وبلاگ

10 نکته برای سازگاری کسب و کار ها بعد از کرونا ویروس

کسب و کار ها بعد از کرونا

از آنجایی که دوران قرنطینگی بعد از ورود کرونا در حال اتمام است. و کسب و کار ها بعد از کرونا در حال بازگشایی هستند. لازم است شما هم نیاز های جدید مشتریان را شناسایی کنید و کسب و کارتان را بر طبق آن ساز گار کنید.

برای استفاده بیشتر از این زمان، شاید نیاز به تغییرات گسترده در بازاریابی و سرمایه گذاری های کار خود داشته باشید. با نیم نگاهی به آنچه واقعا نیاز است که کسب و کارها بعد از کرونا انجام دهند در ادامه به مطالبی اشاره خواهیم کرد که بتوانید ملزومات اولیه را برای تحول کارتان تهیه کنید.

اگر هنوز هم به نیاز هایی که مشتریان دارند پی نبرده اید به شما اطمینان میدهیم پس از مطالعه این مقاله اولین اقدام ها را شناسایی کنید.

بیاموزید چطور با افسردگی ویروس کرونا کنار بیایید

مخاطبان شما هر جا که هستند در حال شنیدن اخبار کرونا ویروس هستند. در اخبار، در خیابان، در محافل خانوادگی. زمانی که آنها واکنش مشاغل را نسبت به کرونا میشنود دچار افسردگی خواهند شد. و باید بدانید این دوران گذرا است و چطور قرار است برای دوران پس از آن آماده شوید. چه کارهایی باید انجام دهید که دچار فرسودگی در کسب و کارتان نشوید.

آیا میتوانید با واقعیت مواجه شوید؟

نگاه به آنچه لازمه مشتریان است به شدت فرق کرده. شما توانسته اید با این تغییر کنار بیایید یا همچنان تصور میکنید همان راه قبلی را ادامه دهید و به نتیجه خیلی خوبی خواهید رسید.

پیشنهاد میدهیم بخوانید: چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنید؟ 10 گام برای تحول کامل کسب و کار

تبلیغات را در طی رکود اقتصادی افزایش دهید

درست است که پس از بازگشایی مشاغل ترافیک ورودی مشتریان در حال افزایش است. اما باید تاثیر اقتصادی که کرونا در بر داشته را نیز در نظر بگیرید. احتمالا نمی دانید تغییرات فراتر از ذهن من و شما خواهد بود. اگر به دنبال راهکار نباشید تنها باید در برابر حملاتی که کرونا بر پیکر اقتصاد شما میزند دفاع کنید. نمی دانید تا کی می توانید دفاع کنید.

در این زمان که وضعیت مالی خیلی از مشاغل به هم ریخته است و کسب و کار ها از بودجه تبلیغاتی خودشان کم کرده اند بهترین زمان است که شما از آنها سبقت بگیرید.

یک نیم نگاهی هم به سرمایه گذاری های مربوط به شغلتان داشته باشید. ممکن است سرماهیه گذاری نتایج بهتری نسبت به تبلیغات داشته باشد.

افزایش تبلیغات در دوران کرونا

سرمایه گذاری هوشمند انجام دهید

بسیاری از کسب و کار ها وجود دارند که هنوز هم دارای نقدینگی هستند. اما دچار تردید شده اند که الان زمان مناسبی برای سرمایه گذاری است یا نه.

دائم در این ترس به سر میبرند که ممکن است اوضاع خیلی بدتر شود پس سرمایه و پولمان را نگه داریم برای روز مبادا. یا برای موارد غیر ضروری پولهایشان را هزینه میکنند.

این نکته را باید در نظر داشته باشید زمانی که شما در دوران بحران هستید به دلیل خیل عظیم اطلاعات وارده کمتر می توانید تصمیم درست را بگیرد و به همین دلیل هر چه اخبار بگوید و یا مردم انجام دهند را انجام می دهید. همین امر باعث میشود سرمایه هایتان از دست برود. سعی کنید تا جایی که امکان دارد از اخبار دوری کنید. زمانی که احساس کردید نسبت به تفکرتان آگاه تر هستید زمان آن رسیده به سرمایه گذاری فکر کنید.

حال سوالی که مطرح است این است که چطوری باید سرمایه گذاری کنیم؟ اصلا باید سرمایه گذاری کنیم؟ کجا سرمایه گذاری کنیم؟

اینها سوالاتی هستند که شما باید از خودتان بپرسید. همیشه به یاد داشته باشید انسان های بزرگ سوال های بزرگ از خودشان می پرسند.

کسب و کار خود را چابکتر کنید

بسیاری از مشاغل در چند ماه گذشته درآمد خود را از دست داده اند و به فکر استفاده از پس انداز هایشان هستند. فکر میکنم زمان آن رسیده به دلیل بحران پیش آمده تنظیماتی را در کسب و کارتان پس از کرونا انجام دهید. افزایش کارایی و سرعت از هر زمانی مهم تر است. همان طور که گفتم در زمان هایی که بحران به وجود می آید اتفاقات به صورت متوالی در حال افتادن هستند. و شما در مواردی خیلی سریع باید از کاری به کار دیگر سوییچ کیند.

اگر هنوز هم در حال گذراندن کارهاینتان به صورت سنتی و کند هستید احتمالا مشکلات بیشتری را متحمل خواهید شد. بنابراین زمان آن رسیده کارهایی را انجام دهید که دائما در حال آمادگی باشید. و هر اتفاقی که افتاد اقدامات لازم را متناسب با آن انجام دهید.

در زمان بحران خاصیت پیشبینی بسیار کم میشود پس چابک بودن از نیازهای اساسی شما در این زمان است.

سرعت بخشیدن در کسب و کار

 

مطالب مشابه....
در رابطه با افیلیت مارکتینگ بیشتر بدانید

یک رویداد مجازی موفق اجرا کنید

حتی با باز شدن مشاغل هنوز هم برگزاری یک رویداد بزرگ غیر قابل پیش بینی است. مشاغلی از این دست که رویداد ها را برگزار میکردند هنوز چشم انداز درستی نسبت به اتفاقات پیش رو ندارند. با گسترش فضای مجازی این امکان برای کسب و کار شما ایجاد شده است.

میتوانید یک وبینار اجرا کنید و یا در فضای مجاری با فعالیت بیشتری کار کنید. تا می توانید از این زمان که بیشتر افراد در خانه هستند استفاده کنیدو کسب و کارتان را پرزنت کنید.

این یعنی شما در آینده باید روی رویداد های دیجیتال تمرکز داشته باشید. برگزاری سمینارها و کلاس ها و کارگاهها به صورت آنلاین همچنین تعامل در شبکه های مجازی از واضح ترین کارها در این بازه زماین است.

اگر خیلی کسب و کار سنتی دارید حتما باید در آموزش های کسب و کار دیجیتال شرکت کنید. زمانه به سرعت در حال تغییر است کمی تعلل شما را از خیلی از فرصت ها عقب می اندازد.

مدیریت بحران

یادگیری در این زمان حرف اول را میزند. از آن مهم تر عمل به آنچه یاد میگیرید. شما می توانید در کلاس ها و یا وبینار های مدیریت بحران شرکت کنید. در ضمن خواند کتاب های بحران در این زمان ذهن شما را نسبت به مسائل بیشتر باز  میکند.

شرکت هایی که در این مقطع در حال سود هستند را بررسی کنید. ببینید چطور به صورت عملی بحران را پشت سر میگذارند از آنها یاد بگیرید و نکات را در کارتان بومی کنید.

نحوه استفاده از زمان، مدیریت نیروها و اینکه چطور به این چابکی رسیده اند نکات مهمی است که باید به آنها دقت کنید. کتاب مدیریت بحران برایان تریسی هم به شما پیشنهاد میدهیم چرا که به زبان ساده همه چیز را برای شما بازگو کرده است.

یک وکیل را به عنوان مشاور انتخاب کنید

با توجه به زمان همه گیری بحران و آشنا نبودن همه افراد با قوانیین معمولا مسائل و مشکلات بسیاری پیش روست. در این زمان با سرمایه گذاری خوب می توانید کی وکیل را به عنوان مشاور انتخاب کنید تا ار دردسر های آتی رها شوید.

خیلی از افراد که با قوانین اشنا هستند سعی در سواستفاده از دیگران خواهند کرد. اگر می خواهید روابط شما با دیگران به مخاطره نیفتد سعی کنید در این شرایط تعادفات را کنار بگذارید. همه چیز را بنوسید در این امور حتما باید یک وکیل کسب و کار در کنار شما باشد. الان در زمینه قرارداد ها و داد و ستد ها حتما باید وسواس به خرج دهید.

الان وقتشه به همه بگویید حساب حسابه کاکا برادر

وکیل در دوران بحران کرونا

استراتژی بازار یابی را تغییر دهید

در کسب و کارها بعد از کرونا خیلی از استراتژی ها تغییر پیدا کرده. اگر شما بخواهید انعطاف به خرج ندهید احتمال دارد کمی به مشکل بربخورید. بازاریابی سنتی و حضوری تقریبا به صفر تمایل پیدا میکند. بهترین روش این است که با روش های دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید. هر جا توانستید خود را پرزنت کنید. محتوای ارزشمند مرتبط با کارتان را تولید کنید. مخاطبان را با هر روشی که می توانید به سمت خود جذب کنید.

برای اینکه بهتر با شما ارتباط برقرار کنند بهترین کار این است که در این شرایط اصالت خود را حفظ کنید. خودتان باشید تا دیگران به شما اعتماد کنند. مردم خیلی راحت دو رویی را متوجه میشوند.

یک صندوق اضطراری بسازید

اگر شما هم به اندازه کافی نقدینگی ندارید میتوانید با چند نفر جمع شوید و یک صندوق بسازید. و به هر روش که می دانید توافق کنید تا از این صندوق در زمان اضطرار پول برداشت کنید.

همان طور که بارها گفتم در زمان کرونا بسیار اتفاقات می افتد و گاهی یک سرمایه گذاری عالی به پستتان می خورد و ممکن است کسب و کار شما را از این رو به آن رو کند. پس باید منتظر فرصت های پیش امده باشید.

در ضمن بیشتر روی فرصت ها تمرکز کنید تا مشکلات. چرا که اگر بتوانید فرصت مناسب را بدست آورید تعداد زیادی از مشکلات حل خواهند شد. اما اگر روی مسائل توجه داشته باشید امکان اینکه فرصت های پس رو را ببینید بسیار کم است.

یک استراتژی برای محتوای خود بیابید

اگر در مرحله هستید که زمان خالی دارید. بهترین موقع است که با یک سرچ کوتاه در اینترنت بتوانید یک استراتژی اساسی برای محتوای کار خود پیدا کنید. کسب و کار ها بعد از کرونا به شدت تغییر پیدا کرده اند. پس محتوای شما هم باید تغییر کند. حتی ممکن است محتوا های گذشته شما اصلا کاربرد نداشته باشد.

می خواهید چه کاری انجام دهید؟

تغییر محتوا در زمان کرونا

کلام آخر

کسب و کار ها بعد از کرونا تغییر خواهند کرد. این شما هستید که باید با زمانه پیش بروید. باید بدانید اگر کسب و کار شما انعطاف پذیر نیست مسائل بیشتر ی نسبت به کارهای انعطاف پذیر خواهید داشت.

الان بهترین زمان برای سرمایه گذاری روی خودتان است. با اموزش دیدن الان بهترین فرصت برای رسیدن به آرامش جسمی و روحی است. به شما پیشنهاد میکنم از اموزش خود کم نکنید. هروز چیز های بیشتری بیاموزید. موفقیت کسب و کار در این زمان در یک قدمی شماست.

اگر شما هم علاقه مند به دانش ها به روز در حوزه کسب و کار هستید به شما پیشنهاد میکنیم سری به سایت های زیر بزنید.

forbes

business

investopedia

businessinsider

 

مطالب مشابه....
چگونه به اکسپلور اینستاگرام راه بیابیم
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید