10 کسب و کار پردرآمد در جهان

کسب و کار پردرآمد

چطور یک کسب و کار پردرآمد داشته باشیم؟ حتما لازم است یکی از مشاغل پردآمد را انتخاب کنیم. زمانی که ما میخواهیم برای خودمان شغلی را انتخاب کنیم و هدفی را مشخص می کنیم، یکی از معیار های ما این است که کدام کسب و کار پر درآمد است. البته درآمد بالا همه معیار نیست اما واقعا یکی از شروط اصلی و معیاری انگیزه بخش است.

در این مقاله به بررسی مشاغل پردرآمد در دنیا پرداخته ایم. لازم نیست شما دائما شغل خودتان را تغییر دهید کافیست بدانید به کدام حرفه علاقه بیشتری دارید و در کدام استعداد شما بیشتر نمایان میشود.

به شما اطمینان میدهم با خواندن این مقاله درک بالاتر و ذهن بازتری نسبت به مشاغل دنیا خواهید داشت.

پیشنهاد ما: چطور کسب و کار خود را دگرگون کنیم؟

گردشگری

صنعت گردشگری یکی از کسب و کارهای پردرامد در جهان میباشد . جذب توریست بیشترین میزان درآمد را در بین کشورهای توسعه یافته ای چون آمریکا فرانسه چین انگلیس اسپانیا ایتالیا ترکیه دارد. در کشور ما نیز به دلیل افزایش قیمت دلار  شاهد رونق گرفتن این صنعت هستیم.

سفرهای داخلی بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. به دلیل قیمت های مناسب توریست های خارجی نیز علاقه بیشتری برای سفر به ایران نشان میدهند.

صنعت گردشگری زیر شاخه های تخصصی بسیاری دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

 

کسب و کار گردشگری

توریسم درمانی

توریسم درمانی یکی از کسب و کار پردرآمد برای کشورهای توسعه یافته در زمینه پزشکی است . مردم از سراسر دنیا زمانی که دچار بیماری میشوند علاقه مند هستند که زیر نظر بهترین پزشکان درمان شوند. همین باعث سفر مردم برای درمان به کشورهای توسعه یافته در زمینه درمان است.

خوشبختانه کشور ایران اعتبار خوبی در این زمینه دارد . به دلیل داشتن پزشکان مجرب مردمان کشورهای همسایه مانند عراق، کویت ، عربستان ، امارات، پاکستان برای درمان به کشور ما سفر میکنند.

ارائه خدمات به توریست هایی که برای درمان مراجعه میکنند یکی از کارهای پردرآمد خواهد بود.

 

مطالب مشابه....
19 هدف کسب و کار- اهداف کوچک برای کسب و کار که می توانید برای سال اول در نظر داشته باشید

خدمات گردشگری

جذب توریست های داخلی و خارجی و ارائه خدمات گردشگری یکی از مشاغل جذاب با درامد زیاد است. شما با استفاده از روابط عمومی بالا همینطور خلاقیت ،کارهایی را  میتوانید انجام دهید مسافران یک سفر رویایی را تجربه کنند.

 

سایت ارائه خدمات گردشگری

در دنیا یکی از بهترین روش های جذب توریست ارائه اطلاعات در سایت های گردشگری میباشد. تولید محتوایی ارزشمند که گردشگران داخلی و خارجی را به سمت شما جلب کنند.

ارائه خدمات جذاب و مناسب میتواند باعث افزایش سود شما شود . این بسیار مهم است که اطلاعات ارزشمندی در اختیار مسافران قرار دهید که باعث اعتماد سازی شود.

پیشنهاد ما: کسب و کارهای نوظهور

فناوری اطلاعاتIT

امروزه ما در عصر فناوری زندگی میکنیم . در دنیایی که تکنولوژی هروز پیشرفت میکند مشاغل مربوط به فناوری اطلاعات را با افزایش درامد همراه کرده است. در بهترین کسب و کارهای دنیا، رشته های کامپیوتری بسیار مورد توجه قرار دارند.

 

 

مشاغل فناوری اطلاعات

در رشته های فناوری اطلاعات زیر شاخه های تخصصی بسیاری وجود دارند که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم:

توسعه دهنده نرم افزارها

در کسب و کارهای امروز مهندسان و متخصصان نرمافزار با تیم های مدیریت و نیروهای انسانی ارتباط ویژه ای دارند.

مهندسان فناوری اطلاعات باید درک کاملی از مسائل و مشکلات داشته باشند تا بتوانند با یک برنامه جامع و ساده به پیشبرد کارها کمک کنند.

توسعه دهنگان اهداف مربوط به پروژه ها را بررسی میکنند . راه را شناسایی، مشکلات را پیدا و گزارشات در مورد عملکرد پروژه و کارکنان را ارائه میکنند.

یکی از جذابیت های این رشته دور کاری آن است .همین کار را برای مدیران و متخصصان  راحت کرده است.

 

مطالب مشابه....
غلبه بر ترس از شکست ، با ترس از حرکت به جلو، روبرو شوید

تحلیلگر امنیت اطلاعات

زندگی در قرن 21 خیلی از کارها را متفاوت کرده است. شاید در قدیم دزد ها شبانه به خانه ها میرفتند و وسایل گران قیمت را برمیداشتند و فرار میکردند.

اما در عصر ارتباطات دیگر دزدان شبانه به زندگی شما حمله نخواهند کرد انها به سرور ها و اطلاعات شرکت شما حمله میکنند و هرانچه برای شما مهم است را از شما میگرند.

در این زمان است که تحلیلگران امنیت یکی از مهم ترین افراد برای کسب و کارها به شمار می ایند. متخصصان امنیت شروع به معماری و طراحی سیستم ها میکنند و به صورت اخلاقی شروع به هک کردن میکنند تا بتوانند راه های نفوذ هکر ها را ببندند .

هرچه تکنولوژی پیشرفت بیشتری میکند مشاغل نیز نیاز بیشتری به اینترنت پیدا میکنند که حضور مهندسان امنیتی را از نان شب برای مشاغل بزرگ واجبتر کرده است

رباتیک

در اینده پژوهی های بدست امده در کسب و کارها میتوان گفت یکی از پرطرفدارترین رشته ها در سالهای آینده رباتیک است. شما هم اکنون شاهد هستید که بسیاری از تولیدی ها بدون نیاز به نیروی انسانی با بازوهای رباتیک که بدون خستگی کار میکنند ادامه فعالیت میدهند.

بسیاری از مشاغل در اینده به دلیل گسترش این فناوری از بین خواهند رفت و باید قبول کرد که این وضعیت غیر قابل پیشگیری است.

در این زمینه مهندسان الکترونیک به همراه مهندسان مکانیک افراد اصلی را تشکیل میدهند.

 

کسب و کارهای اینترنتی

امروز دیگر شما نیاز به مغازه و یا اخذ همه مجوزات برای شروع کارتان را ندارید. شما با  ایجاد یک سایت و یا یک صفحه در شبکه های اجتماعی کسب و کار پردرآمد اینترنتی خود را میتوانید راه اندازی کنید.

بیشتر مردم با فروش محصولات فیزیکی و یا ارائه خدمات شروع میکنند.

برای راه اندازی نیازی به تخصص و مدرک خاصی وجود ندارد اما توسعه و پیشرفت نیازمند صبر ، نظم و یادگیری مهارت های لازم است.

پیشنهاد ما: 10 اشتباهی که هنگام راه اندازی کسب و کار آنلاین نباید انجام دهید

فروشگاه اینترنتی پردرآمد

امیدوارم شما هم به این فکر افتاده باشید تا یکی از ایده های خود را به کار و ایجاد درامد تبدیل کنید . در ادامه این مطلب به بررسی برخی از زیر شاخه هایی که در کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد میپردازیم .

 

مطالب مشابه....
چرا توسعه کسب و کار ؟ و سرانجام یک تعریف روشن

توسعه دهندها و طراحان وبسایت

دهکده جهانی ، عبارتی که سالهای گذشته بسیار مورد تمسخر قرار میگرفت. اما امروزه جزئی از زندگی همه انسانها تبدیل شده است .

طراحی و توسعه دهندگان وبسایت یک کسب و کار پردارمد و پر مخاطبی است که با گسترش فضای وب هروز مهم تر میشود. میل انسانها به جهانی شدن و ارائه محصولات و خدماتشان که دنیای وب ان را بسیار ساده نموده از دلایل ارزشمند بودن این شغل می باشد.

سئو کار ها

گسترش فضای اینترنت و رقابتی شدن باعث شده تا دیده شدن به راحتی گذشته نباشد . اینجاست که متخصصان سئو وارد یک جنگ تمام عیار برای بدست اوردن رتبه اول در موتور های جستجو میشوند.

افراد گاهی به صورت اصولی و گاهی غیر اصول برای بدست اوردن بازدید کنندگان تلاش میکنند . میتوان به جرات گفت که سئو کاران مهم ترین بازوی افزایش درامدو بازاریابی میباشند.

 

 

طراح و برنامه نویس اپلیکیشن موبایل

با گسترش استفاده از تلفن های هوشمند ، درخواست و میل مردم برای استفاده از اپلیکیشن ها موبایلی هروز بیشتر میشود. راحتی و در دسترس بودن علت اصلی مورد استقبال قرار گرفتن از این نرم افزار های تلفن همراه میباشد.

در مقاسه با وبسایت ها استفاده از اپلیکیشن ها روز به روز گسترده تر و پرطرفدار تر میشوند. پرمخاطب بودن این نرم افزار ها باعث شده که برنامه نویسان یکی از مطرح ترین مشاغل پردرآمد معرفی شوند.

تاکسی های اینترنتی یکی از موفق ترین و واضح ترین مثال ها برای معرفی این صنعت هستند.

متخصص شبکه های اجتماعی

محبوبیت و مقبولیت شبکه های اجتماعی هروز در جهان بیشتر میشود. به طوری که مردم بیشتر وقت خودشان را درون این شبکه ها میگذرانند.

اینستاگرام یکی از محبوبترین این شبکه ها است و همین محبوبیت باعث شده که بازاریابی و تولید محتوای مناسب یک کسب و کار پر درآمد در جهان به شمار برسد.

اکثر مشاغل از این شبکه های مجازی برای تبلیغات و بازار یابی خودشان استفاده میکنند.

پیشنهاد ما: 50 ایده برای کسب و کار اینستاگرامی

فروشگاه اینترنتی

بی شک سریعترین راه در رسیدن به درامد اینترنتی داشتن فروشگاه است. شما یک کار را در فضای مجازی راه اندازی میکنید و محصولات را به مشتریان میفروشید.

سادگی در عین حال راه اندازی با سرمایه کم باعث شده فروشگاه های مجازی  مخاطبان زیادی داشته باشد. میزان درامد هم با توجه به سرمایه کم بسیار قابل توجه است که سود خوبی برای شما رقم خواهد زد.

داشتن محتوای مناسب و همینطور انجام اقداماتی که منجر به اعتماد بازدیدکنندگان شود مهم ترین عامل در موفقیت و افزایش درامد خواهد بود.

پیشنهاد ما: راهنمای ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار های نوپا

تولید محتوا

اگر به نویسندگی و یا تولید پادکست و ویدئو های جذاب علاقه مند هستید با بدست اوردن کمی مهارت میتوانید کارتان را شروع کنید. برای اعتماد مخاطبان محتوایی که بتواند نیاز های انها را براورده کند بسیار حیاتی است.

مهمترین عاملی که باعث میشود شما یک تولید کنند قدرتمند در محتوا شوید این است که بنویسید بسیار بنویسید همه مسائل حل میشود.

 

مطالب مشابه....
4 مرحله تبدیل ایده به کسب و کار

متخصص دیجیتال مارکتینگ

مشاغل مختلف هروز علاقه بیشتری به حضور در فضای وب از خودشان نشان میدهند. دنیایی جدید که نیاز به متخصصین جدید هم دارد. بازاریابان در حوزه دیجیتال فعالیت بازاریابی و افزایش نرح بازدید کننده ها به مشتری را بر عهده دارند.

برای بدست اوردن تخصص در این حوزه اموزش های بسیاری در فضای انلاین وجود دارد که بستگی به میزان علاقه شما میتوانید کمتر از یک سال مهارت های لازم را بدست اورید

البته این مهارت ها در تمامی دنیا طرفداران خودش را دارد و یک کسب و کار پردرآمد محسوب میشود . خلاقیت و سلیقه به همراه مسئولیت پذیری مواردی است که باعث میشود شما یک دیجیتال مارکتر معروف و قدرتمند شوید.

 

مطالب مشابه....
15 ویژگی مدیر موفق در کسب و کار + نکات مهم برای مدیریت کسب و کار

زیبایی

از گذشته تا هم اکنون انسانها به دنبال زیبایی ظاهری بوده اند. رشد تکنولوژی و علم در این زمینه شاخه های متعددی را فراهم کرده که هر کدام از این زیر مجموعه ها مخاطبین و مشتریان مخصوص به خودشان را دارند.

در مجموع زیبایی به یکی از پولساز ترین مشاغل دنیا به حساب میاید.با پیشرفت علم نه تنها مخاطبین بیشتر میشوند بلکه میزان درامد نیز افزایش قابل توجهی خواهد داشت در ادامه به بررسی چند زیر مجموعه از این حرفه میپردازیم.

کسب و کارهای زیبایی

آرایشگران بانوان

در تمام دنیا بزرگترین مشتری زیبایی زنان هستند که امروز روز در ایران هم ما شاهد درامد بسیار زیاد انها نیز هستیم. شما میتوانید با بدست اوردن مهارت لازم از هر جایی حتی منزل خودتان این کار را شروع کنید.

به روز بودن و علاقه داشتن بزرگترین ارکان موفقیت در این رشته است.همیشه زمانی که بانوان در یک طرف فروش باشند شما می توانید آن را به عنوان یک کسب و کار پردرآمد در نظر بگیرید.

 

مطالب مشابه....
12 مهارت های کسب و کار که باید در آنها استاد باشید

کسب و کارهای درمانی

درد تنها نیازی است که انسان تمام تلاشش را میکند از آن خلاص شود. بیمار و بیماری همیشه بوده است. از گذشته حکما و امروزه پزشکان و پرستاران مشغول به این کار هستند.

البته  که همیشه در صدر مشاغل پردرامد در دنیا کارهای درمانی بوده اند. اما به دلیل طولانی بودن تحصیلات آکادمیک و همچنین قبول شدن در کنکور هایی با بی شمار رقیب کمی کار را برای رسیدن به این شغل سخت کرده است.

کارهای پردرآمد درمانی

دندانپزشکی

دندان درد یکی از بدترین درد های دنیا است . البته دندان پزشکی نیز یکی از پردرامد ترین مشاغل است. با اینکه امروزه تعداد دندانپزشکان بسیار افزایش یافته اما همچنان در صدر کسب و کارهای پزشکی قرار داردند . البته برای این شغل صبر و پشتکار بسیار لازم است.

پزشکی

دانش پزشکی و شناخت از بدن انسان یکی از مهمترین مشاغل مورد نیاز هر جامعه ای است. یکی از معیار های اعتبار هر کشور قدرت نظام پزشکی است.

یک مسیر طولانی و سخت برای بدست اوردن مدرک پزشکی وجود دارد. اما باید دید زمانی که شما افراد را معالجه میکنید چه شغل جذاب و عالی دارید. البته میزان محبوبیت اجتماعی نیز یکی از مزایای این شغل است.

 

داروسازی

داروسازی یک کسب و کار پردآمد به شمار میرود. البته کلیه زیر شاخه های درمان نیاز به تخصص اکادمیک دارند . همین قضیه باعث میشود که افرادی که وارد این رشته ها شوند تقریبا آینده خوبی برای خودشان تصور کنند. دلیل محبوبیت این رشته هم همین است.

پیراپزشکی

این حرفه کار را برای تشخیص و درمان بهتر بسیار راحت کرده است. عکسبرداری و رادیولوژی یکی از زیر شاخه های این رشته میباشد که بسیار پر سود است . اما به سرمایه زیادی برای راه اندازی و دریافت مجوزات لازم نیاز دارد.

پرستاری

می توان پر تلاش ترین افراد در کادر درمانی را پرستاران نامید. با افزایش جمعیت و تعداد بیمارستان ها درخواست برای پرستاری هم افزایش یافته اما به دلیل سختی بسیار این شغل معمولا حتی متخصصان هم به راحتی هر شغلی را قبول نمی کنند. همین امر باعث شده که این حرفه به یکی از پر درامد ترین مشاغل دنیا تبدیل شود.

فیزیوتراپی

با افزایش سن افراد و عمل های مربوط به مفاصل، مراکز فیزیوتراپی با دستگاههای مدرن هروز جایگاه بالاتری را پیدا میکنند. متخصصین در این حوزه هم میتوانند با ارائه خدمات خانگی هم شروع به فعالیت کنند.

هرچه میزان سن افراد و کم تحرکی بیشتر میشود این حرفه هم بیشتر در لیست مشاغل پر درامد قرار میگیرد.

متخصص حوزه بورس

کسانی که بتوانند نمودار ها را بخوانند میتوانند آینده را پیش بینی کنند. بورس در تمامی دنیا یکی از جذاب ترین مشاغل دنیاست.

البته اگر اطلاعات و دانش کافی نداشته باشید می تواند به یک باتلاق برای شما تبدیل شود. کارگزاری ها و متخصصان سهام در جهان یکی از پر سود ترین خدمات را ارائه میدهند. البته پس از یادگیری نیاز به تجربه دارد از کم شروع کنید تا دستتان راه بیفتد.

 

مطالب مشابه....
الگوی بیزینس پلن ساده

 

کارهای بورس

مهندسی

با توجه به سرعت پیشرفت یکی از مهمترین مشاغل در دنیا که ایده ها را به واقعیت تبدیل میکنند مهندسان هستند.

البته با توجه به تعداد بسیار زیادی که از حرفه مهندسی وجود دارد همه زیر شاخه های مهندسی جز یک کسب و کار پردرآمد به حساب نمی ایند به دو نمونه که همچنان بسیار مخاطب دارند را مورد بررسی قرار میدهیم.

رشته های پردرآمد مهندسی

طراح دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی یکی از مشاغل هنری میباشد که شما باید بتوانید اعتماد مخاطب خود را جلب کنید. چرا که افراد زمان زیادی را باید در محوطه مورد طراحی شما زندگی کنند به همین منظور عموما قشر پر درآمد بازار هدف شما را تشکیل میدهند.

مهندس نفت

طلای سیاه ، هروز بیشتر مورد نیاز است . کارخانه ها، بورس ها، تولیدی ها و قدرت ها هروز بیشتر نیازمند این ماده سیاه رنگ میشوند.

قیمت نفت نیز همیشه ناپایدار است و سیاست کشور ها را تامین میکند. مهندسان در این حوزه هم یکی از خدمات پر درامد را تجربه میکنند.

البته کشورهای نفت خیز بیشتر در این زمینه هزینه میکنند اما کشور هایی که به وسیله نفت تولیدات پتروشیمی دارند هم درامدی بالاتر از استخراج نفت خواهند داشت.

 

مطالب مشابه....
16 نکته برای شروع و موفقیت کسب و کار

وکالت

از زمان شکل گیری قوانین همیشه وکالت از یک کسب و کار پردآمد محسوب شده است. مشکلات هروز بیشتر میشوند. کسب و کارها با مشکلات و موانع قانونی جدیدی مواجه میشوند. خانواده مشکلات بسیاری پیدا میکنند .

همه این نیاز ها باعث شده تا این شغل درتمام دنیا مورد توجه باشد و هزینه وکلا هروز بیشتر شود. چرا که اگاهی از قوانین یکی از مهمترین ستون های پیروزی شماست.

وکالت

طراح مدو لباس

با تغییر رفتار ما درنحوه لباس پوشیدن امروزه پوشش یکی از صنایع مطرح و قدرتمند در دنیا به حساب می آید. طراحان لباس با بهره گیری از هنر و خلاقیت راه رسیدن به سود عالی را فرا گرفته اند.

نوع برند و نوع پوشش در این زمان یکی از جلوه های زیبایی به حساب می آید . البته باید خاطر نشان کرد که کمی هم باعث افزایش اعتماد به نفس افراد میشود. همین دلایل باعث میشود این حرفه هروز رونق بیشتری بگیرد.

 

مزون عروس

مراسم عروسی از گذشته تا کنون یکی از محبوب ترین مراسم ها در دنیاست. برای همین مزون لباس عروس و طراحی عروسی به یکی از پر درامد ترین مشاغل تبدیل شده است.

هروز کارهای متفاوت و خلاقیت های جدیدی در حال شکل گیری است. ظرافت و هنر دو عامل اساسی موفقیت در این حرفه را تشکیل میدهند.

پخش و بازاریابی

حرفه بازاریابی هیچوقت از بین نمی رود بلکه هروز گسترده تر میشود. اگر شما کسب و کاری داشته باشید اما نتوانید فروش خوبی داشته باشید در واقع هیچ کاری نکرده اید.

با وجود رقبا در هر رشته ای کار بازاریابی سخت تر میشود. البته داشتن تجربه و بدست اوردن مهارت های ارتباطی از عوامل موفقیت شما خواهند بود.

خلاقیت از عواملی است که اگر شما ان را در این شغل به کار ببرید حتما یک کسب و کار پردرآمد در دنیا را خواهید داشت.

کشاورزی و دامداری مدرن

افزایش روز افزون جمعیت و نیاز افراد به غذای سالم مهمترین دلایل پیشرفت تکنولوژی در بخش کشاورزی و دامداری است. یکی از اساسی ترین نیاز های انسانها تهیه غذا و حفظ بقاست.

در این بخش باید بدانید شما مشتری خود را دارید تنها با افزایش کیفیت و تولید میتوانید یک کار بسیار پر رونق داشته باشید .

نیاز به مدرن شدن در این بخش به دلایل متفاوتی از جمله کم شدن منابع زمین و کم شدن منابع ابی است. البته در این بخش نیز زیر شاخه های بسیاری وجود دارد که به بررسی چند تا از این موارد خواهیم پرداخت.

کسب و کار های پردرآمد کشاورزی

گلخانه های هیدروپونیک

گلخانه های هیدروپونیک به دلیل استفاده از منابع معدنی به میزان مناسب و بهره گیری از حجم آب کمتر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

ساز و کار این گلخانه ها مبنی بر جریان آب به صورت مداوم در ریشه های بوته ها به همراه مواد معدنی است. البته هزینه راه اندازی این نوع از کشاورزی کمی زیاد است.

اما زمانی که نوبت به مقدار محصول بر مقدار زیر کشت میرسد همینطور کیفیت محصولات گلخانه ها به میزان هزینه ارزش خواهد داشت.

در کشور های پیشرفته سطح زیر کشت گلخانه های هیدروپونیک بسیار افزایش یافته است.

تولید صنایع غذایی

افزایش روزمرگی و کم شدن زمان برای وعده های غذایی نیاز هایی هستند که باعث شکل گیری تولیدات صنایع غذایی شد. اما رفته رفته با شکل گیری کارخانجات به یک کسب و کار پردرآمد تبدیل شده است.

در کشور هایی با جمعیت زیاد معمولا این صنعت با رونق بیشتری ادامه فعالیت میدهند.

تهیه منابع اولیه آسان و دستگاههای تمام اتوماتیک دلایلی هستند که مشکلات زمان راه اندازی را به حداقل میرسانند.

اگر به فکر راه اندازی و ساخت چنین کسب وکاری هستید به شما توصیه میکنم حتما با افراد صاحب تجربه مشورت کنید تا بهترین حرکت و اقدام را داشته باشید.

دامپزشکی

همانطور که تولید دام و طیور مهم است نگهداری و تهیه سالم محصولات آنها نیز بسیار پر اهمیت است. در این زمان است که نیروی متخصص دامپزشکی نقش اساسی در بهبود کیفیت و نگهداری را ایفا می کنند.

 

مطالب مشابه....
شغل رویایی من چیست؟

اگر از محصولات کشاورزی و یا دام ها به درستی نگهداری نشود ممکن است به نابودی انها و از بین رفتن سرمایه شما منجر شود.

دامپزشکی از دیر باز یکی از مشاغل پر اهمیت به همراه درامد بالا بوده است . البته نیاز به تحصیلات اکادمیک دارد .

کلام آخر

مهم است که یک ضرب المثل را همیشه سرلوحه کار خودتان قرار دهید.

دوصد گفته چون نیم کردار نیست

اقدام کنید و هروز تجربه جدیدی پیدا کنید و یک گام به موفقیت نزدیک شوید. بیشتر روی خودتان سرمایه گذاری کنید. از آموزش های کسب و کار نهایت استفاده را ببرید.

 

مطالب مشابه....
7 نکته در باره نحوه موثر تیم سازی در کسب و کار
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید