5 نکته برای هوشمند کردن مدیریت زمان کسب و کار

مدیریت زمان کسب و کار

چقدر مدیریت زمان کسب و کار اهمیت دارد؟ آیا بدون برنامه ریزی و زمانبندی هم مشکلی پیش خواهد آمد؟ چرا انقدر مدیریت کردن زمان دشوار است؟ چرا معمولا به کارهایی که برنامه ریزی کرده ایم نمی رسیم؟ آیا در آموزش های کسب و کار برای مدیریت زمان به صورت عملی مواردی در نظر گرفته شده است؟؟

همه اینها سوالاتی هستند که ما وقتی می خواهیم برای زمان خود برنامه ای ایجاد کنیم، از خودمان میپرسیم. و گاهی مشکلاتی از این دست برای ما به وجود می آید که برای عملی کردن برنامه خود با موانعی روبرو میشویم، و در آن زمان کلا این مهارت کاری را کنار می گذاریم.

پیشنهاد ما: 10 کسب و کار پردرآمد در جهان

قبل از هر چیز مهم است بدانید، اگر شما به همه مباحث موجود در مدیریت زمان کسب و کار عمل کرده باشید، اگر تنها 40 درصد از کارهایتان را انجام دهید، شما فوق العاده عمل کرده اید. مدیریت زمان مناسب برای صاحبان مشاغل برای رسیدن به موفقیت بسیار مهم است.

در ادامه این مقاله به 5 نکته برای هوشمند کردن مدیریت زمان پرداخته ایم، که با انجام آنها بتوانید نتیجه مورد نظر خود را بگیرید.

اگر شما هم قصد دارید تا به یک کارآفرین تبدیل شوید برنامه ریزی استراتژیک و زمانبندی برای شما از واجبات است.

معممولا زمانی که ما به آنچه برنامه ریزی کرده ایم، عمل نمی کنیم دچار استرس میشویم، همین استرس باعث میشود ما نتوانیم تصمیمات درست و اقدامات لازم را انجام دهیم. حتی می تواند روی اعتماد به نفس ما تاثیر بگذارد.

با انجام نکات این مقاله می توانید استرس خود را تا جایی که می توانید کاهش دهید و در هفته فعالیت های بیشتری را انجام دهید.

پیشنهاد ما: 12 مهارت کسب و کار که باید در آنها استاد باشید

 

مطالب مشابه....
چگونه کسب و کارمان را رونق دهیم- 9 کاری که با انجام آنها رونق کسب و کار افزایش می یابد

برنامه ریزی در کسب و کار

برنامه ریزی برای کارتان مهم ترین استراتژی برای مدیریت موثر زمان است.

اگر شما تصمیم گرفته اید به یک کارآفرین و صاحبان مشاغل تبدیل شوید، باید این را بدانید همیشه تحت فشار برای تصمیم گیری های مهم هستید، مهلت ها را رعایت کنید، مدارک را کامل کنید و مسائلی مانند ارائه خدمات به مشتری و شناخت مشتری همچنین بازاریابی و فروش را مدیریت کنید.

اگر روز های خود را برنامه ریزی نکنید، تمام وقت شما صرف خاموش کردن آتش و انجام کارهایی میشود که کارمندان، فریلنسر ها، اطرافیان و خانواده ها باعث ایجاد آن شده اند.

اگر علاقه مند هستید کارهای بیشتری انجام دهید، برای برنامه ریزی به نکات زیر توجه کنید:

  • کارها و وظایف خود را به ترتیب اهمیت و فوریت اولویت بندی کنید.
  • علامت تیک را در کنار کارهایی قرار دهید که فقط شما می توانید از پس آن بر بیایید.
  • یک برنامه کلی داشته باشید و اغلب به آن مراجعه کنید.
  • در تلفن همراه، تبلت، لپ تاب، دفتر خاطرات و دفتر برنامه ریزی روزانه ، قرار ها و ایده های مفید و مهلت ها را نگه دارید.
  • زمان مشخصی را برای رسیدن به وقفه ها، کنفرانس های کارمندان و سایر موارد تعیین کنید. و اصرار داشته باشید افراد تیم شما تا آن زمان صبر کنند. مگر اتفاقات فوری که برای همه پیش می آید.
  • تماس تلفنی، ایمیل ها و شبکه های اجتماعی را تا زمانی که برای آن در نظر گرفته اید نادیده بگیرد.
  • برنامه ریزی کنید که وقت بیشتری را برای انجام فعالیت هایی که باعث ایجاد سود بیشتر میشوند، قرار دهید.

 

مطالب مشابه....
چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنید ؟ 10 گام برای تحول کامل کسب و کار

 

برنامه زمانبندی در کار

 

اولویت بندی بر اساس اضطرار یا اهمیت

بیش از هر زمان دیگری در طول تاریخ درخواست از مدیران، کارآفرینان و صاحبان مشاغل بیشتر است.

چرا که مخاطبان و مشتریان با توجه به پیشرفت تکنولوژی می خواهند به صورت دیجیتالی و استفاده از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام با این افراد ارتباط برقرار کنند. شما به چند روش می توانید کار های خود را اولویت بندی کنید.

 

مطالب مشابه....
9 راه برای افزایش اعتماد به نفس در کسب و کار

روش آیزنهاور

رئیس جمهور اسبق ایالات متحده ایزنهاور می گوید:

آنچه که مهم است به ندرت فورری است، و آنچه که فوری است به ندرت مهم است.

این روش کارها را به صورت فوری، غیری فوری و مهم، غیر مهم تقسیم بندی می کند. که در این چارت انجام دادن کارهای مهم و فوری در اولویت و بعد از آن انجام کارهای مهم و غیر فوری قرار میگیرد.

و صحبت اصلی این است که انجام کارهای غیر فوری و غیر مهم، فوری و غیر مهم را تا جایی که امکان دارد انجام ندهید و یا  به دیگران واگذار کنید.

پیشنهاد ما: مدیریت مالی در کسب و کار

 

مطالب مشابه....
50 ایده کسب و کار برای کسانی که می خواهند کسب و کار خودشان را داشته باشند

اما آقای استفان کاوی در کتاب هفت عادت مردمان موثر بیان می کند افرادی به موفقیت در کسب و کار و زندگی میرسند که، بیشتر فعالیت هایشان در محدوده مهم و غیر فوری باشد. مانند دیدن آموزش های کاری و فردی ، همچنین مطالعه کتاب های مرتبط با رشته و بهبود شخصیت خودمان.

روش ABC

این روش شامل رتبه بندی کلیه وظایف و کار های شما با ترتیب A ، B ، C بر اساس درجه اهمیت است. همچنین می توانید با قرار دادن آنها در گروه های 1، 2، 3 هم اولویت بندی کنید. اولیت بندی ها باید به این صورت انجام شوند که کار A-1 اولین کار شما و کار c-3 آخرین کار شما در طول روز باشد. در این روش مهم است که شما اهداف کسب و کار خود را قبل از شروع پیدا و رتبه بندی کنید.

 

مطالب مشابه....
هرآنچه باید د باره بیزینس پلن بدانید

تجزیه و تحلیل پرتو

اصل پرتو با قانون 80/20 شناخته شده است. و بسیار در کسب و کار و دنیای اقتصاد مهم و حیاتی است. برای مثال، 20 درصد از مشتریان شما 80 درصد درآمد شما را تشکیل می دهند. تعبیر اساسی و مهمی که ما می خواهیم به آن اشاره کنیم این است که، 20 درصد کارهای شما 80 درصد کسب و کار شما را میسازد. تجزیه و تحلیل کسب و کار با قانون 80/20 به بررسی 20 درصد کارهایی می پردازد که از اهمیت بالایی برخوردارند. شما به وسیله این قانون خواهید دانست چه کارهایی باعث رونق و توسعه کار شما خواهد شد.

 

مطالب مشابه....
7 نکته در باره نحوه موثر تیم سازی در کسب و کار

روش POSEC

این حروف مخفف کلمه های اولویت بندی با سازماندهی، ساده سازی، صرفه جویی در مصرف و مشارکت است. شما می توانید اهداف روزانه خود را با توجه به اولویت آنها و زمانی که در اختیاز دارید سازماندهی کنید. کار های مزاحم و مواردی که دیگرات می توانند آنها را انجام دهند را ساده و ساده تر کنید و آنهایی که می توانید را تفویض کنید. مقرون به صرفه به لیستی از کارهای شما اشاره دارد که از انجام آنها لذت می برید یا کارهایی که باید انجام شود. اگر زمان کافی ندارید هردو را از بین ببرید. اگر زمانی را پیدا کردید به جای کارهایی که از آن لذت میبرید به روی کارهایی تمرکز کنید که باید انجام دهید . مشارکت در مورد تعهدات اجتماعی، ارائه خدمات به جامعه و توجه به پیشنهادات و شکایات مشتریان است. که وظیفه اساسی شما است و حتما باید آن را انجام دهید.

 

مطالب مشابه....
10 گام دستیابی به ذهنیت رشد در کسب و کار

 

گروه بندی کارهای مشابه

تنظیم کردن کارهای مشابه در طول یک روز می تواند باعث صرفه جویی زیادی در وقت شما شود.

برای مثال: مقابله با شکایات کارکنان و اعضای تیم شرکت شما، تکمیل و تشکیل پرونده های اداری، گوش دادن به پیام ها و خواندن نامه های الکترونیکی و رسیدگی به کلیه کارهای شغلی که مناسب زمینه وصنعت شماست.

بازرسی انبار، بررسی محصولات، تمرکز روی مهارت های ارتباطی و مذاکره با دیگران، رفت و آمد در شرکت و سازمان و انجام وظایف رهبری در کار شما، همه و همه کارهایی هستند که بعضی ها را در ضمن بعضی دیگر می توانید انجام دهید. و با تیم خود در کنار ساختمان وقت بگذارید.

 

تفویض مسئولیت ها با مسئولیت پذیری

واگذاری مسئولیت ها معمولا از سخت ترین کارهایی است که صاحبان مشاغل باید برای صرفه جویی در وقت آن را انجام دهند.

پیشنهاد ما: چطور به یک رهبر قدرتمند در کسب و کار تبدیل شویم

اما اگر می خواهید استرس خود را کاهش دهید، موفقیت بیشتری کسب کنید و مهارت های کسب و کار خود را افزایش دهید، تفویض اختیار ضروری است. بیشتر کار ها بر این اساس است که دیگران از طرف شما کار کنند. شما باید کارهای تجاری خود را بر اساس موارد زیر سازماندهی کنید:

وظایفی که باید انجام دهید:

1-کاری که می توانید شما انجام دهید اما دیگران در تکمیل کردن آن می توانند به شما کمک کنند.

2-مشاغلی که دیگران می توانند انجام دهند و شما در آخر می توانید به پایان دادن آن کمک کنید.

3-کاری که دیگران می توانند بدون کمک به پایان برسانند.

قوانین 80/20 هم در اینجا نیز اعمال میشود. اگر دیگران می توانند حداقل 80 درصد کارهای شما را انجام دهند، معمولا واگذاری کار قابل قبول است.

برخی از کارها و وظایف وجود دارد که شما ممکن است از انجام دادن آن لذت ببرید. اما باید یاد بگیرید که بگویید: ” نه ، به کسی که اعتماد دارم می توانم این کار را محول کنم “.

 

مطالب مشابه....
هر آنچه درباره ریمارکتینگ باید بدانید

افزایش تمرکز و کاهش حواس پرتی

حواس پرتی در محیط کار بسیار امر متداول و مرسومی است که هر کارآفرین و صاحب مشاغلی را می تواند از مسیر اصلی منحرف و در نهایت فرد را منصرف کند.

در کسب و کار، هر فروشنده، مشتری و کارمندی می خواهد با رئیس خود صحبت کند. بنابراین مهم است که محیط کار خود را کنترل کنید.

دسترسی خود را محدود کنید و از آنچه باعث حواس پرتی شما می شود دوری کنید مانند خواندن ایمیل ها، گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و پاسخگویی به تلفن ها.

بعد از ایجاد هر وقفه در کار، شما به طرز قابل ملاحظه ای تمرکز خود را ازدست داده اید. می توانید در ابتدای کار با قفل کردن در و قطع تلفن یک دیوار بین کار و حواس پرتی هایی که ممکن است ایجاد شود، بکشید.

هرچه تمرکز بیشتری روی کاری داشته باشید سریعتر آن را تمام خواهید کرد.

 

مطالب مشابه....
مهارت های ارتباطی درکسب و کار + 10 مهارت ارتباطی که برای موفقیت در کسب و کار باید بدانید

 

افزایش تمرکز در کار

پیشنهاد ما: چطور یک مدیریت کسب و کار موفق داشته باشیم

 

کلام آخر

پیروی از 5 پیشنهاد فوق میتواند به هر صاحب شغلی برای رسیدن به توسعه و پیشرفت کمک کند. و باعث افزایش صرفه جویی در وقت کارآفرین ها میشود.

پیشنهاد ما: چطور یک کسب و کار متمایز از رقبا داشته باشیم

وقتی به طور پیشگیرانه به مدیریت زمان کسب و کار نزدیک می شوید، کارهای بهتر و مهم تری را انجام خواهید داد. از استرس جلوگیری کرده و باعث میشود  درآمد بیشتری را کسب کنید.

افرادی که به دنبال مدیریت زمان هستند معمولا دارای ذهنیت رشد هستند، که می دانند این کار با یک بار و دوبار حاصل نمی شود. بلکه نیاز به زمان دارد و اینکه شما بتوانید بر روی مدیریت مسلط بمانید و زود نا امید نشوید.

 

مطالب مشابه....
الگوی بیزینس پلن ساده

 

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید