7 روش ایجاد وفاداری مشتری در کسب و کار

وفاداری مشتری در کسب و کار

چطور مخاطبان در دنیای بیزینس همراه ما خواهند شد؟ چه کار هایی باید انجام دهیم تا باعث وفاداری مشتری در کسب و کار شود؟

دستیابی به مشتریان جدید برای توسعه کسب و کار شما بسیار ضروری و حیاتی است. اما ایجاد رابطه خوب با مشتریان فعلی خود نیز به همان اندازه مهم است.

پیشنهاد ما: شغل رویای من چیست؟؟

برند و نام تجاری نباید یک بار مصرف باشد، شما باید برای کالا و یا خدمات خود به یک برند همیشگی تبدیل شوید.

چطور باید برند مورد علاقه مشتریان شویم؟ بیایید راه هایی که باعث وفاداری مشتری در کسب و کار میشود را بررسی کنیم.

 

 

یک برند منحصر به فرد ایجاد کنید

اگر هویت نام کسب و کار قدرتمندی نداشته باشید، تبدیل مخاطبان به مشتری بسیار دشوار خواهد بود. شما باید کار خود را با بقیه رقبا متمایز کنید و یک چسبندگی برای برند خود با مشتریان ایجاد کنید.

پیشنهاد ما: غلبه بر ترس از شکست

در غیر این صورت با گذشت زمان مردم شما را فراموش خواهند کرد. با این حال اگر هویت تجاری متمایزی داشته باشید، مشتریان به احتمال زیاد شما را به یاد داشته باشند و برای تهیه محصولات و خدمات دوباره سمت شما باز خواهند گشت.

برای ایجاد یک هویت تجاری قوی، ارزش ها، اهداف، رسالت و ماموریت شرکت خود را تعریف کنید. اطمینان حاصل کنید با ارزش های بازار هدف شما مطابقت دارد.

ارزش های خود را در رسانه های خود مثل لوگو، خبرنامه، وبسایت و اینستاگرام بگنجانید. سعی کنید حضور بصری داشته باشید تا برند شما فراموش نشدنی شود.

تلاش کنید صدای خود را با تن های منحصر به فرد اجرا کنید، چرا که در زمان هایی که با مشتریان ارتباط دارید باعث شکل گیری یک طرح به یاد ماندنی میشود.

 

مطالب مشابه....
عملکرد کسب و کار خود را انالیز و ارزیابی کنید + انالیز کسب و کار و مهم ترین بخش های آن

برند منحر به فرد

محصولات و خدمات با ارزش تولید کنید

گزارشی از مجله یوتپو در مورد وفاداری مشتری در کسب و کار، نشان می دهد که 55.3 درصد از مشتریان، کیفیت بالا را به عنوان مهم ترین عامل برای تصمیم گیری در مورد وفاداری به یک برند نام می برند.

51.3 درصد کاربران هم کیفیت بد یک محصول را دلیل اصلی حذف برند از زندگی خود می دانند. به همین دلیل تولید محصولات و یا خدمات با کیفیت در اولویت ساخت برند شما قرار می گیرد.

پیشنهاد ما: چگونه درخواست افزایش حقوق بدهیم

این اصلی ترین دلیلی خواهد بود که باعث میشود مردم به سمت شما باز گرددند.

البته این نکته را مد نظر داشته باشید که شما نمی توانید محصولات با کیفیت بالا تولید کنید و انتظار داشته باشید که مشتریان شما وفاداری خود را تعهد کننند.

طبق همین مجله مخاطبان بیش از 5 خرید طول می کشد تا انتخاب کنند که می خواهند به این برند وفادار بمانند یا خیر. در همین حال 12 درصد تنها دو بار خرید را کافی می دانند.

این نکته را بدانید، هنگامی که محصولات با کیفیت بالا اراده می دهید، مشتریان به راحتی به شما اعتماد می کنند در واقع شرط لازم برای وفاداری مشتری در کسب و کار کیفیت بالا است، اما کافی نیست.

 

مطالب مشابه....
تکنیک های متقاعد سازی مشتری در کسب و کار

تاثیر کیفییت در وفاداری مشتری

خدمات عالی به مشتریان ارائه دهید

با استناد به همان مطالعه 7.1 درصد از مخاطبان، ارائه خدمات عالی به مشتری را از عوامل وافاداری بیان کرده اند. البته کاملا منطقی به نظر میرسد که اگر مشتریان تجربه ناخوشایندی از ارتباط با شما داشته باشند دوباره به سمت شما برگردند.

با این حال اگر خدمات شما بتواند نیاز های مشتریان را برآورده کند و یا مشکلات آنها را برطرف کند، آنها به احتمال خیلی زیاد به سمت شما باز خواهند گشت.

پیشنهاد ما: افزایش اعتماد به نفس در کسب و کار

روش های بسیار زیادی برای ارائه خدمات عالی به مشتریان وجود دارد. برای مثال در کسب و کار های اینترنتی اگر مشتریان بخواهند به دلیل نقص به برگشتن از طریق پست اقدام کند، بازپرداخت را به صورت کامل انجام دهید.

یک مبادله رایگان ارائه دهید یا یک محصول رایگان برای او بفرستید.

 

مطالب مشابه....
از طریق مشاغل اینترنتی با درآمد عالی به راحتی کسب درآمد کنید

یک تجربه شخصی بیان کنید

شخصی سازی به مشتریان شما کمک می کند احساس خاصی را تجربه کنند. باید بدانید مردم تنها یک دستگاه پولساز برای شما نیستند، آنها مردم هستند، احساس می کنند، درک می کنند، فکر می کنند و کار درست را انجام می دهند.

بر خلاف تصوری که به وجود آمده، شخصی سازی این طور نیست که تنها در ایمیل مارکتینگ یا اس ام اس ها آنها را به اسم کوچک نام ببرید، بلکه متناسب سازی کل تجربه برند با نیاز ها و خواسته های آنهاست.

به عنوان مثال اگر مشاهده کردید که بخشی از مشتریان شما مشتاق خرید نسخه جدید لوازم آرایشی شما هستند، فقط به آن دسته از مخاطبان خود ایمیل هایی مربوط به همین موضوع را ارسال کنید.

مهارت های کسب و کار که باید در آنها استاد باشید:

نه برای مخاطبینی که به عطر های شما علاقه مند هستند. البته برای حرفه ای شدن در این بخش نیاز است تا اطلاعات بسیاری از مشتریان جمع آوری کنید. فقط توجه داشته باشید مقررات ملی در مدیریت داده ها را رعیت کنید.

 

مطالب مشابه....
هرآنچه باید د باره بیزینس پلن بدانید

 

اخلاق را رعایت کنید

تنها مسئله ای که هیچ گاه در دنیار کار و زندگی از بین نمی رود، و روز به روز نیاز به آن بیشتر میشود، اخلاق است. اخلاق نیروی محرکه قدرتمندی برای وفاداری مشتری در کسب و کار است. خیلی مهم است که کسب و کار خود را اخلاقی اداره کنیم. چگونه می خواهید مردم و مخاطبان به برندی اعتماد کنند که هیچ قطب نمای اخلاقی نداشته باشد.

مصرف کنندگان برند هایی که دارای استاندارد های اخلاقی هستند، و مردم را قبل از سود خود قرار می دهند، تحسین می کنند.

راه هایی که به وسیله آن به جامعه کمک می کنید را ارتقا دهید. نشان دهید با کارمندان خود مانند یک انسان رفتار می کنید نه تنها چرخ هیا یک ماشین پولساز.

پیشنهاد ما: 50 ایده راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام

دوباره به ارزش های شرکت خود مراجعه کنید. آیا شرکت شما برای پایداری ارزش قائل است؟ آیا برای ایمنی کارمندان خود قبل از سود ارزش قائل هستید؟

این موراد به همراه ارزش های اخلاقی اصلی خود را در رسانه های اجتماعی، وبسایت ها و خبرنامه های خود اعلام کنید.

 

مطالب مشابه....
15 تاکتیک برای موفقیت در مذاکرات کسب و کار

اخلاق در وفاداری مشتریان در کسب و کار

متنوع و فراگیر باشید

ما الان با نسلی زندگی می کنیم که خرید را خیلی دوست دارد، همچنین خیلی سریع می تواند به کالای خود دست پیدا کند. این مسئله که تنوع بسیار وجود دارد غیر قابل انکار است.

همه برند ها در حال تلاش هستند با به روز رسانی های خود جایگاه خود را در بازار هدف مستحکم کنند.  برای همین است که در مرحله بازاریابی و فروش تنوع را یکی از ویژگی های کسب و کار خود بیان می کنند.

به همین تنوع ، فراگیر بودن و در دسترس بود از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای تقویت وفاداری مشتری در کسب و کار ، ارتباطات شما باید دارای تنوع و فراگیری باشد. برای مثال می توانید افراد مختلفی را از فرهنگ ها، نژاد ها، جنست های مختلف در شبکه های احتماعی و تبلیغات خود نمایش دهید.

وقتی نام تجاری شما تنوع و فراگیری را نمایش می دهد، نسل پیش روی شما به مراتب وفادار تر خواهند بود.

 

مطالب مشابه....
در رابطه با افیلیت مارکتینگ بیشتر بدانید

راحتی را فراهم کنید

اطمینان از اینکه مشتریان شما می توانند کالا ها و یا خدمات شما را به ساده ترین شکل ممکن خریداری کنند بسیار مهم است.

هرچه سریعتر بتوانند محصولات خود را بدست آورند بهتر است. روش های زیادی برای ایجاد راحتی وجود دارد. شما می توانید حمل و نقل سریع را ارائه دهید.

شما می توانید خدمات گفتگوی زنده و در دسترس را به جای پشتیبانی تلفنی و ایمیل ارائه کنید. اگر می خواهید مخاطبان حرفه ای در فن آوری را جذب کنید، حتی می توانید پرداخت از طریق تلفن همراه را ارائه کنید.

اگر مخاطبان شما تعاملاتشان را با نام کسب و کار شما به خاطر بسپارند، تمایل بیشتری به خرید مجدد از شما دارند. پرورش وفاداری مشتری در کسب و کار بسیار زمان بر است.

نباید توقع داشته باشید با رعایت اصول از فردا یا هفته آینده به نتیجه دلخواه خود برسید. بدست آوردن دل برخی از مشتریان بسیار سخت تر از دیگران است.

برای وفادار سازی مشتریان خود برنامه استراتژیک قرار دهید. مشتریان را در اولویت قرار دهید با مدیریت کسب و کار خود همه چیز سر جایش قرار می گیرد.

آموزش در دنیای کاری امروی بسیار می تواند به سرعت شما در پیشرفت و موفقیت در کسب و کار کمک کند. تنها لازم است آموزش های کسب و کار را که در آنها تجربه کافی ندارید را پیدا کنید تا از تجربه دیگران بهترین استفاده را ببرید.

ذهنیت رشد حرف اول را در قدم گذاشتن در مسیر پیشرفت می زند. چرا که کلیه آموزش های دنیای کار از جنس خرد است. چون همه حوزه های کاری و شخصیتی با هم تفاوت دارند و این شما هستید که با تحلیل و آنالیز عملکرد کار خود بهترین تصمیم را خواهید گرفت.

 

مطالب مشابه....
10 نکته برای سازگاری کسب و کار ها بعد از کرونا ویروس

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید