10 گام دستیابی به ذهنیت رشد در کسب و کار

ذهنیت رشد در کسب و کار

چطور زمانی که ایده جذابی داریم، به ذهنیت رشد در کسب و کار برسیم؟ همه ما زمانی که ایده هایمان به موفقیت میرسد، و افکارمان به تحقق میپیوندد بسیار خوشحال میشویم.

ما حتی زمانی که ایده هایمان باعث افزایش انگیزه، شور و هیجان، نوآوری و بهره وری در دیگران میشود بیشتر خوشحال میشویم.

گسترش افکار ما می تواند به نفع عده زیادی از افراد باشد. اما اگر ذهنیت درستی نداشته همین ایده ها می تواند بسیار مخرب باشد.

پیشنهاد ما: چگونه اعتماد به نفس خود را در کسب و کار افزایش دهیم

من عاشق نگاه جدید بنیانگذار طرز فکر رشد در دنیا هستم. خانم کارل دوک محقق و بنیانگرار ذهنیت رشد است. که البته کتاب او با عنوان طرز تفکر نیز به چاپ رسیده. البته قطعا لازم است  سخنرانی خانم دوک در سایت تد را نگاه کنید.

خانم دوک میگوید:

ذهنیت رشد یعنی اعتقاد به اینکه تمامی مهارت ها و توانایی ها قابل دست یافتن است تنها نیاز به سخت کوشی و تلاش مستمر دارد و هوش و استعداد تنها نقطه شروع است.

ذهنیت ثابت این مطلب را بیان میکند که استعداد و توانایی هر فرد به صورت ذاتی است. و هوش و استعداد افراد عامل موفقیت آنهاست.

خانم دوک به این نتیجه رسید که افرادی که معتقدند از کار سخت و تلاش بسیار می توانند استعداد های خود را پرورش دهند. می توانند استراتژی های خوبی برای زندگی خود ارائه کنند.

حتی از صحبت ها و ورودی های دیگر اطلاعات، بهترین استفاده را میکنند.

اینکه شما هم بتوانید یک ذهنیت رشد در کسب و کار داشته باشید، قطعا باعث رفاه و پیشرفت شما خواهد شد. در ادامه ده روش برای افزایش ذهنیت رشد در کسب و کار بیان میکنیم.

پیشنهاد ما: چگونه کسب و کار خود را رونق دهیم

افزایش ذهنیت رشد در کسب و کار

100 درصد پاسخگو باشید

برای اینکه بتوانید ذهنیت رشد داشته باشید باید پاسخگو باشید یا مسئولیت کار خود را بپذیرید. به عنوان یک کارافرین، باید شروع به مسئولیت پذیری و پاسخگویی در برابر خود کنید.

زمانی که در این بخش ذهنیت شما با رشد رویرو شود، به زودی مسئولیت پذیری شما برای نیرو هایتان ثابت میشود و این برای افراد بسیار ارزشمند است.

پیشنهاد ما: 50 ایده برای راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام

مسئولیت پذیری در ذهنیت رشد

نگران آنچه دیگران دارند و شما ندارید نباشید

زمانی که می خواهید در کار خود پیشرو، متمایز، متفکر، معتبر و هدایت کننده باشید، جلوگیری از حسادت نسبت به رقبای خود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

تمرکز بر انچه دیگران دارا هستند و آنچه انجام میدهند باعث میشود به شدت سرعت شما کاهش پیدا کند و علت اینکه از هدف های خود برای کسب و کارتان دور میشوید، نیز می تواند باشد.

حسادت و تمرکز دائم بر رقیبان شما را از اینکه بتوانید بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کنید، باز میدارد.

پیشنهاد ما: 10 کسب و کار پردرآمد در جهان

تبدیل به یک متخصص در زمینه خود شوید

اگر نگاهی به زندگی افراد موفق کنید متوجه خواهید شد آنها با تلاش بسیار تبدیل به یک متخصص در زمینه خود شدند. در دنیایی که پر است از اخبار دروغین، دریافت اطلاعات از پست های اجتماعی، دنیایی ساخته شده از فتوشاپ، و توهمات بسیار زیادی که ذهن هارا شستشو میدهند.

تبدیل شدن به یک متخصص بسیار مهم و حیاتی خواهد بود. سعی کنید در کاری که انجام میدهید واقعا خوب باشید و یا اینکه سعی کنید به خوب و عالی تبدیل شوید. انقدر خوب که همه خدمات شما را بخواهند. و بر تخصص خود ایستادگی کنید.

پیشنهاد ما: ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار های نوپا

متخصص در کسب و کار

روی شکست های خود تمرکز نکنید

زمانی که تمام فکر شما برای رفع نقاط ضعفتان است، این تفکر بر ما حاکم می شود که ما باید برای رفع نارسایی های خود گام برداریم.

اما اینکه بخواهید تمام تمرکز خود را روی شکست ها و ناکامی های خود بگذارید باعث میشود فشار زیادی به شما وارد شود. در عوض بهترین کار این است که به شکست هایی که خورده اید نگاه کنید.

و درس هایی که می توانید از آن بیاموزید را پیدا کنید. حالا روی  آنچه آموخته اید  تمرکز کنید تا همان شکست و اشتباه عامل پیشرفت و موفقیت شما در کسب و کار شود.

کارتان را انجام دهید و روی آن زمان بگذارید

عظمت زمانی حاصل نمی شود که شما فقط 10 درصد توان خود را روی کارها بگذارید. زمانی که شما روی هر قسمت از کار 10 درصد زمان بگذارید تنها چیزی که نصیبتان میشود رسیدن به 2 درصد پتانسیل و نیروی واقعی شماست.

اگر می خواهید یک ذهنیت رشد در کسب و کار داشته باشید باید 100 تمرکز و تلاش خود را در زمان درست روی کار درست، خوب و مناسب قرار دهید. به این شکل شما به عظمت انچه می خواهید میرسید.

پیشنهاد ما: 10 اشتباه در کسب و کار آنلاین

اهمیت زمان در ذهنیت رشد

کارتان را دوست داشته باید و برای کسانی که به کار شما نیازدارند بهترین را انجام دهید

واقعا این جمله را باید با طلا نوشت:

شما باید برای آنچه دوستش دارید و برای کسانی که به کاری که انجام میدهید علاقه مند هستند و یا نیاز دارند هدفنمند باشید.

کشف هدف به اندازه خود کار اهمیت دارد. این مسئله را باید بدانید شما ارزش و تخصص بیشتری برای افرادی که به شما نیاز دارند فراهم میکنید. اشتیاق شما باعث میشود که محصولات و خدمات خود را خیلی بهتر به مخاطبان خود ارائه کنید.

پیشنهاد ما: چگونه درخواست افزایش حقوق بدهیم

روی پول تمرکز نکنید

کارافرینانی که تنها روی پول تمرکز میکنند معمولا از روند کار و نتایج و پیشرفت ها اصلا راضی نیستند. و غالبا مشتری های خود ار از دست میدهند. در عوض به میزان ارزش اهمیت دهید.

شما باید کاری کنید تا مشتریان به شما بگویند که نسبت به محصولات و خدمات شما چقدر احساس رضایت می کنند و از اینکه توانسته اند با شما کار کنند بسیار خوسحال هستند.

شما کار ی خواهید کرد که کارمندان به شما بگویند که کار شما چقدر عالی و دقیق است و اینکه چقدر از شما یاد میگیرند. روی اینکه بتوانید با ایجاد ارزش محبوبیت خود را افزایش دهید تمرکز کنید.

اهمیت پول در کسب و کار

سریعا به نتیجه برسید

میتوان یکی از بزرگترین موانع رسیدن به پیشرفت ها و برخورداری از ذهنیت رشد در کسب و کار را کمال گرایی نامید. وسواس کامل بودن نداشته باشید در عوض سریع باشید و کار را انجام دهید.

رسیدن به اولین ایستگاه به مراتب ارزش بیشتری نسبت به کامل بودن اما آخرین بودن دارد. این مزیت برای رشد بسیار مهم است.

اصلا میتوان گفت زیبا ترین مرحله است. چرا که شما نحوه رشد و پیشرفت خود را میبینید و از روند کار لذت میبرید. از اینکه ممکن است ناکام بمانید نترسید و خیلی سریع محصول و خدماتتان را ارائه کنید.

و به مرور زمان خود را با نیاز های مشتریان تطبیق دهید.

پیشنهاد ما: انواع کسب و کار و اشکال مختلف آن

از آنچه دارید سپاسگزار باشید

از انچه تا به حال به آن رسیده اید شکرگزار باشید. برای اهداف خود و به هر چیزی که میخواهید به آن برسید سپاسگزار باشید. برای آنچه نیستید سپاسگزار باشید.

قدردانی و سپاسگزاری از نیاز های اصلی برای داشتن ذهنیت رشد درکسب و کار و زندگی است. بیان واقعی قدردانی، انرژی در شما به وجود می آورد که تمامی افراد به سمت شما جلب خواهند شد. آن را کاوش کنید و در آغوش بگیردی.

خودآگاه شوید و اهداف را بشناسید

اگر می خواهید یک ذهنیت رشد در کسب و کار و زندگی داشته باشید باید به آنچه انجام می دهید آگاه باشید. تا می توانید از سیستم آگاه و منطقی ذهن خود استفاده کنید.

باید اهداف خود را بشناسید. یعنی درک اساسی از هدف خود داشته باشید. خودآگاهی باعث میشود که اراده و فروتنی شما همسو شود که این عامل جذب مخاطبان به سمت شما خواهد شد.

کلام آخر

طرز فکر رشد بر این اعتقاد است که می توان مهارت ها و توانایی ها را بهبود بخشید. و توسعه این اهداف، هدف اقدامات شما خواهد بود.

برای داشتن یک ذهنیت رشد در کسب و کار، شما نیاز به آموزش های لازم در حوزه های متفاوت خواهید داشت.

فرهنگی را در شرکت خود ایجاد کنید تا همه همکاران شما به دنبال رسیدن به ذهنیت رشد باشند تا شما بتوانید در کار خود پیشرفت کنید.

تاکید کنید که شکست ها فرصت هستند نه تهدید. مدیران و رهبران باید شجاع باشند. و با به چالش کشیدن کارمندانشان باعث موفقیت و افزایش شجاعت آنها خواهند شد.

طرز فکر رشد یک چارچوب در باور های ماست. رهبران می توانند با شجاعت و ایجاد فرهنگ تشویق و اتخاذ رفتارهای خاص از خودشان مردم را به داشتن ذهنیت رشد در کسب وکار و زندگی رهنمود کنند.

ذهنیت رشد بی حد مرز نیست. این مطلب بسیار مهم است. اینطور نیست که اگر شما هر آنچه را می خواهید زمانی که طرز تفکر رشد را پیاده کنید می توانید به آن برسید.

شما باید روی چیزی که می خواهید کار کنید. با انجام این ده گام شروع کنید و ادمه زندگی را هدفمند سپری کنید.

 

مطالب مشابه....
صفر تا صد آموزش افزایش فروش در اینستاگرام
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید