کسب و کار نو ظهور چیست ؟ 7 ایده استراتژی بازار یابی برای کسب و کارهای نوظهور

کسب و کارهای نوظهور

کسب و کار نوظهور چیست؟

به مجموعه ای از افراد و شرکت ها که در یک خط شغلی پیرامون یک ایده یا محصول جدید قرار گرفته اند کسب و کار نوظهور می گویند. که البته بیشتر در مرحله توسعه قرار گرفته اند. تمرکز افراد و شرکت ها معمولا بر روی یک فناوری جدید قرار دارد.

آنچه از یک کسب و کار نوظهور باید بدانید

بیشتر افراد و مدیران مشاغل معمولا اعتباری برای کارهای نوین و مدرن ندارند . نگاهی که شرکت های با سابقه به صنعت های نوپا دارند به این شکل است که به همان سرعت که پیدا میشوند و اوج میگیرند به همان سرعت هم از بین میروند.

در حالی که همین افراد که به سرعت محصول و یا خدماتی را ارائه میدهند که بسیار جذاب و جدید است و بعد از مدتی نه تنها از بین نمی روند بلکه به یکی از اصول زندگی بدل میشوند . می توانید نگاهی به شبکه های اجتماعی بیاندازید.

همیشه یک ایده جدید و شگفت اور در ابتدا سود اور نخواهد بود. ممکن است سالها طول بکشد تا یک کسب و کار نوظهور به درامد و سود دهی برسد. تحقیق و توسعه بخش عمده ای از هزینه های شرکت های این حوزه را فناوری را تشکیل میدهد.

صحیح و خطا و دریافت باز خورد مشتریان زمان و انرژی بسیار زیادی را طلب میکند. هزینه بازاریابی بسیار فراتر از مشاغل غیر نوین خواهد بود چراکه محصولات و خدمات برای مخاطبان و سرمایه گذاران بسیار ناشناخته و غیر استاندارد تلقی میشود.

افرادی که در شرکت ها نوظهود فعالیت میکنند باید بتوانند دیگران را متقاعد کنند که خدمات و یا محصولاتشان ارزشمند و موثمر ثمر خواهد بود. البته سرمایه گذاری در کسب و کارهای نوظهور معمولا رسیک بالایی را دارد.

البته موانع موجود بر سر راه این مشاغل بسیار زیاد میباشد . رقابت بخاطر جدید بودن برای شروع و ارائه اولیه بسیار زیاد است . عدم واقع بینی افراد و نگاه به چشم انداز موفقیت می تواند یک از عوامل شکست در این کسب و کار باشد .

این مسائل را در این باب مطرح کردم تا بتوانید با واقعیت به شروع یک کسب و کار نگاه کنید.

رشد کار نوظهور

7 ایده استراتژی بازاریابی برای کسب و کارهای نوظهور

یکی از بزرگترین اشتباهات در طرز فکر کسب و کارهای نوظهور ، تصور اشباع شدن ایده ها و خلاقیت هاست. همه چیز در جان امروز در حال حرکت است.

هروز شاهد پیشرفت های چشم گیر در زمینه های متفاوت هستیم. خلاقیت امروز حرف اول را میزند. نگاهتان را وسیع تر کنید. ببینید چه کارهای بسیار زیادی وجود داردکه باید انجام شود ولی در عوض منابع بسیار کم هستند.

برای همین مسئله است که افرادی که به دنبال کسب و کارهای نوظهور میروند معمولا خیلی سریع و آشفته اولین نمونه محصول و یا خدمات را را ارائه میدهند.

در این شکل از کارها معمولا بازاریابی در نوک پیکان انتقادات قرار دارد. چرا که بقیه قسمت ها سعی در تولید یک محصول شگفت انگیز دارند.

اما بازاریابان باید بدانند این خدمت و یا محصول جدید چه نیازی را از مشتریان رفع خواهد کرد. تا بتوانند بر اساس آن نقشه فروش را طراحی کنند.

در مشاغل جدید مهم ترین واحد بعد از ساخت، بازریابی است . شما اگر بهترین کار دنیا را هم انجام داده باشید اما نتوانید بفروشید در واقع اختراع کرده اید و حرفه و شغلی ندارید.

پیشنهاد ما به شما :

50 ایده کسب و کار برای کسانی که می خواهند کسب و کار خودشان را داشته باشند

چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنید ؟ 10 گام برای تحول کامل کسب و کار

16 نکته برای شروع و موفقیت کسب و کار

 

مطالب مشابه....
16 مهارت رهبری در کسب و کار + آنچه شما به عنوان یک کارآفرین نیاز دارید تا فردا نیروهایتان را رهبری کنید

استراتژی های برتر برای بدست آوردن بازار هدف کسب و کارهای نوظهور

هدف اصلی بازاریابی برای کسب و کارهای نوپا ، درک آن چیزی است که مشتریان می خواهند، ایحاد هویت برای برند، چگونگی تعامل با مشتریان و سرمایه گذاران و شروع فروش است .

به دلیل انکه مشاغل جدید در منابع مالی و زمانی معمولا محدود هستند باید سرمایه گذاری در بخش مارکتینگ را با فکر و دقت بیشتری انجام دهند تا به اهداف خودشان برسند. اگر میخواهید به بهترین نحو از منابعتان استفاده کنید بهتر است این هفت استراتژی را در دستور کارتان قرار دهید.

ایجاد زیر ساخت کسب و کار

ایجاد زیر ساخت

نیاز های اولیه برای زیر ساخت های خود را بشناسید. توجه داشته باشید در ابتدای کار که شما هنوز یک حرفه کوچک به حساب می ایید قرار نیست بالاترین سیستم مدیریت و تکنولوژی را داشته باشید.

برای مثال سیستم هایی مانند مدیریت مارکتینگ مانند crm  و یا نرم افزار های اتوماسیون سازی و حتی برنامه ریزی حرفه ای برای شبکه های اجتماعی ، قرار نیست تمام وقت انرژی و زمان و سرمایه خودتان را برای اسن کارها قرار دهید.

اما لازم است الان شروع کنید. شروع به ساخت زیر ساخت ها در ابتدا به صورت گام به گام باعث برطرف شدن مشکلات عظیم در ادامه مسیر میشود.

تصور کنید اگر الان که اطلاعات ورودی شما کم است قدم به قدم اطلاعات را وارد کنید. و اساس و بنیان درستی ایجاد کنید زمانی که تبدیل به یک شرکت قدرتمند شدید دیگر لازم نیست اطلاعات که به صورت پراکنده در هر جا قرار دارد را جمع آوری کنید.

مشکلات عظیم را همین الان حل کرده اید. و بزرگترین مزیت زمانی که کسب و کار شما در حال بلوغ است این زیرساخت ها باعث جهش فوری شما خواهد شد.

بدانید چه زمانی درخواست کنید

در مرحله ایجاد زیر ساخت بیان کردم که همه کسب و کارهای نوظهور در ابتدا با مشکلات منابع مالی و زمانی دست و پنجه نرم میکنند.

اگر شما هم یک کار جدید راه اندازی کرده اید باید این فرهنگ را در ذهن خود جا بیاندازید درخواست کردن از دیگران به هیچ وجه نشان شکست نیست در هر زمان که کسب و کار شما نیاز داشت از دیگران درخواست کنید.

پس در چنین محیطی درخواست کمک از دیگران اصلا مشکل و یا شکست در کار محسوب نمی شود. زمانی که برنامه گسترش و بازاریابی مطرح میشود فرصت های خارج از شرکت را که باعث رشد و پیشرفت شما میشود.

همچنین زیر ساخت مناسبی را فراهم میکند شناسایی کنید. فرصت ها را غنیمت بشمارید و در هوا از رقیبان بقاپید. باید تیم مارکتینگ شما برای این فرصت ها تلاش مستمری انجام دهد.

بهترین زمان درخواست

مشتریان خود را بشناسید

تیم مارکتینگ شما خط مقدم دیدار با بزرگترین و مهمترین رکن هر کسب و کاری هستند. بله منظورم مشتریان است. خیلی مهم است از زمانی که هنوز یک شرکت کوچک هستید به فکر یک استراتژی برای ارتباط با مخاطبانتان باشید.

باید مخاطبان خود را هر چه بهتر بشناسید تا بتوانید بهترین پیشنهاد را ارائه کنید.تمامی تکنیک های بازاریابی که فرا گرفته اید زمانی نتیجه مطلوب را ارائه میکند که بدانید مشتری هدف شما کجاست و چه چیزهایی برایش مهم است.

یک اصل بسیار مهم بیشتر ما از اینکه بازخورد بگیریم ترس داریم . ناراحت نباشید همه این ترس را دارند . شاید به خاطر تجربه های دوران کودکی باشد.

مانند زمانی که برای دریافت کارنامه همراه پدر و یا مادر به مدرسه مراجه میکردیم. ترس را کنار بگذارید از مخاطبان بازخورد بگیرید و محصولاتان را بهتر و بهتر کنید.

شخصیت خود را توسعه دهید

چشم انداز و اهداف شرکت شما چیست؟ هویتی که برند شما قرار است داشته باشد چیست؟ احساس شما نسبت به مشتریان چگونه است؟ چرا فکر می کنید کسب و کار نوظهور دارید؟ اینها سوالاتی هستند که شما حتما باید پاسخ بدهید. روی کاغذ بنویسید.

همان چیز هایی که به ذهنتان می اید را بنویسید. اگر مشکل دارد ناراحت نشوید بعدا بهترش میکنید . خیلی مهم است که شما یک شخصیت متمایز برای شرکت و خودتان در کسب و کارتان ایجاد کنید.

اثبات کنید همه کارهایی که انجام می دهید ارزشمند است. اعتماد مشتریان خود را بدست آورید. در ادامه خواهید دید مخاطبان شما به خاطر همین شخصیت شما برای ادامه کار با شما مراجعه می کنند.

بهبود شخصیت در کسب و کار

در چه زمینه هایی تاثیر گذار هستید

در حال حاضر بازاریابی ویروسی در بالاترین استراتژی برای فروش قرار دارد. برای شما که می خواهید یک کسب وکار نوظهور را راه اندازی کنید و یا به دنبال بازار هدف میگردید یک نعمت است.

افراد شناخته شده و اینفلوئنسر ها اگر به خوبی شما را بشناسند و به بهترین شکل شرکت رامعرفی کنند. می تواند یک گام عظیم و پایه قدرتمند برای کار شما باشد.

حالا که به اندازه کافی شناخته شدید به خودتان اعتماد کنید اعتماد مشتریان را جلب کنید و حرفه خود را گسترش دهید.

صحیح و خطا کنید

در زمانی زندگی میکنیم که همه چیز به سرعت در حال تغییر است. ممکن است تمام روال کاری که انجام می دهید شش ماه دیگر اصلا کاربرد نداشته باشد.

کسب و کارهایی موفق هستند که بتوانند دائم صحیح و خطا کنند و برای تغییرات ناگهانی و شوک های بازار آماده شوند. البته آزماییش های بیش از اندازه هم می تواند خطرناک باشد.

چرا که احتمال دارد مشتریان وفادار را از خود دور کنید و دیگر نتوانند با اهداف و صحبت های شما ارتباط برقرار کنند. افراط و تفریط را کنار بگذارید. راه درست را پیدا کنید و آماده همه تغییرات باشید.

یکی دیگر از مزایای کسب و کارهای نوظهور داشتن آزادی عمل برای آزمایش های متعدد است تا دقیقا به آنچه می خواهند برسند و رویه مشخص را پیدا کنند. همین عامل باعث پیشرفت بیشتر کار های نوپا میشود.

نقش صحیح و خطا در کار

گزارش را تهیه کنید

بالاخره زمان آن فرا رسیده که گزارش هایتان را شروع کنید. ممکن است در ابتدای کار زمان زیادی این گزارشات دلسرد کنند و خسته کننده باشد اما در بلند مدت می تواند داستان موفقیت شما را رقم بزند.

و بتوانید یک سیر تکاملی عالی برای کسب و کارتان ارائه دهید. در کوتاه مدت هم باعث پیروزی های متعدد خواهد شد چرا که شما زمانی که شکست را تجربه کردید کار دیگری انجام میدهید و باعث موفقیت تان خواهد شوئد.

یکی دیگر از دلایل بسیار مهم تهیه گزارشات ایجاد زیر ساخت اولیه است. چرا که اگر هم اکنون روند منظم برای داده های فعلی که زیاد نیستند فراهم کنید زمانی که اطلاعات وسیع شدند دسگر به عنوان یک مشکل اساسی با آن برخورد نخواهید کرد.

اگر به دنبال منابع عالی و اصیل در حوزه کسب و کار هستید می توانید از مقالات سایت forbes دیدن کنید.

تهیه گزارش و تحلیل آن

اندازه بازار مهم نیست ، بازاریابی است که مهم است

خیلی ساده است زمانی که کاری را شروع کرده اید بازاریابی را کنار بگذارید و زمانی که همه چیز از نظرتان ایده آل شد دوباره به جذب مشتری باز گردید.

ممکن است در ابتدا کار ذهن شما آرام شود و فقط روی محصول و یا خدماتتان تمرکز کنید و لی باید بدانید در بلند مدت شما کامل درگیر خواهید شد و زمانی که همه چیز فراهم است شما متوجه میشوید هیچ چیز نمی دانید.

ممکن است در نگاه اول رعایت این هفت استراتژی کمی دلهره آور باشد اما باید بدانید در دراز مدت نتایج خوبی برای شما به همراه خواهد داشت.

اگر ایده ای برای کسب و کار نوظهور دارید برای ما کامنت کنید.

آموزش های کسب و کار صحیح بسیار می تواند کمک حال شما باشد چرا که شما دارای منابع محدود هستید و زمانی که دانش لازم را بدست اوردید به راحتی می دانید الان  باید چه کاری را انجام دهید.

 

مطالب مشابه....
چگونه کسب و کارمان را رونق دهیم- 9 کاری که با انجام آنها رونق کسب و کار افزایش می یابد
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید