چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنید ؟ 10 گام برای تحول کامل کسب و کار

تحول کسب و کار

اگر شما هم به فکر دگرگون ساختن کسب و کار خود هستید الان بهترین زمان برای این کار است. چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنیم؟ اکنون وقت آن رسیده تا متوجه شوید که کار شما در چه مرحله ای قرار دارد و به کجا می خواهید برسید.

شما هم علاقه مندید که برند خودتان و یا حتی کسب وکارتان را دگرگون سازید. تنها با ده دقیقه زمان و مطالعه این مقاله به شما تضمین میدهم ایده های جدیدی به ذهنتان خواهد رسید.

با توجه به پیشرفت اینترنت و افزایش نیزوی متخصص ما شاهد هستیم که هروز تعداد مشاغل و افرادی که مشغول به کار هستند کمتر خواهد شد. برای مثال کاری که تاکسی های اینترنتی با آژانس های خودرو کردند .

10 گام برای دگرگونی کسب و کار

اگر شما هم دوست دارید تا برند خودتان را دگرگون سازید و از متوسط رقبا بالاتر باشید. باید همین قدر علاقه به تغییر و تحولات کوچک و بزرگ نیز داشته باشید.

10 گامی که باعث دگرگونی کسب و کار شما میشود عبارتند از:

مرحله اول:نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید

قبل از اینکه دست به تغییرات اساسی بزنید باید بدانید دقیقا روی چه مواردی باید تمرکز کنید. همیشه همه کارها را نباید دستخوش دگرگونی کرد.

اهمیت هر موضوع را شناسایی کنید. برای این کار میتوانید زمانی را صرف نظرسنجی و مصاحبه با کارکنان و مشتریان خود کنید. سوالات درست بپرسید تا به نتیجه مورد نظر برسید.

با تجزیه و تحلیل بر روی نتایج بدست آمده شما می توانید نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنید.

به طور مثال ممکن است شما انقدر سرگرم تولید محصول جدید شده باشید. که از جنبه های دیگر کسب و کار غافل شده باشید.

این احتمال وجود دارد که واحد پشتیبانی شما در برخورد با مشتریان باعث ایجاد مشکلاتی شود. این مسئله یک نقطه ضعف به حساب می آید.

نکته اساسی اینجاست که شاید مخاطبان شما پشتیبانی بهتری را نسبت به محصول جدید نیاز داشته باشند. همین نکته باعث از دست رفتن مشتری و سپردن او به رقیب می باشد.

حتما باید یک لیست از ضعف های مربوط به کارتان را تهیه کنید و تغییرات اساسی در آن را در اولیت قرار دهید.

نقاط قوت و ضعف کسب و کار

مرحله دوم: مشتریان جدید بدست آورید

مشتری جدید را جذب کردن همیشه سختتر و هزینه بردار تر از ایجاد وفاداری درمشتری قدیمی است. این نکته بسیار اهمیت دارد تا کارهایی انجام دهید تا مشتریان قدیمی خودتان را حفظ کنید.

یک مشتری وفادار از سرمایه های هر کسب و کاری است. اگر به مرحله ای رسیدید که برنامه مدون برای مشتریان قدیمی ایجاد کردید و یک حاشیه امنیت برای خودتان ساختید زمان آن رسیده است که به دنبال مشتریان جدید بگردید.

اینکه کسب و کار شما به چه شکلی اداره میشود و چطور است مهم نیست. باید بدانید راههای زیادی برای برقراری ارتباط با افراد وجود دارد.

اولین قدم یک بازاریابی بسیار سنتی است که البته قوی ترین آن هم محسوب میشود . اینکه از مشتریان خود بخواهید شما را به دیگران معرفی کنند.

برای این کار باید بتوانید اعتماد مشتریان وفادارتان را جلب کنید به آنها سرویس ویژه ای بدهید تا در خاطر آنها باقی بمانید.

روش های دیگر هم برای بازار یابی وجود دارد که نکته اساسی شما این است که تشخیص دهید کدام با نحوه اداره کسب و کار شما مطاقبت دارد.

مرحله سوم : گزینه های توسعه را تغییر دهید

با گسترش روز افزون استفاده از اینترنت بهترین پیشنهاد برای توسعه کسب و کار شما ترکیب تغییر در ساختار نرم افزاری و فناوری اطلاعات می تواند باشد.

شما می توانید با حفظ کیفیت، ارائه محصول و تحویل به مشتری را تسریع کنید. اگر چه مدیران بیشتر شرکت ها و کسب و کار ها به این مفهوم واقف هستند اما عموما نمی توانند انتظارات مشتری را برآورده کنند.

با بهبود دادن گزینه های توسعه به راحتی می توانید از رقبای خودتان پیشی بگیرید. ابتدا اهداف قابل ارزیابی را تعیین کنید؟ آیا می خواهید سرمایه های کلی را کاهش دهید؟ آیا قصد دارید یک طرح عالی برای سرمایه گذاران ارائه کنید تا با اضافه کردن مقداری پول مشتریان  بیشتری را جذب کنید؟

با مشتریان صحبت کنید مشکلات آنها را رفع کنید و یا با آنها همددلی کنید و زمان بگیرید تا هرچه زودتر بتوانید مسئله را حل کنید. بخش نرم افزاری کسب و کارتان خود را دگرگون کنید .

ساده تر و راحتتر از قبل اماده ارائه محصول و یا خدمات به مشتریان خود شوید.

بلند پروازانه به اهداف توسعه نگاه نکنید. واقعیت را مد نظر قرار دهید. به جای رویا پردازی و تصور اینکه چه کارهایی میشود کرد روی کارهایی که در دایره اختیارات شما وجود دارد تمرکز کنیدو ببینید چه چیزهایی را می توانید بدست آورید.

چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنیم؟ یک استراتژی عالی برای توسعه داشته باشید.

نقش توسعه در تحول کار

مرحله چهارم: سیستم های نرم افزاری خود را به روز کنید

منظور از بروز رسانی ، اپدیت نرم افزار های فعلی کسب و کارتان نیست. گاهی شرکت ها انقدر سرگرم روز مرگی های خودشان میشوند که گاهی از معیارهایی که ابتدا برای خودشان قرار داده بودند باز می مانند.

برای مثال آیا از سیستم هایی که برای مدیریت مشتریان و یا ذخیره اطلاعات استفاده میکنید آگاه هستید. دوباره نگاهی به آنها بیاندازید به نظر شما قدیمی نشده اند؟

برای دگرگون کردن هر کسب و کار اطلاعات حرف اول را میزند. رها کردن سیستم های موجود می تواند باعث نقص و یا ازبین رفتن اطلاعات شما شود که به مراتب باعث کاهش سرعت رشد شما میشود.

همچنین افزایش میزان زمان و هزینه را برای شما ایجاد میکند.

 

مطالب مشابه....
11 نکته برای انتخاب نام کسب و کار های نوپا + انتخاب اسم استارتاپ

مرحله پنجم :تجربه کاربران خودتان را بهبود ببخشید

به تعاملاتی که با مشتریان خود دارید دقت کنید. آیا نوع ارتباط شما با آنها مناسب است؟ در شبکه های مجازی به خوبی عمل میکنید و به راحتی در دسترس همه هستید؟

آیا وبسایت شما به خوبی ارائه خدمات میکند؟ و آیا تمامی کارهایی که بتوانید خودتان را به مشتری ارائه دهید را انجام داده اید؟

زمانی که مشتری به شما وصل میگردند نحوه پاسخ گویی شما چگونه است . چقدر آسان و سریع به توانند با شما ارتباط برقرار کنند. چقدر روند ثبت سفارش و ارائه خدمات یا محصول راحت است؟

به کلیه نقاط تماس با مشتریان خود نگاه کنید. برنامه ای طراحی کنید که این روند ها را بهبود بدهد.

بیشتر به راحتی مشتری فکر کنید. از پیچیدگی دوری کنید هر چقدر این مرحله را بیشتر تقویت کنید می توانید مشتریان بیشتر و وفادار تری را جذب کنید.

مرحله ششم: نیروهای خود را درگیر کار کنید

اگر واقعا به دگرگون کردن کسب و کار خود فکر میکنید باید از درون به بیرون شروع کنید. در دنیای امروز دیگر کار برای شرکت هایی که مدیران به کارمند میگفتند چه کاری انجام دهد و چه کاری را انجام ندهد به اتمام رسیده است.

کارمندان خود را روی صحنه بیاورید . وقتی تصمیمی را اتخاذ میکنید و به نظرتان ضروری است تا اجرا شود به نیروهایتان توضیح دهید چرا احساس میکنید این بهترین تصمیم است.

نظرات آنها را بشنوید و مهمتر از همه نحوه رسیدن و مسیر درست را برای کارمندانتان شرح دهید.

یکی از بزرگترین عوامل در رشد و موفقیت کسب و کارها این است که نیروهای شما در شرکت بتوانند به راحتی ایده های کسب و کار خودشان را با شما مطرح کنند تا هرگونه نگرانی و ادراک اشتباه از بین برود .

گاهی شما تصمیمی را اتخاذ میکنید و افراد شما چون هرآنچه در ذهن شما میگذرد را نمی دانند. احساس میکنند تصمیم شما ممکن است اشتباه باشد. برای همین تمام انرژی و تمرکز لازم را روی کار نمی گذارند.

و صرفا رفع تکلیف میکنند. همین مسئله باعث عدم رشد و پیشرفت شرکت شما خواهد شد.

یکی از مسائلی که برای صاحبان مشاغل بسیار سخت است درک درست از کارمندانشان است. باید بدانید نیرو های شما هروز درگیر شکایات ، مشکلات طراحی و سروکله زدن با مشتریان شما هستند.

بهترین و متخصص ترین افرادی که برنامه اساسی برای بهبود روند تولیدو فروش را دارند اینها هستند. از این منبع قدرتمند استفاده کنید.

نقش کارمندان در دگرگونی

 

مطالب مشابه....
راهنمای ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهای نوپا

مرحله هفتم : بهبود ارتباطات

شاید همه شما شنید باشید. فلانی ارتباط عمومی خیلی خوبی داره. اعتماد به نفس بالایی داره و داره نون زبونشو میخوره. ای کاش ما هم می توانستیم مثل اون زبون بریزیم؟

این طرز فکر بسیار مهم است که ارتباط با دیگران یک مهارت قابل یادگیری است . این طور نیست که در ژنتیک شما وجود داشته باشد. ارتباط با هر طرف بسیار متفاوت است . نحوه صحبت با کارمندان با مشتری بسیار متفاوت است.

هرچه مهارت ارتباطی خودتان را ارتقا بدهید بیشتر به سمت پیشرفت و حل مسائل و سوء تفاهم ها و ارائه راه حل های خلاقانه خواهید رفت.

اگر شما خود صاحب کسب وکار هستید به دوره های مهارت های ارتباطی بروید. به کارمندان نیز بیاموزید چگونه با همکاران و مشتریان گفتگو های مثمر ثمر داشته باشند.

اگر کارمند هستید به مدیر خودتان پیشنهاد بدهید تا در این دوره ها شرکت کند. آموزش های درون شرکتی بهترین و پربازده ترین نوع فعالیت برای ارتقاء مهارت های ارتباطی میباشند.

به شما کتاب های دیل کارنگی را پیشنهاد میدهم مخصوصا کتاب آیین دوست یابی و نفوذ در دیگران. معجزه ای خواهد کرد شک نکنید.

بعد از انکه شما اموختید چطور بهتر و موثر تر صحبت کنید که باعث دگرگونی کسب و کار شود.

باید انتظار داشته باشید که چقدر افراد کنار هم بهتر به عوان یک تیم فعالیت میکنند و همین امر باعث میشد شما شاهد یک تحول عظیم در حرفه خودتان باشید.

درآخر چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنیم؟ ارتباطات خود را وسیع و دگرگون کنید.

ارتباط کلید تحول کاری

مرحله هشتم: تجزیه و تحلیل اطلاعات و فرایند های گذشته

پیشرفت یعنی حرکت به جلو و انجا م ندادن اشتباهات گذشته . از شکست ها و موفقیت ها آموختن. برای تحلیل چرخه فروش و ارتباط با مشتریان که در گذشته انجام میدادید زمان صرف کنید .

یا کسی که می تواند داده های شما را آنالیز کند و بهترین راه حل را ارائه دهد را استخدام کنید.

سوالاتی که بهتر است در هنگام تجزیه و تحلیل ها مد نظر داشته باشید:

آیا زمان هایی وجود دارد که کسب و کار شما دچار بحران شود؟

چگونه میتوانید برای مشکلات سال های گذشته راهی پیدا کنید که امسال دیگر پیش نیاید؟ و قوی تر بازار هدف را تحت کنترل داشته باشید؟

آیا مسائلی پیش امده که مشتری خود را بعد از چند ماه ازدست داده باشید؟

نقاطی که در انها اتلاف انرژی و سرمایه میشود چیست؟

شخصا به مشتری های وفادار خود تماس بگیرید و از انها بازخورد دریافت کنید. ممکن است شما به کلاس ها موفقیت بسیاری رفته باشید و آنها روند های زیادی در مورد پیشرفت به شما بیاموزند.

اما باید بدانید استفاده از این آموزه ها تنها ممکن است یک شانس دومی در اینده به شما بدهد و ممکن است هم به نوع کار شما نیاید. از واقعیت فاصله نگیرید با مشتریان صحبت کنید و انچه منطقی و واقعی است را استفاده کنید.

اهمیت تحلیل اطلاعات

مرحله نهم : تغییر به یک نوع مدل درآمد جدید

بسیار از کسب و کارها در دوره ای دچار مشکلاتی در رابطه با گردش مالی شده اند.اگر دوباره قرار است گردش مالی را به چرخه کارتان اضافه کنید تحقیق کنید که چه کارهایی را می توانید انجام دهید تا بیشترین سود و درآمد را از این گردش بدست آورید . برای افزایش سرمایه خود متمرکز باشید.

و یا زمانی که می خواهید یک محصول یا خدمات را ارائه دهید و شاهد افزایش سود هستید.

کدام کار را انجام میدهید زمان بیتری روی محصول میگذارید و یا ارائه میکنید و در ادامه خدمات بیشتر و به روزرسانی انجام میدهید.

اینها مثال هایی بودند که شما می توانید به وسیله آنها یک مدل جدیدی از درآمد بسازید و ذهنتان را باز تر کنید.

مرحله دهم: مشتریان وفادار

یکی از بنیادی ترین رکن های یک کسب و کار داشتن مشتریان وفادار است.

شما هم وقتی این عبارت را میشنوید تمرکزتان بیشتر میشود . چه کارهایی انجام دهیم تا مشتری برای خودمان بماند؟ چطور اعتماد او را جلب کنیم؟

اگر به دنبال پاسخ چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنیم هستید حتما باید یک فکر اساسی در باره وفادار کردن مشتریان بکنید.

مشتریان وفادار برای کار شما حکم هلو را دارند. شما می خواهید تا با ترفند هایی همه آنها را نگه دارید. اما گاهی اتفاق می افتد عده ای از آنها انقدر از شما زمان و انرژی میگیرند که فضای کار و پیشرفت شما را محدود میکنند.

اگر هم اکنون که این متن را می خوانید نام یک یا دونفر در ذهن شما آمد انها همان دسته از افراد هستند که باید در نزدیک خود نگهشان دارید و فعالیت هایشان را زیر نظر داشته باشید و بیشتر دیگران به آنها اهمیت دهید.

چرا که این دسته از افراد بسیار قابل پیش بینی هستند و یا اینکه از طرف دیگر بوم افتاده باشند . یعنی زمان زیادی را با پشتیبانی برای طرح شکایت تماس بگیرند.

مشاغلی که خدمات ارائه میدهند بسیار باید روی این زمینه تمرکز داشته باشند. به میزان هزینه هایی که در پشتیبانی ارائه میکنند بسیار توجه داشته باشند.

اجازه ندهید کسانی که زمان شما را زیاد میگیرند فضای دیگر مشتریان را از شما بگیرند. گاهی یک مشتری زمان ارائه خدمات و پاسخگویی از سه مشتری را از شما میگیرد . احتمال ایجاد مشتری وفادار جدید را از دست خواهید داد.

گاهی لازم است با برخی از مشتریان قاطع رفتار کنید تا بتوانید برنامه های دگرگونی کسب و کارتان را اجرایی کنید.

مشتریان وفادار حل کامل دگرگونی

اگر به دنبال منابع خوب و ساده به زبان انگلیسی هستید می توانید سری به سایت smallbiztrends بزنید.

کلام آخر

طرز فکر تغییر و پیشرفت را اتخاذ کنید. یکی از قدرتمند ترین کارها برای ایجاد تحول و دگرگونی در کسب و کار همین طرز فکر پیشرفت است.

این که چگونه می خواهید کسب و کار خود را دگرگون کنید و راه حل تازه ای دارید برای ما حتما کامنت کنید.

دائم به فکر فرصت هایی باشید تا بتوانید روند کار را بهبود ببخشید. با وارد کردن کارمندان و مشتریان به این چرخه شما شاهد یک مسیر زیبا و پر سرعت در پیشرفت کارتان خواهید بود.

در این مقاله ده گامی که باعث دگرگونی کسب وکارتان میشد ارائه دادیم . شما با وارد کردن هر مرحله از این گام ها شاهد روند بهبودی و تحول در کارتان خواهید شد

 

مطالب مشابه....
صفر تا صد آموزش افزایش فروش در اینستاگرام

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید