توسعه وب که بسیار در این زمانه پرطرفدار است.

با چنین مهارت های فنی در زمینه های وب و شبکه اطمینان حاصل کنید که میتوانید یک شغل را راه اندازی کنید.

این مهارت ها را یاد بگیرید و سعی کنید با علاقه و ساده برای دیگران بیان کنید به این شکل به راحتی می توانید دیگران را متقاعد کنید تا به شما اعتماد کنند.

 

مطالب مشابه....
الگوی بیزینس پلن ساده

ایده کار فریلنسری

 

 

6-مربی شخصی

برای این کار می توانید از موضوعاتی مانند مشاوره در منزل ، رژیم های غذایی و ورزشی ، بهبود شخصیت استفاده کنید. می توانید کارتان را از اینستاگرام آغاز کنید.

مشتریان هدف را به سمت خودتان جلب کنید. محتوای ارزشمند رایگان قرار دهید تا همه به شما اعتماد کنند. این یک روش امتحان شده و معمول توسط دیگر مربیان است.

7-طراح گرافیک

اگر تازه از گرافیک را فرا گرفته اید می توانید پروژه های خودتان را شروع کنید. چند طرح را به صورت افتخاری بزنید . از کار کم نگذارید چرا که شما در حال ساخت تجربه و رزومه برای خودتان هستید.

امروزه همه شرکت ها به دنبال طراح های گرافیک خوب هستند. از طراحی وب گرفته تا گرافیک وبلاگ ها شما می توانید تجربه لازم برای گرفتن همه پروژه ها را بدست اورید.

8-مشاور شغلی

اگر شما هم تجربه خوبی در زمینه کسب و کار دارید و یا توانسته اید در کاری موفق باشید . شما می توانید به دیگران و سایر شرکت ها خدماتتان را ارائه کنید.شما فردی هستید که به وسیله دانش خود می توانید باعث توسعه ، رونق گرفتن کار و موفقیت کسب و کار دیگران شوید.

همه کسب و کارها به دنبال شخصی هستند که بتواند کارها را از بیرون نگاه کند و بر اساس واقعیت نظر بدهد. گاهی هم افراد فقط به جملات انگیزه بخش نیاز دارند تا انرژی لازم برای ادامه مسیر را بدست آورند.

9-نویسند رزومه

شما اگر نویسنده خوبی هستید بدون شک یکی از کارهایی که میتوانید انجام دهید همین است. خیلی وقت است که افراد به دنبال یک رزومه خوب هستند اما نمی توانند آنطور که دوست دارند آن را تهیه کنند.

شما می توانیید تخصص و نقاط قوت افراد را شناسایی کنید و به بهترین روش ان را بنویسید. سرمایه اولیه هم نمی خواهد تنها عشق به نوشتن و کمی نگاه تیز بین لازم دارید.

10-نویسنده محتوای متنی

اگر مهارت نوشتن دارید ایده دیگری که می توانید آنرا به شغل خود تبدیل کنید نویسندگی آزاد است. شما میتوانید پست ها و مقالات وبلاگ ها ، وبسایت ها و شبکه های اجتماعی را بنویسید. از کپی کردن پرهیز کنید .

تنها لازم است زیر ساخت را طوری بنویسید که مشتریان بتوانند به شما اعتماد کنند. یکی از حسن های این شغل این است که اکثر مشتریان شما وفادرا هستند و شما می توانید مدت زمان طولانی با انها کار کنید.

کسب و کار نویسندگی

 

مطالب مشابه....
چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنید ؟ 10 گام برای تحول کامل کسب و کار

 

11-ایده کسب و کار مترجم

به زبان های خارجی مسلط هستید؟ به کدام زبان ها آشنایی بیشتری دارید؟ انگلیسی، اسپانیایی، چینی، آلمانی، عربی، روسی؟ همین الان خدمات ترجمه را استارت بزنید.

می توانید علاوه بر ترجمه عمومی یک تخصص را در نظر بگیرید مانند رشته های مهندسی و یا رشته های پزشکی. در این صورت مخاطب هدف شما کمتر خواهد شد اما هزینه دریافتی بیشتر میشود .

12-طراحی باغچه

اگر به کار با گل و گیاه علاقه مند هستید همین الان دست به کار شوید. خیلی از افراد هستند که دوست دارند در خانه و ویلای خودشان باغچه ای زیبا داشته باشند اما از کار در باغچه اصلا لذت نمی برند.

این میتواند یک ایده خوب برای شما باشد که یک باغچه را طراحی کنید و از آن نگهداری کنید و هزینه خوبی در قبال آن دریافت کنید.

یک یا چند فضا را طراحی کنید و به مشتریان خودتان نشان دهید. کارهای ساده مانند آب دادن گلها را به خودشان واگذار کنید تا حس خوب باغ را دریافت کنند.

13-فروشگاه اینترنتی

شما محصول خاصی دارید؟ ایا در خانواده شما کسی هست که مغازه دار باشد؟ می توانید اجناس یا خدماتی را تهیه کنید؟ شما می توانید با کمترین هزینه ممکن یک فروشگاه داشته باشید.

اگر به کار با اینترنت علاقه دارید که چه بهتر سرگرمی شما تبدیل به کارتان میشود. یک فروشگاه اینترنتی می تواند باعث یک جهش و اشتیاق اقتصادی در شما شود.

14-طراحی محوطه

شکل گیری نوع درختان ، محل قرار گیری چراغ ها، تزئینات فصلی، اینها همه از کارهای یک طراح محوطه است. اگر وسایل مورد نیاز را دارید میتوانید همین الان شروع کنید چرا که یک کسب و کار سود آور است.

15- ایده کسب و کار فیلمبرداری

البته باید بدانید که هزینه خرید وسایل خوب و تاپ کمی زیاد است اما نکته جالبی که دارد شما با این وسایل ارزش کارتان بیشتر میشود و مخاطب بیشتری خواهید داشت.

کمی مهارت هم به آن اضافه کنید خیلی سریع در این زمینه پیشرفت می کنید. تا میتوانید شروع به تولید کار کنید تا انواع کار شما را ببینند و بیشتر به شما اعتماد کنند.

16- ایده کسب و کار عکاسی

از عکس برداری از خانواده و دوستانتان شروع کنید. نمونه های عالی زاویه بندی و نور را ببینید. زیاد عکسبرداری کنید تا تجربه شما بالاتر برود. مشاغل عکاسی معمولا به صورت شفاهی و گفتگوی مردم پیشرفت میکنند .

پس برای مشتریان خود سنگ تمام بگذارید. خوش اخلاق باشید و بهترین خودتان را ارائه دهید. خیلی زودتر از آنچه تصور میکنید پیشرفت خواهید کرد.

ایده شغل عکاسی

17-مشاور گردشگری

هنوز هم افرادی هستند که می خواهند به مکان های بکر و جدید بروند که اصلا نمی دانند چه باید بکنند. هتل ها مکان های اقامتی بهترین رستوران ها ، چه فصلی بهترین زمان است و یا اینکه از چقدر تا چقدر هزینه آنها در این سفر خواهد شد.

خیلی مدرن تر شروع به تبلیغات کنید. میتوانید یک وبسایت راه اندازی کنید و با تولید محتوای عالی مخاطب بیشتری را جذب کنید. سعی کنید یک سفر رویایی برای مسافرانتان فراهم کنید.

18-متخصص اتومبیل هیای خارجی

یکی از پردرامد ترین شغل ها در تمام دنیا تعمیرات اتومبلی است. اگر شما به جزئیات آشنا باشید و دوره تعمیرات ماشین های خارجی را دیده باشید میتوانید شروع کنید.

به دلیل تفاوت نرخ ارز معمولا ارائه خدمات نیز برای ماشین های خارجی بسیار بیشتر است. اما شرط اول علاقه به این کار است و دوم اینکه اگر بتوانید کمی چاشنی بازاریابی اضافه کیند پله های ترقی را زود به زود بالا خواهید رفت.

19-نگهداری از خانه

واقعا یکی از شغل هایی است که اعتماد سازی در ان بسیار سخت است. خیلی از افراد هستند که مدت زمان زیادی از خانه خودشان دور خواهند بود. نیاز به افرادی دارند که بتوانند امنیت خانه خودشان را به عهده آنها بسپارند.

 

مطالب مشابه....
چگونه به اکسپلور اینستاگرام راه بیابیم

مجوز های لازم را بگیرید و هر آنچه میتوانید انجام دهید تا مخاطبان بتوانند به شما اعتماد کننند. از تکنولوژی روز میتوانید برای اعتماد سازی استفاده کنید. اما می تواند یک شغل سود آور همراه با زمان کم کاری باشد.

20-تمیز کردن منزل

زمانه کاملا عوض شده و در بیشتر خانه ها هم مرد و هم زن برای گذران زندگی مشغول کار هستند. و یا خانم ها به مرور زمان دچار پا درد و یا کمر درد شده اند. برای همین به کسانی که بتوانند خدمات خانه شان را انجام بدهند نیاز دارند.

این شغل هم از معرفی خانه به خانه پیشرفت میکند. اگر شما بسیار تمیز باشید کمی هم چاشنی خوش اخلاقی و لبخند را اضافه کیند مطمئن باشید به زودی انقدر سرتان شلوغ میشودکه وقت سر خاراندن نخواهید داشت.

21-سرآشپز شخصی

همه ما عاشق غذاهای خوشمزه و رنگارنگ هستیم. اما امروزه تعداد کمی از ما هستیم که وقت آشپزی و یا اصلا دست پخت خوبی داشته باشیم. در مهمانی ها که نو علی نور خواهد شد.

اگر شما هم به آشپزی علاقه دارید میتواند کارهایتان را به نمایش بگذارید. شبکه های اجتماعی محط مناسبی برای بازار یابی شما خواهد بود. علایق مشتریانتان را در نظر بگیرد و بر اساس ذائقه آنها غذاها را بپزید.

ایده کسب و کار آشپزی

22-مدیریت املاک

خیلی از افراد در جامعه وجود دارند که در شهری زندگی میکنند اما ویلا و یا باغ و زمین در شهر های دیگر دارند. اصلا ممکن است از کشور مهاجرت کرده باشند. شما میتوانید کارهای مربوط به املاک آنها را انجام دهید.

نگرانی های آنها را برطرف کنید. کاری کنید که زمانی که به املاک و زمین هایشان سر میزنند راضی و خوشحال باشند . این یکی از کسب و کارهای سودآور برای شما خواهد شد.

و یا میتوانید مسئولیت اجاره دادن و دریافت اجاره بها را برعهده بگیرید. خیلی از صاحب خانه ها هستند امور اداری و کاغذی را به شخصی واگذار میکنند تا برای آنها انجام دهد. این هم میتواند از مسئولیت های شما باشد.

23-خدمات بسته بندی

همیشه یکی از مسائل کارافرینان بسته بندی کالاهایشان بوده است. شما می توانید به راحتی یک سرویس خدمات بسته بندی حتی در خانه تشکیل دهید.

اگر بتوانید در زمان مناسب و تمیز کار را انجام دهید مشتریان وفادار خواهید داشت و به مرور باید به فکر استخدام باشید.

کار بسته بندی

 

مطالب مشابه....
هرآنچه باید د باره بیزینس پلن بدانید

24- ایده کسب و کار ماساژ درمانی

میدانید ماساژ جز لذت بخش ترین کارهای دنیاست. دوره های ماساژ درمانی را بگذرانید. درد عضلات را تسکین دهید و هزینه لازم را دریافت کیند.

ماساژ درمانی علاوه بر اینکه باعث ارامش مشتری شما میشود حس ارمیدگی در شما را هم بیشتر میکند. کار در محیطی آرام و به دور از استرس یکی از جذابیت های اساسی این شغل میباشد.

25-آرایشگری زنانه

 اگز شما هم استعدادی در ارایش کردن دیگران دارید همین امروز به کلاس های مربوطه بروید یک صندلی در سالن های آرایشگاهی اجاره کنید و کارتان را شروع کنید.

البته می توانید نوآوری هم داشته باشید. در خانه افراد کارشان را راه بی اندازید تمیز باشید و رضایت آنها را بدست اورید.

26-اجاره تخت و خدمات

آگر شما هم در یکی از شهر ها توریستی اقامت دارید می توانید یکی از اتاق هایتان را به مسافران اجاره دهید و با یک صبحانه مفصل از آنها پذیرایی کنید. مهمان نوازی شما بهترین کار برای بازاریابی شما خواهد بود.

27-طراح داخلی

افراد زیادی وجود دارند که میخواهند محل زندگی و یا کارشان را به بهترین شکل از وسایل و مبلمان پر کنند. بعضی ها هستند که اصلا نمی دانند از کجا باید شروع کنند.

اگر شما هم به طراحی داخلی خانه آشنایی دارید می توانید همین امرو ز شروع کنید. در فضای انلاین تبلیغات خودتان را آغاز کنید. یک وبسایت راه اندازی کنید.کسب و کارتان را گسترش دهید.

کار طراح داخلی

28- ایده کسب و کار سرمایه گذاری

اگر شما هم مقدار زیادی سرمایه در دست دارید می توانید یک مالک باشید و به مدیریت مجموعه هایتان نظارت داشته باشید. اگر علاقه مند هستید در کسب و کارها وارد شوید میتوانید به عنوان یک کار آفرین وارد میدان شوید.

می توانید در دوره های کارآفرینی شرکت کنید و از ابتدا کارتان را آغاز کنید. البته اگر تجربه کافی در زمینه کسب و کار دارید میتوانید یک کار آماده را خریداری کنید و به مدیریت آن بپردازید.

29-راهنمای تور گردشگری

اگر شما هم به تاریخ شهر و یا استان خودتان علاقه دارید همین الان شروع کنید. مطمئنا اگر بخواهید یک کار خوب و لیدر محبوبی باشید نیازمند آن است که بسیار تحقیق کنید.

اما بزرگترین مزیتی که این ایده کسب و کار دارد این است که شما بیشتر زمان شغلتان را مشغول سرگرمی هستید. اما مسئولیت پذیری بالایی را هم نیاز دارد. خودتان را برای پیاده روی آماده کنید.

بهترین غذاهایتان را در بهترین جاها به مسافران بدهید. یک سلیقه جذاب از شهرتان نشان دهید.

30- ایده کسب و کار تدریس خصوصی

در هرچه استعداد دارید زمان شروع همین الان است. خواه ریاضی باشد خواه پیانو. افراد زیادی هستند که در خانه نیاز به کمک شما برای بدست آوردن مهارت دارند.

خدمات خود را درب خانه ها تبلیغ کنید. کاری کنید شمار ا به دیگران هم معرفی کنند. اعتماد خانواده ها را بدست آورید .

31- ایده کسب و کار مشاور

 اگر در زمینه خاصی تجربه و یا تخصص دارید میتوانید کار مشاوری را برای خودتان در نظر بگیرید. میتوانید مشاور برای کسب و کار باشید. میتوانید سئو یک سایت را بهبود بدهید.

میتوانید مخاطب هدف مشاغل مختلف را پیدا کنید. اگر در برقراری ارتباط و فروش خوب هستید خود را به عنوان یک مشاور فروش و بازاریابی معرفی کنید.

32- ایده کسب و کار بوتیک

 خیلی از افراد به راستی عاشق دنیای مد هستند. اگر میخواهید وارد این دنیای جذاب و پر از رنگ شوید می توانید به صورت محلی آغاز کنید. چرا در شبکه های اجتماعی تبلیغ نمی کنید؟

حتما لازم نیست در بهترین نقطه شهر یک مغازه بزرگ داشته باشید. کارهایتان را در هر محیطی که میتوانید نمایش دهید. سعی کنید از مد روز و رقبا الهام بگیرید همین میتواند یک گام موثر در جهت پیشرفت شما باشد.

33-برنامه ریز رویداد ها

با گسترده شدن مشاغل خیلی از افراد هستند که زمان کافی حتی برای برگزاری جشن هایشان ندارند. شما میتوانید مدیریت این گونه مراسم ها مانند عروسی ها را برعهده بگیرید.

اعظم کارها را انجام دهید تا مشتریان شما با خیال راحت نظاره گر مراسم باشند. خود را مشتاق نشان دهید. طوری رفتار کنید که انگار مراسم خود شماست . به این شکل بهتر میتوانید مخاطبانتان را متقاعد کنید.

34-فروشگاه مواد غذایی

غذاهای لذیذ آماده طبخ ، نوشیدنی ها خوشمزه طبیعی مواردی هستند که شما میتوانید فروش آنها را شروع کنید. اگر به دنبال پیشرفت بهتر هستید سعی کنید در موضوعی تخصصی کارتان را شروع کنید و به همان موضوع معروف شوید.

فروش مواد غذایی سالم در زمانی که دیگر مردم دوست ندارند غذاهای فست فودی بخورند میتواند ایده کسب و کار جذابی باشد. استفاده از مواد ارگانیک همیشه جوابگو ست.

35-دستیار شخصی

اگر شما یک فرد هستید که به خوبی با تفکر سیستمی آشناست و نظم و انضباط را به خوبی رعایت میکنید.

در جزئیات دقیق هستید شغل دستیاری میتواند برای شما مناسب باشد.

حتی لازم نیست که دائم در کنار افراد باشید می توانید به صورت مجازی دائم با مدیرتان در ارتباط باشید.

شغل دستیار شخصی

36-رستوران سیار

همیشه دوست داشتید که یک رستوران داشته باشید اما هنوز جرات ندارید به دنیای کسب و کار شیرجه بزنید. بهترین راه کار برای شما خرید یک کامیونت است می توانید آشپزخانه خود را در آن بنا کنید.

به هرجایی که دوست دارید برویدو بهترین دست پخت خود را ارائه دهید. از مردم بخواهید به شما بگویند در کدام محله ها بروید. از آنها دعوت کنید زمانی که محله آنها میروید پیش شما بیایند.

مجوز های لازم را حتما تهیه کنید. قبل از دکوراسیون و آجر و ملات می توانید آشپزخانه خود را روی چهار چرخ بسازید.

37-مجموعه ارسال برند ها

اگر شما هم به دنیای لباس ها علاقه مند هستید اما دوست ندارید سرمایه خود را روی برند خاصی بگذارید. به شما پیشنهاد میدهیم با یکی از مجمموعه های لباس قرار داد ببندید و کالاهای آنها را ارسال کنید.

به این شکل با مجموعه های بی نظیری از لباس ها در ارتباط هستید بدون آنکه بخواهید سرمایه بزرگی را هزینه کنید.

38- ایده کسب و کار پذیرایی

اگر اشپز شخصی در نظر شما کوچک است و میخواهید کارتان را گسترش دهید میتوانید ایده کسب و کار را یک نیم نگاه تغییر دهید. هم می توانید آشپزی کنید هم می توانید پذیرایی را بر عهده بگیرید.

کارتان را به نحوی نمایش دهید که مشتری در کنار شما یک حس خوب و آرامش بخش را تجربه کند. به قول معروف آب توی دلش تکان نخورد.

از رویداد های کوچک شروع کنید به مرور می توانید با استخدام دیگران به رویداد های بزرگ بروید.

39-سالن ورزشی

اگر در زمینه ورزشی خاصی تجربه دارید می توانید یک سالن ورزشی بنا کنید.

یک سالن بدنسازی یا ورزش های رزمی و یا هر ورزش دیگر کاری که شما انجام میدهید هدیه دادن سلامتی به جامعه است. این را شعار خودتان قرار دهید .

40- ایده کسب و کار مهد کودک

لازم است کودکان را خیلی دوست داشته باشید. رفتار مهربانانه ای هم داشته باشید. در زمانی زندگی میکنیم که مراقبت از کودک بسیار لازم است. کودکان بسیار عاشق مربیانشان خواهند شد.

این محبت را به آنها هدیه دهید. از محله خودتان شروع کنید. مدرک های مور نیازتان را تهیه کنید. مجوز های لازم را بگیرید و کارتان را آغاز کنید. همیشه پیدا کردن یک مهد کودک خوب دشوار بوده تنها با خوب بودن می توانید شماره یک شوید.

41-آژانس مد و لباس

تخصص شما چیست؟ بازاریاب خوبی هستید؟ راحت مردم را متقاعد میکنید که محصولی را بخرند؟

الان بهترین زمان برای گرفتن نمایندگی شماست. میتوانید یک پیج درست کنید و یا یک وبسایت بسازید و صاحبان مغازه هایی که مشکل در فروش دارند را پیش خود بیاورد.

یک پلتفرم بسازید و مشتری و فروشنده را به هم متصل کنید . درصد خود را بردارید. این کار برای افرادی توصیه میشود که تخصص بالایی در اعتماد سازی مخاطب دارند و البته سرمایه کافی برای شروع یک بوتیک را ندارند.

42-ایده کسب و کارکافی شاپ

نیاز به یک نوشیدنی در یک محیط ارام و دلچسب ایده کسب و کار سودآوری خواهد بود. با قهوه بازی کنید. انواع آن را دست کنید و به زیباترین شکل ممکن آن را تزئیین کنید.

محیطی گرم بسازید و از مردم بخواهید تا برای ارامش و گرفتن انرژی و کافئین لازم برای کارشان پیش شما بیاییند. البته باید بدانید این کار نیازمند یک برنامه ریزی اولیه همراه با تحقیقات گسترده است که مشتریان شما چه چیز هایی را دوست دارند.

43-شرکت خدماتی سیار

می توانید شرکتتان را در یک ماشین بسازید. مجوز های لازم را تهیه کنید. لازم نیست یک جا گران را تهیه کنید . یا اصلا ثابت باشید. شما ارائه دهنده خدمات انسانی هستید که در سریعترین زمان به مشتری خود میرسد.

با این کار میتوانید هزینه های خودتان را پایین نگه دارید. خدمات تمیز کاری و یا بسته بندی در محل در سریعترین زمان میتواند شعار خوبی برای کار شما باشد.

کسب و کار تمیز کاری

44-جواهر سازی

هیچ وقت نمی توانید از شدت علاقه خانمها به زیورآلات بکاهید. اگ شما هم علاقه مند به کارهای ظریف هستید میتوانید در کلاس ها و دوره های جواهر سازی شرکت کنید.

سرمایه اولیه زیادی هم نمی خواهد تنها نیازمند تمرین زیاد و خلاقیت همراه با سلیقه است. صنف طلا و جواهر همیشه آینده خوبی داشته و دارد.

45-نگهداری از حیوانات خانگی

اگر به حیوانات علاقه دارید میتوانید با حداقل سرمایه این کار را انجام دهید. کافی است به صاحبان حیوانات اطمینان بدهید که جای خوبی آمده اند .

46-مدیر رسانه اجتماعی

با استفاده زیاد مردم از شبکه های اجتماعی مشاغل حتما نیازمند یک صفحه در این شبکه ها هستند.

شما می توانید زحمت آنها را کم کنید تنها کاری که لازم است انجام دهید شناخت کافی از مخاطبان و نحوه فعالیت هرکدام از این شبکه ها است. بازاریابی توسط اینفلونسر ها هروز داغتر میشود شما میتوانید کار قدرتمند ارائه دهید.

مدیریت رسانه های اجتماعی

47- ایده کسب و کار منشی مجازی

ایده منشی مجازی بسیار مورد توجه است. برای کسب وکارهایی که نمی توانند حقوق بالایی پرداخت کنند در عین حال جای مناسبی هم ندارند شما میتوانید یک منشی مجازی شوید. کار را به خوبی یاد بگیرید.

البته جذابیت این کار هم این است که در خانه نشسته اید و تلفن ها را جواب میدهید هم می توانید همزمان منشی چند مجموعه باشید . به این شکل میزان درامد شما دست خودتان است.

48-بازاریابی شبکه ای

اگر شما هم در زمینه ارتباط برقرار کردن مهارت ویژه ای دارید به راحتی با کمی تحقیق درباره بازاریابی شبکه ای می توانید درامد خوبی بدست بیاورید. بیشترین سرمایه این شغل زمان شما و انرژی است.

خودتان را با انگیزه و پر انرژی نشان دهید و به یک حرفه ای در این شغل تبدیل شوید.

49-مشاور امور نرم افزاری

اگر شما هم در برخی از نرم افزار ها مهارت خاصی دارید میتوانید با این تخصص به شرکت ها کمک کنید تا از هزینه هایشان بکاهند. در این زمان دیگر نمی شود از نرمافزار ها استفاده نکرد.

شما با کمی جستجودر اینترنت میتوانید اموزش های رایگان را هم تهیه کنید.

کار را از همین الان شروع کنید.

آشنایی با نرم افزار های افیس office

نگهداری اطلاعات در فضای ابری google drive  و dropbox

امنیت سایت ها از حملات سایبری cloudfelare

ردیابی زمانی toggle

مدیریت ایمیل ها gmail

طراحی تصاویر unsplash و freepik

50- ایده کسب و کار تولید لبنیات ارگانیک

آیا شما میدانید که ماست و یا پنیر چطور تهیه میشود؟ مجوز های لازم را تهیه کرده اید؟

از دوستان و محله خودتان شروع کنید. محصولاتتان را به واحد های پخش بدهید.لازم نیست از همین ابتدا همه شهرتان را پوشش بدهید. اما همیشه مخاطبانی وجود دارند که به دنبال طبیعی و سالم هر چیز هستند.

کلام آخر

ما در این مقاله به 50 ایده کسب و کار اشاره کردیم که شما میتوانید با توجه به نوع استعداد و علاقه یکی را انتخاب کنید. حتما ما نتوانسته ایم همه چیز را به شما بگوییم و خوشحال میشویم اگر ایده ای به ذهن شما رسید آن را برای ما کامت کنید.

اما در انتها این شما هستید که باید یک کار برای خودتان راه اندازی کنید.

موضوع مهم بعدی این است که ایده مهم ترین بخش کسب و کار نیست . ایده خوب تنها 5 تا ده درصد یک کار است. اقدامات شما و تجربه های شماست که باعث موفقیت شما در کسب و کارتان میشود.

اما اگر می خواهید ایده منحصر به فرد خودتان را داشته باشید می توانید در دوره ایده یابی که به صورت رایگان است شرکت کنید.

 

مطالب مشابه....
11 نکته برای انتخاب نام کسب و کار های نوپا + انتخاب اسم استارتاپ
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید