12 مهارت های کسب و کار که باید در آنها استاد باشید

مهارت های کسب و کار

چطور می توانیم مهارت های کسب و کار مان را شناسایی کنیم؟ کجا می توانیم آموزش های مربوط به مهارت های کسب و کار را پیدا کنیم؟ موفقیت در کار بیشتر از انکه نیازمند کار سخت باشد احتیاج به تاب آوری، مقاومت و مهارت دارد.

خیلی از کسب و کار ها که با شکست روبرو میشوند، به این دلیل است که  بدست آوردن یک مدل کسب و کاری موفق بسیار کار دشواری است و کمتر کسی پیدا میشود که بخواهد با اشتیاق برای این کار زمان، انرژی و سرمایه بگذارد.

پیشنهاد ما: افزایش اعتماد به نفس در کسب و کار

برای اینکه بتوانید به یک کارآفرین تبدیل شوید، باید بیشتر از هر فرد دیگری اشتیاق داشته باشید. باید بسیاری از مهارت های مورد نیاز را یاد بگیرید و هرکدام را تا جایی که می توانید تمرین کنید. یک خبر ناگوار در دنیای کسب و کار:

واقعیت ها از طرف خودشان صحبت میکنند

 اگر کسب و کار ها و کارآفرینان به مشکل برخورد میکنند برای این است که قادر به تبدیل شور و اشتیاق خود به مهارت های مورد نظر نیستند. در مجموع شما باید مهارت های کسب و کار را فرا بگیرید و برای موفقیت و پیشرفت خود در آنها استاد شوید.

اجرای یک کسب وکار و تبدیل شدن به یک کار آفرین مستلزم آن است که شما به یک همه کاره در کار خود تبدیل شوید. خیلی مهم است که بدانید کدام مهارت ها را باید یاد بگیرید و کدام مهارت ها را باید به دیگران واگذار کنید.

پیشنهاد ما: 10 کسب و کار پردرآمد در جهان

البته حتی مهارت هایی را که باید واگذار کنید را هم می توانید در یک دوره زمانی آموزش ببینید تا بتوانید خواسته های خود را خیلی شفاف بیان کنید.

در ضمن به همین راحتی هم سر شما کلاه نخواهد رفت. بعد می توانید کارمندان شایسته ای را که می خواهید استخدام کنید و یا اینکه در کنار یک مشاور به کار خود ادامه دهید.

در ادامه مهارت های اساسی که یک کارآفرین نیاز دارد تا در کار خود استاد شود و بتواند یک مدل کاری مناسب و موفقیت آمیز را درست کنید آمده است.

هر آنچه در این مقاله آمده مهارت است و اگر شما در هرکدام از آنها ضعف دارید اصلا نگران نباشید چرا که با کمی تمرین به راحتی می توانید در همه آنها استاد شوید.

 

مطالب مشابه....
مهارت های ارتباطی درکسب و کار + 10 مهارت ارتباطی که برای موفقیت در کسب و کار باید بدانید

مهارت های کسب و کار که برای کارآفرینی به آنها نیاز دارید

مهارت واگذاری

واگذاری یعنی اینکه شما بتوانید مسئولیت کاری را به دیگری برای اتمام کار واگذار کنید. زمانی شما به موقعیت ایده آل خود در کسب و کار خواهید رسید که تمامی کارمندان شما تمامی فعالیت های روزمره کار شما را به درستی انجام دهند.

حالا چه زمانی این کار به بهترین و موثرترین حالت خود میریسد؟ وقتی شما به یک تعادل صحیح بین کنترل موثر و اجازه دادن افراد برای انجام دادن کارها به صورت موثر برسید.

پیشنهاد ما: 50 ایده برای راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام

اصلی ترین عنصر ، دانستن چگونه کار کردن در شغل شما خواهد بود.نه اینکه مسئولیت و کار شما چیست.

مهارت های ارتباطی

ارتباطات نه تنها بخش مهمی از زندگی است بلکه گسترده ترین طیف اثر بخشی در کسب و کار ها را نیز در بر میگیرد. مهم ترین دلیل برای اینکه این مهارت در مهارت های کسب و کار بیشتر مورد اهمیت است، این است که اغلب مورد توجه دیگران قرار میگرد و افراد در همان نگاه اول شما و کارتان را مورد قضاوت قرار میدهند.

 

مطالب مشابه....
4 مرحله تبدیل ایده به کسب و کار

مهارت های ارتباطی

اگر بخواهید دقیق فکر کنید باید بدانید تقریبا هر کاری که انجام می دهید نیاز به ارتباطات بهبود یافته دارد. برای اینکه کسب و کار شما موثر باشد باید بتوانید ارتباط های خوبی برقرار کنید.

زمانی که می خواهید یک کارمند را استخدام کنید مهارت های ارتباطی به شما کمک می کند بهترین فرد را برای خود انتخاب کنید.

پیشنهاد ما: چطور به طرز فکر رشد در کسب و کار برسیم

وقتی با ذینفعان متفاوت ملاقات میکنید باید بتوانید خیلی شفاف و واضح انتظارات خود را بیان کنید.

و هنگام تصمیم گیری ها برای برخورد با مشکلات بسیار حساس باشید. نکته کلیدی این است که شما یاد بگیرید چطور با ارتباطات موثر چشم انداز، اهداف و اعتقادات خود را به صورت واضح و تاثیر گذار بیان کنید.

مهارت های مذاکره

تقریبا همه ما روزانه تعداد زیادی مذاکره  غیر رسمی انجام میدهیم بدون آنکه از آن اطلاع و آگاهی داشته باشیم. مذاکره رسمی مهارتی است که می توان آن را از طریق تجربه و تمرین یاد گرفت.

افرادی که فنون مذاکرات را یاد گرفته اند و در مذاکرات مختلف شرکت می کنند بسیار با افرادی که خودشان را از چنین موقعیت هایی کنار میکشند تفاوت دارند.

افراد با تجربه احتمالا میدانند چه چیزهایی را در چه زمان هایی بگویند و چه مواردی را مطرح نکنند. یا در چه وقت هایی باید امتیاز بگیرند و در چه وقت هایی لازم است امتیاز بدهند.

مهارت مذاکره

 

مطالب مشابه....
آموزش کسب وکار:کسب درآمد از تلگرام

نکته کلیدی و اساسی این است که شما بدانید چگونه می توانید یک رویکرد برد_برد با همه طرف های مذاکره داشته باشید. اما در عین حال می خواهید بهترین نتیجه ممکن را بری خود بدست آورید.

برنامه ریزی استراتژیک

برنامه ریزی استراتژیک یک فعالیت کاری بسیار مهم است. خیلی مهم است از این گزینه در مهارت های کسب و کار به راحتی عبور نکنیم. تعریف برنامه ریزی استراتژی به این شرح است که :

برنامه ریزی استراتژیک یک فرایند برای تعریف استراتژی و جهت گیری های کسب و کار شما است که در مورد تصمیم گیری های شما درباره سرمایه های مرکزی و منابع انسانی شما پیاده سازی شده است.

نکته کلیدی اینجاست که شما چگونه می توانید عملکرد آینده شرکت خود را در قالب برنامه های سه یا پنج ساله پیاده سازی کنید.

پیشنهاد ما: 4 مرحله تبدیل ایده به کسب و کار

مهارت های رهبری

رهبری فرایندی است برای انجام کارها توسط مردم. یکی از مهم ترین مهارت های مدیریتی، ایجاد شوق و انگیزه در افراد برای انجام دادن یک هدف مشترک است.

رهبری همچنین توانایی سرپرستی، جمع کردن ، بسیج کردن و ایجاد انگیزه در بین کارمندان و مخاطبان است.

مهم ترین و کلیدی ترین نکته این است که شما بدانید چطور باید برنامه های بلند مدت خود را با چشم انداز ها،مشتریان، سرمایه گذاران، سهام داران و کارمندان خود ایجاد کنید.

رهبری در کسب و کار

می توان گفت بهترین فرد در حوزه رهبری و آموزش های مربوط به آن آقای جان سی مکسول است. او سالهای زیادی را درباره رهبری و تدریس آن وقت گذاشته است. و از کتاب های خوب او می توان به کتاب نه به محدویت اشاره کرد.

مهارت تیم سازی

داشتن مهارت تیم سازی و انجام کارها به صورت تیمی یکی از اساسی ترین مهارت های کسب و کار برای هر کارافرینی است.

افرادی که در تیم های بالقوه خود کار می کننند تا افرادی که به صورت مستقل با خود کار میکنند دارای راه حل های بهتر و بهره وری بیشتری هستند.

پیشنهاد ما: چطور کسب و کار خود را دگرگون کنیم

نکته کلیدی این است که یاد بگیرید چطور باید تیم های کارمندان، شرکا، سرمایه گذاران، سهامداران و مشاوران خود را بسازید. این کار به شما کمک خواهد کرد کسب و کار خود را به سطح بعدی برسانید.

تیم سازی در کسب وکار

مهارت های تحلیلی

محیط های کاری امروز از لحاظ فنی بسیار پیشرفته تر و پیچیده تر شده اند. با این افزایش سریع فناوری، افزایش تفکر تحلیلی نیز افزایش می یابد.

تفکر تحلیلی به معنای توانایی ارزیابی شهودی و وضعیت کنونی کسب و کار شما، و تعیین اینکه شما می خواهید در آینده در کجا قرار بگیرید و اینکه چه کارهایی باید انجام دهید تا شکاف به وجود آمده بین حال و رشد آینده کسب و کار شما پر شود، است.

پیشنهاد ما: 10 اشتباه در کسب و کار آنلاین

نکته مهم و اساسی این است که ما بدانیم چگونه باید داده ها و اطلاعات لازم را جمع آوری کنیم، سپس نیازمند بررسی و ارزیابی است تا بتوانیم برای بیان و استدلال های خود دلایل قانع کننده بیاوریم.

برای همین است که این مهارت به عنوان یکی از ضروری ترین مهارت های کسب و کار بیان شده است.

مهارت های فروش و بازاریابی

ایجاد روش ها و سیاست های موفقیت آمیز در فروش و بازاریابی از قیمت گذاری و تبلیغات گرفته تا تکنیک های فروش در رشد کار شما بسیار مهم و ضروری است.

آقای تی هارو اکر که یکی از بزرگترین نویسندگان و فروشندگان دنیا است میگوید باید 80 درصد وقت، انرژی و فکر و سرمایه را روی بازاریابی متمرکز کرد.

پیشنهاد ما: راهنمای ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار ها

توانایی تجزیه و تحیلی رقابت پذیری بازار و روند های توسعه صنعت در حوزه کاری شما بسیار در استراتژی بازاریابی شما موثر است.

فروش و بازاریابی

نکته اساسی و کلیدی این است که شما بدانید چطور می توانید یک پیام متقاعد کننده همچنین قانع کننده به مخاطبان هدف خود  که باعث خلق یک کسب و کار جدید میشود را ارتباط دهید. و به نوبه خود در کسب و کار خود یک جریان سودآوری ایجاد کنید.

مهارت های عمومی مدیریت

مدیریت در واقع شامل هدایت گروهی از یک تا چند نفر از افراد است که به منظور هماهنگی فعالیت هایی است که برای رسید به یک هدف انجام میدهند.

مدیریت شامل استقرار و جهت گیری منابع انسانی، منابع مالی و منابع فناوری است. مهم است که بدانیم چطور میشود یک سیستم کارآمد و توسعه دهنده مدیریتی را ایجاد کرد تا بتواند عملیات های روزانه را مدیریت کند، سهامداران را پرورش دهد و از پیشرفت کسب و کار شما پشتیبانی کند.

مدیریت معمولا از مهارت های کسب و کار است که همه تصور میکنند در آن عالی هستند اما خیلی مهم است که بتوانید این توهم را از سر خود باز کنید تا آموزش های لازم را در حوزه مدیریت کسب و کار ببینید و هروز شاهد رشد و پیشرفت خود باشید.

مهارت مدیریت جریان نقدی

جریان های نقدی به طور کلی یکی از بزرگترین نگرانی های درکسب و کار های نوپا، استارتآپ ها و مشاغل بزرگ شناخته میشود.

در ساده ترین شکل تعریف، جریان نقدی به حرکت پول به داخل و خارج از کسب و کار شما اطلاق میشود. جریان نقدینگی به مانند خون در همه مشاغل در حال توسعه است.

و یکی از شاخص های اصلی شناسایی سلامت کسب و کار شما است. تاثیر جریان نقدینگی مالی بسیار مهم و فوری است و اگر درست مدیریت نشود می تواند باعث ایجاد یک اشتباه نابخشودنی شود.

مهم ترین نکته این است که شما بدانید چطور میشود جریان نقدی را مشاهده، محافظت و کنترل کرد.

جریان نقدینگی

مهارت های مدیریت مالی

فعالیت های مالی در واقع استفاده از مجموعه تکنیک هایی است که افراد و صاحبان مشاغل برای مدیریت پول ها و سرمایه های خود از آن استفاده میکنند.

پیشنهاد ما: چطور کسب و کارمان را رونق دهیم

به ویژه دیدن تفاوت بین درآمد، هزینه ها و سرمایه گذاری های از جمله مهم ترین وظایف این بخش است. نیاز به بودجه ریزی دقیق و مناسب و دریافت گزارش های مالی مرتب از اهمیت بسیار زیادی در کسب و کار های برخوردار است.

نکته اساسی و کلیدی این است که بدانید چگونه باید مسائل و گزارش های مالی خود را تجزیه و تحلیل کنید. به گونه ای که بتوانید در ادامه مسیر مواردی که بر روی سود های شما تاثیر گذار هستند را شناسایی کنید.

مهارت های مدیریت زمان

مدیریت زمان مجموعه ای از مهارت های کسب و کار مربوط به هر عقل سلیم است که به شما کمک می کند تا از زمان خود به بهترین و موثرترین روش استفاده کنید.

ما در زمانی زندگی میکنیم که همه میگویند ما وقت نداریم. این یک امر کاملا طبیعی است. شما باید بدانید که وقت داشتنی نیست بلکه درست کردنی است.

مهارت مدیریت زمان یک مهارت اساسی برای ایجاد تسلط شما روی کارتان است. یادگیری و اجرای این مهارت به شما کمک می کند تا بتوانید به موفقیت بیشتر و استفاده خردمندانه از وقت خود برسید.

مهم ترین نکته این است که یادبگیرید چطور می توانید به بهترین شکل وقت خود را مدیریت کنید. و به فعالیت هایی بپردازید که باعث ایجاد ارزش در کسب و کار شما میشود، متمرکز شوید.

مدیریت زمان

کلام آخر

مهارت های مهم و اساسی برای اینکه شما بتوانید در کسب و کار خود استاد شوید عبارتند از:

 • مهارت واگذاری
 • مهارت های ارتباطی
 • مهارت های مذاکره
 • برنامه ریزی استراتژیک
 • مهارت های رهبری
 • مهارت های تیم سازی
 • مهارت های تحلیلی
 • مهارت های فروش و بازاریابی
 • مهارت های عمومی مدیریت
 • مهارت های مدیریت جریان نقدی
 • مهارت های مدیریت مالی
 • مهارت های مدیریت زمان

است که هرکدام را به اختصار برای شما شرح داده ایم. آنچه مهم است بدانید این است که کلیه این موارد مهارت هستند نه استعداد، و ممکن است که همه ما در تعدادی از این موضوعات خبره باشیم و تعدادی نیاز به یادگیری داشته باشیم.

پیشنهاد ما : چطور برای افزایش حقوق درخواست دهیم

اگر شما هم می خواهید آموزش های لازم کسب و کار را فرا بگرید باید در ابتدا به دنبال این موضوعات باشید.

هر کسی میتواند این مهارت هارا بیاموزد تنها نیاز به تجربه و تمرین دارد.

 

مطالب مشابه....
تکنیک های متقاعد سازی مشتری در کسب و کار

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید