چگونه کسب و کارمان را رونق دهیم- 9 کاری که با انجام آنها رونق کسب و کار افزایش می یابد

رونق کسب و کار

اینکه بخواهیم به کسب و کارمان رونق بدهیم کار یک شب نیست. برخلاف خیلی از اساتید موفقیت که موضوع را به گونه ای برای شما مطرح میکنند که میتوانید یک شبه ره صد ساله را بروید. رونق کسب و کار نیاز به صبر و برنامه ریزی دارد. اگر شما هم دوست دارید از این چرخه روزمرگی خارج شوید به شما پیشنهاد میکنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

به شما اطمینان میدهم پس از مطالعه این متن که نهایت 10 دقیقه از شما وقت بگیرد می توانید با ذهنی آرام آماده این چالش جذاب برای بهبود کارتان بشوید.

موفقیت در کسب و کار به تلاش برای بدست آوردن سود بیشتر با استفاده از راه ها و تکنیک های مختلف بستگی دارد. از مدیریت و بازاریابی گرفته تا استخدام نیروی جدید همه باید به طور ویژه مورد توجه قرار بگیرند.

باز هم تکرار میکنم رونق کسب و کار شما یک شبه اتفاق نمی افتد. اما چند مرحله دارد که شما با طی کردن آنها به طور واضح می توانید از مراحل سخت عبور کنید.

سرمایه اساسی که این مراحل نیاز دارند تلاش و انرژی به همراه صرف زمان است.

اما زمانی که شروع به پیشرفت میکنید در آن زمان است که از تلاش خودتان لذت میبرید و می گویید ارزشش را داشت.

در ادامه نکاتی را بیان میکنیم که شما می توانید به وسیله آنها کسب و کارتان را رونق دهید.

چگونه کسب و کارمان را رونق دهیم

مشتریان خود را درک کنیم

شما هروز می توانید با توجه به افکار خودتان و تجربه شخصی که نسبت به محصولات و یا خدماتتان گرفته اید شروع به ارتقا کسب و کارتان کنید.اما یک سوال بزرگ مطرح است. آیا مشتریان شما به این ارتقا نیاز دارند؟

یک نظر سنجی قرار دهید. با مشتریان تعامل داشته باشید. تحقیق بزرگی لازم نیست . فقط کافیست نظر مشتریانتان را بپرسید. بدانید چه کاری انجام دهید آنها مسائلشان برطرف میشود.

مدام از مشتریانتان بخواهید با شما تعامل کنند . با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام شما به راحتی و رایگان میتوانید با همه مخاطبانتان در ارتباط باشید.

انگار یک جلسه تشکیل میدهید. نظرات را بگیرید حتی گاهی بخواهید انتقادات تندی از شما بکنند.

قبل از هر چیز، این موضوع را برای خودتان روشن کنید که انتقادات و نظرات برای محصول و نوع خدمات شماست و ابدا هیچ ارتباطی با شخصیت شما ندارد.

نباید کاری انجام دهید که اعصابتان بهم بریزد. ما می خواهیم شما پیشرفت کنید.

همه این کارها باعث میشود شما محصولات و خدماتتان را مطابق با بازار فعلی عرضه کنید.

باعث میشود از مناطق امنی که برای خودتان ساخته اید جدا شوید و راه پیشرفت را پیدا کنید.

درک مشتری برای رونق بهتر

ارائه خدمات به مشتریان را بهبود ببخشید

اگر شما خدمات مناسبی قبل و پس از خرید به مشتریانتان ارائه نمی دهید. حتی اگر محصول و یا خدمات برتری داشته باشید کار بسیار دشواری برای فروش خواهید داشت.

این جنبه از کسب و کار صرفا به خاطر احساس خاص بودن برای مشتریان شماست. این مسئله را باید در نظر داشته باشید که افراد منطقی تصمیم نمی گیرند بلکه احساسی تصمیم میگیرند و منطقی توجیه می کنند.

احساس خاص بودن راه انتخاب شما را خیلی راحت برای فروش میکند.

طوری با مشتریان صحبت کنید که انگار فقط کالا و یا خدماتتان را برای آنها ساخته اید. به آنها ثابت کنید ارزشش را دارد پیش شما سرمایه گذاری کنند.

به سوالات و نگرانی های آنها خیلی سریع پاسخ دهید. طوری رفتار کنید که خیلی راحت مسائلشان را با شما مطرح کنند . این طور نباشد که بیان احساسشان نسبت به محصولات شما با دشواری روبرو باشد.

اگر می خواهید در کسب و کارتان پیشرفت کنید بیشتر از آنکه صحبت کنید به مخاطبانتان گوش دهید. اگر خدمات شما را رضایت بخش بدانند شما هم به راحتی بازاریابی ویروسی را استارت زده اید.

و آنها شما را به دیگران معرفی خواهند کرد.

وفاداری را برقرار کنید.

زمان لازم دارد تا مشتریان بیایند و آنچه شما به آنها پیشنهاد داده اید را از شما خریداری کنند.

اما کلیدی ترین نکته در بازاریابی و اینکه کسب و کار رونق بگیرد این است که تنها فروش کافی نیست شما باید آنها را به وفاداری نسبت به خودتان تشویق کنید.

با توجه به افزایش رقابت در بازار ممکن است هر روز فردی پیدا شود که محصول و یا خدمات را بهتر از شما ارائه دهد.

همانطور که بیان کردیم افراد با احساس تصمیم میگیرند. پس اگر به شما وفادار باشند ترجیح میدهند که بازهم با شما معامله کنند.

اگر توانسته اید مشتریان خود را وفادار کنید این کار کافی نیست . هرلحظه ممکن است توسط یک شخص دیگر جذب شوند. پس این یک فرایند دائمی است که نباید آن را فراموش کنید.

جوایز برای وفاداری مخاطبان ارائه دهید. زمانی که تخفیف می خواهید بدهید قبل از تبلیغات کاری کنید که مشتریان وفادار شما قبل از همه متوجه شوند. احساس متفاوت بودن و خاص بودنشان برای شما را دائم به آنها القا کنید.

باید طوری رفتار کنید تا مشتریان بدانند از آنها قدردانی میکنید و ارزششان را میدانید.

ارائه سرویس عالی برای کسب و کار

از رسانه های اجتماعی حداکثر استفاده را ببرید

شاید امروز کسی نباشد که قدرت شبکه های اجتماعی را نداند. میلیون ها نفر در این شبکه ها حضور دارند و در کمترین زمان ممکن میتوانند تاثیر بپذیرند. محصول و یا خدمات شما می تواند در یک لحظه توسط هزاران نفر بازدید شود.

اطمینان داشته باشید که کسب و کار شما به صورت جدی در شبکه های اجتماعی فعالیت دارد. این به شما کمک میکند که هم با مخاطبان در زمان و لحظه در تعامل باشید . نظرات و پیشنهاداتشان را بدانید هم فعالیت هایتان را به بهترین شکل برای دید مردم ارائه کنید.

گوش دادن و خواندن نظرات ایده هایی به شما میدهد تا بتوانید خیلی راحتتر به رضایت مندی مشتریانتان برسید.همچنین شما می توانید آنها را درک کنید و به مطالباتشان رسیدگی کنید.

جذاب ترین بخش این است که دیگر شما نیاز نیست برای جذب مشتریان جدید هزینه زیادی خرج کنید. لازم نیست مجوز خاصی بگیرید و مشکلات زیادی را پشت سر بگذارید.

فقط حس خاص و مثبت بودن را در ذهن مخاطبان بیدار نگه دارید.

شبکه های اجتماعی

بر توسعه حرفه ای متمرکز شوید

یکی از عواملی که موفقیت شما را سرعت میدهد کیفیت نیروهای است که استخدام میکنید. ایجاد یک تیم موثر میتواند یک دکمه اطمینان برای رونق کسب و کار شما باشد.

هدف مندی یکی از اساسی ترین نیاز های هر شغلیست. همچنین برای با انگیزه نگه داشتن کارمندانتان باید به آنها احساس هدفمندی بدهید.

آنها نباید فقط احساس کنند که باید صبح بیایند کاری انجام دهند و بروند.هیچ مسئولیتی ندارند و یا اینکه مجبور به انجام این کار هستند.

با آنها صحبت کنید و هدف کارتان را کامل با آنها مطرح کنید. همیشه نیروها میخواهند به یک چیز بزرگتر از خودشان تعلق داشته باشند. و این وظیفه شماست که این تعلق را به آنها هدیه دهید.

باید اهداف بزرگتر را درک کنند. نباید تنها این مسئله در ذهن شما وجود داشته باشد که برند سازی تنها درک و جذب مشتری است.

بلکه یک مارک قدرتمند همیشه سعی در پرورش و استخدام نیروهای قدرتمند دارد. اگر آنها را خوب متقاعد کنید تا به شما احساس تعلق کنند آنها خودشان میتوانند مشتریان را جذب کنند و کسب و کار را رونق دهند.

کارمندان معمولا دوست دارند شنیده شوند. با آنها صحبت کنید نظراتشان را بپرسید و نشان دهید برای شما با اهمیت است. دلایل خود درباره اینکه ایده آنها را اجرایی نمی کنید با آنها در میان بگذارید.

می توانید در دوره های تیم سازی شرکت کنید . اگر نیروهای شما در کارها و فعالیت های مشترک شرکت کنند بازدهی بسیار بالاتر خواهد رفت .

پیشنهاد میشود که کارمندانتان را به سمینار ها و دوره های آموزشی کسب و کار بفرستید. تا بتوانند یک بانک دانش خوب داشته باشند و با ذهن بازتری و اندیشه قوی تری تصمیم گیری کنند.

توسعه مناسب کسب و کار

در رویداد های شبکه سازی شرکت کنید

رویداد های که برای ارتباطات شبکه ای برگزار میشوند برای رونق کسب و کارتان از نان شب واجبتر است. اگر موردی به شما پیشنهاد شد بدون معطلی آنرا بگیرید.

یک فرصت استثنایی برای شبکه سازی شماست. ارتباط در کار از ستون های موفقیت هستند که بسیاری از کارآفرینان از آن غافل میشوند. ولی شما اصلا از این مدل غفلت ها نکنید.

از هیچ چیز و هیچ کس نترسید هرجا که شد خودتان و کارتان  را پرزنت کنید.

شبکه سازی راهی است که شما به راحتی میتوانید به وسیله آن شغل خود را دگرگون کنید. در این گونه از جلسات حتی می توانید سرمایه گذار هم برای شغلتان پیدا کنید.

برای کسب و کارتان مسئولیت اجتماعی تعریف کنید

باید یک شور و هیجان در کارتان ایجاد کنید.این فعالیت ها میتواند یک تصویر موجه و عالی از کسب و کارتان نمایش دهد. زیرا مشتریان میدانند پولی که آنها به شما میدهند در راه درستی خرج خواهد شد.

باید این حس اطمینان را بدهید که شما به بیش از چیزی غیر از کسب سود و درآمد فکر میکنید. در زمانی زندگی میکنیم که مردم دوست دارن علاوه بر تجارت با دیگر شرکت ها از نظر عاطفی هم ارتباط برقرار کنند.

برای همین موضوع است که باید از یک برند برای کارتان استفاده کنید.

آیا اتفاقاتی وجود دارند که شما بخواهید از آنها حمایت کنید؟

آیا می توانید آن را به کارتان نسبت دهید؟

آیا میتوانید با یک داستان احساسی این مطلب را برای مشتریان بیان کنید؟

آیا چیزی در جهان وجود دارد که بخواهید آن را تغییر دهید؟

بگذارید این سوالات یکی از ماموریت های کسب و کار شما باشد.

از دریافت کمک و سرمایه دریغ نکنید

دوست دارید یک کارآفرین شوید؟ برای شروع کار به احتمال زیاد نیاز به تامین بودجه دارید. شما به کمک در همه موارد مربوط به کسب و کار نیاز دارید.

همه کسانی که مدت زیادی است در کسب و کار حضور دارند و میخواهند کارآفرینی کنند و یا شروع کرده اند این موضوع را دقیق میدانند. اگر برای رونق کسب و کار به وام با درصد پایین نیاز دارید هرچه در توان دارید را ارائه کنید.

میتوانید یک برنامه متقاعد سازی بسیار عالی درست کنید تا بتوانید سرمایه گذاران را به سمت کارتان جذب کنید.

تا جایی که میتوانید بانکها و یا سرمایه گذاران را با خودتان شریک کنید. مجوز های لازم را تهیه کنید. نگاه کنید آنها به چه مواردی توجه میکنند بیشتر رویشان تمرکز کنید. مجوزات لازم را بگیرید. سعی کنید خیلی با تجربه به نظر برسید.

بیشتر روی اعتماد به نفس و اعتبار خود کار کنید. انسان های ثروتمند خیلی سریع متوجه نوع رفتار شما خواهند شد.

تمام نکات مثبت، فرصت ها و تهدید های کارتان را پیدا کنید. این کار لازم است. همه را برای سرمایه گذاران شرح دهید اینطوری بیشتر به شما اطمینان میکنند.

شرایط را کاملا بخوانید و احاطه کامل نسبت به قوانین داشته باشید.

آنچه در کارتان تاثیر گذار است پیدا کنید

پس از مدتی تجربه در کار خواهید دانست کدام روش ها و راهها بیشتر تاثیر گذار هستند. به این تکنیک ها توجه کنید و دوباره از آنها استفاده کنید. استراتژی هایی که شکست خورده اند را پیدا کنید.

دلایل شکست را مورد توجه قرار دهید و این استراتژی ها را حذف کنید.

استراتژی های جدید را امتحان کنید. هدف این است که با همه راهها آشنا باشید. رویکرد هایتان را اصلاح کنید.روی روش هایی که رضایت بخش بودند بیشتر کار کنید.

در پایان باید بدانید که شما به مرور شاهد این خواهید بود که کسب و کارتان رونق گرفته است.

صبور باشید. باید تلاش کنید. از سرمایه زمان و انرژی به مقدار زیاد استفاده کنید. با ذهنی پویا تر به مسائل نگاه کنید.

اگر موفقیت ساده بود همه تا الان از انسان های موفق بودند. تنها عامل این است که زود تسلیم نشوید. خیلی زودتر از آنچه فکر میکنید نتایج مثبت را خواهید دید. همیشه امید وار باشید.

کلام آخر

در این مقاله 9 عامل را به شما معرفی کردیم تا به وسیله آنها رونق کسب و کار خود را افزایش دهید. خوشحال میشویم که سوالاتتان را با ما در میان بگذارید.

سعی کنید نقاط قوت و ضعف کارتان را پیدا کنید. به مرور به مثبت ها بیافزایید و از نقاط منفی کم کنید. در آخر این شما هستید که می خواهید کارتان را اداره کنید.

9 موردی که به آنها اشاره کردیم درک عمیق از مشتریان و کارمندان بود و اینکه از همه امکانات برای معرفی خودتان استفاده کنید. به نیاز های مخاطبان توجه کنید و خودتان با دست خودتان به کارتان ضربه نزنید.

اگر واقعا هدفمند عمل کنید و برنامه کامل و جامع داشته باشید، میتواند مانند یک کاتالیزور عمل کند تا نشانه های مثبت را خیلی زود تر ببینید.

 

مطالب مشابه....
7 روش ایجاد وفاداری مشتری در کسب و کار

 

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید