وبلاگ

چرا توسعه کسب و کار ؟ و سرانجام یک تعریف روشن

توسعه کسب و کار

در بسیاری از مشاغل تعریف درستی از توسعه کسب و کار وجود ندارد. در استارت آپ ها و کارهای نوپا این مسئله به شکل جدی تری بروز میکند. اغلب کلمه توسعه کسب و کار با فروش تفسیر میشود.

پیشنهاد ما: چگونه یک کسب و کار متمایز داشته باشیم

یعنی کارهایی انجام دهیم که بتوانیم بیشتر فروش داشته باشیم. اما واقعیت چیز دیگری است. بحث توسعه انقدر گسترده است که تنها برای اینکه نخواهیم به همه جنبه ها بپردازیم سراغ فروش میرویم.

 

در این مقاله سعی کردیم که تمام مسائل پیش رو برای توسعه کسب و کار را بیان کنیم. شما تنها با ده دقیقه زمان برای مطالعه این مطلب به درک صحیحی از توسعه خواهید رسید. تمام تفاوت هایی که با فروش دارد را بررسی خواهیم کرد.

 

مطالب مشابه....
5 نکته برای هوشمند کردن مدیریت زمان کسب و کار

 

چارت توسعه

توسعه کسب و کار همیشه برای کارآفرنیان جذاب بوده . اولین نگاه استارتآپ ها دقیقا به همین موضوع اشاره میکند. ابتدا کار را راه اندازی کنیم سپس به فکر توسعه باشیم.

 

در حقیقت بسیاری از شکست های موجود در کار ها به خاطر عدم شناخت کافی بین فروش و توسعه است. بنابراین راه حلی را پیش رو قرار میدهند که بعد از مدتی هیچ مشتری حاضر به خرید آن نیست.

پیشنهاد ما: چگونه به ذهنیت رشد در کسب و کار دست پیدا کنیم

 

مطالب مشابه....
چگونه در کسب و کار متمایز باشیم + 7 گام برای متمایز کردن کسب و کار با دیگر رقبا

هدف توسعه کسب و کار

موضوع بسیار واضحی است اما هنوز هم بین کارشناسان مورد بحث است. فکر میکنم یکی از بهترین تعاریف را اسکات پولاک کرده است.آنچه که که او توسعه کار می نامند به این شرح است که :

توسعه یک کسب و کار به معنی ایجاد ارزش به صورت بلند مدت در یک سازمان و یا شرکت است که برای مشتریان ، بازار ها و روابط ارائه میشود.

 

فکر میکنم به صورت کامل حق مطلب را این تعریف بیان کرد . به صورت خیلی ساده و اینکه همه میتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

توسعه کار یعنی ساخت ارزش در مدت زمان زیاد.

 

مطالب مشابه....
مهارت های ارتباطی درکسب و کار + 10 مهارت ارتباطی که برای موفقیت در کسب و کار باید بدانید

 

هدف توسعه

 

 

می توان گفت که این تعریف کامل نیست اما  قطعا کافی هست. برای همین موضوع است که سازمان ها به شدت به دنبال پیشرفت خود هستند و به مشاورین کسب و کار مراجعه میکنند. زیرا کار خیلی پیچیده ای نیست اما در عین حال نمی توان آن را به وسیله یک دستگاه اتوماتیک درست کرد.

 

توسعه یک فرایند استراتژیک است. در واقع همه چیز به درک کامل از عناصر مختلف و ارزش های یک شرکت است.

برای اینکه درک بهتری از ارزش ها داشته باشید چند مورد از آنها را برای شما به صورت در ادامه آورده ایم:

  • نقدینگی و گردش مالی
  • ارتباط و دسترسی
  • اعتبار
  • صرفه جویی در هزینه
  • بهره وری
  • کیفیت
  • رقابت پذیری و تاب آوری
  • فناوری و سرعت پیشرفت
  • وفاداری
  • ……………………….

توسعه کار برخلاف فروش به معنی راه هایی برای سریع ثروتمند شدن نیست. بلکه دقیقا بر اساس استراتژی های بلند مدتی است که هر کسب و کاری باید برای آن هدف و برنامه داشته باشد.

بنابر این فعالیت هایی که بر روی افزایش درامد هستند تنها بخشی ار برنامه برای توسعه یک کسب و کار به شمار میروند.

امروزه کلیه شرکتها اعم از بین المللی تا استارت آپ های نوپا بیشتر بر روی پایداری و پیشرفت در بازار تمرکز دارند.

 

مطالب مشابه....
کسب و کار نو ظهور چیست ؟ 7 ایده استراتژی بازار یابی برای کسب و کارهای نوظهور

تفاوت بین فروش و توسعه کسب وکار

همانطور که گفتیم این تصور غلط را که تفاوتی بین فروش و توسعه نیست را همچنان شرکت ها اجرا میکنند. و اینگونه رفتار میکنند که عملکرد های هردو این موضوعات قابل جا به جایی است.

 

مطالب مشابه....
10 نکته برای راه اندازی کسب و کار کوچک که تا حالا نشنیده اید

 

تفاوت فروش و توسعه

 

 

زمانی که میخواهید برنامه و هدف دقیقی از توسعه داشته باشید . در ابتدا خوب است مانند یک مدیر فروش فکر کنید و مهارت هایی که لازم  را بدست آورید. مانند مذاکره ، میزان صلاحیت و قدرت مدیریت و بهره وری بالا در ظاهر همان نقش فروش را دارند اما زمانی که شما هرکدام را به صورت حرفه ای بیاموزید وارد مرحله جدیدی از کار خواهید شد.

اگر شما بین مدیریت بازاریابی و فروش یک طیف در نظر بگیرید توسعه کسب و کار می تواند در جایی مانند شکل زیر باشد.

دلیل شباهت توسعه به بازاریابی در مشترک بودن در اهداف است. برای مثال قرار دادن نام برند، گسترش بازار ، وفاداری مشتریان قبلی و جذب مخاطب جدید همه از جمله اهداف مشترک هستند.

حرکت به سمت تاکتیک های فروش تنها مواردی هستند که در برنامه توسعه برای کارتان باید قرار بگیرند.

 

مطالب مشابه....
تکنیک های موثر و روش های کاربردی برای افزایش فالوور اینستاگرام

 

تفاوت فروش و توسعه 2

جدایی از برنامه های یک شرکت ، واحد های توسعه علاقه دارند تا بتوانند ساختار خودشان را حفظ کنند. که طراحی آن به شرح زیر است:

به بیان ساده تر زمانی که شما می خواهید کالا و یا خدماتی را به مشتریان خود عرضه کنید در واقع دارید اهداف و نیاز های مشتریان را برآورده می کنید، اما توسعه بر مبنای گسترش کسب و کار و اینکه بتوانید بر اساس استراتژی های بازار یابی هروز جایگاه بهتر و متفاوت تری را بدست آورید. که البته میتواند بسیار مقیاس پذیر و علمی باشد.

 

مطالب مشابه....
چگونه کسب و کارمان را رونق دهیم- 9 کاری که با انجام آنها رونق کسب و کار افزایش می یابد

کلام آخر

اینکه میتوانید مقیاس پذیری داشته باشید همچنین هدف گذاری کنید جنبه متمایز کنند بین فروش و توسعه است. این امکان را به هر سازمان و یا شرکت میدهد که یک استراتژی و برنامه مدون برای خودش داشته باشد.

مقیاس

به همین منظور است که تیم های توسعه در راس چارت های وظایف در شرکت ها حضور دارند. فروش و فروشندگی یک معادله ظریف است برای همین است که تیم های فروش معمولا راه خودشان را جدا می کنند و می خواهند به سرعت رشد کنند.

 

مطالب مشابه....
چگونه برای افزایش حقوق درخواست کنیم

دلیل تمایز دیگر سرعت است. در برنامه های توسعه اهداف به صورت کوتاه و بلند مدت برنامه ریزی میشوند اما فروش به سرعت سعی به بکارگیری انواع تکنیک ها را دارد تا ببیند در کدام میتواند نتیجه بهتری بگیرد.

کار در زیر ساخت ها نیز یکی دیگر از وظایف توسعه است. اما در فروش تنها به مزایایی که در حال حاضر محصولات دارند نگاه میشود تا بتوانند مخاطبان خودشان را متقاعکد کنند.

آموزش های ارائه شده در حوزه کسب و کار بیشتر بر مبنای تفکر و توسعه کسب و کار است. زمانی بود که کسب و کار ها تنها به فکر بقا بودند تا فرصت مناسبی شکل بگیرد.

اما امروزه تفکر جدید بر این مبنا وجود دارد که باید فرصت ها را خودمان بسازیم.

در هر صورت توسعه یعنی همان ایجاد ارزش برای مخاطب و هیچ توصیفی بهتر از این نیست. با برنامه و اهدافتان کارهایی انجام دهید که در بلند مدت تمامی نیاز هایی که مشتریان دارند برطرف شود.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید