16 مهارت رهبری در کسب و کار + آنچه شما به عنوان یک کارآفرین نیاز دارید تا فردا نیروهایتان را رهبری کنید

رهبری در کسب و کار

چقدر رهبری در کسب و کار مهم است؟ آیا رهبری در کسب و کار استعداد است یا می توان آن را فراگرفت؟ برخی مردم معتقدند رهبران به دنیا می آیند، ساخته نمی شوند.

با این حال افراد فرهیخته بر این اعتقادند که رهبری هم مانند باقی مهارت های کسب و کار قابل فراگیری و بهبود و ارتقا است.

در این مقاله، اعتقاد بر فرضیه دوم خواهد بود، زیرا ما میدانیم می توانیم با همکاری شما رهبران بزرگی را به دنیای کسب و کار معرفی کنیم. در ادامه مهارت هایی که رهبران به آن نیاز دارند معرفی خواهد شد.

بعد از مطالعه این بخش قطعا شما می دانید در کدام قسمت ها مهارت دارید و در کدام قسمت ها باید به فکر توسعه کسب و کار و خودتان باشید.

پیشنهاد ما: 6 مرحله برای نوشتن برنامه استراتژیک

16 مهارت رهبری در کسب و کار که برای آینده کار شما ضروری است

چابک و نترس بودن

سرعت در تکنولوژی هروز بیش از پیش در حال اوج گرفتن است. فناوری و درخواست مخاطبان و مشتریان از ما هروز، شتاب بیشتری خواهد گرفت.

در این دوره ما به رهبرانی نترس و چابک نیازمند هستیم. در این دوران رهبران کسانی هستند که می توانند به سرعت اقدام کنند، موثر فکر کنند و در زمان های بحرانی الهام بخش باشند و تصمیمات درست بگیرند.

پیشنهاد ما: چگونه کسب و کار متمایزی داشته باشیم

و در دنیای رقابتی موجود بتوانند، به این روند مداومت داشته باشند.

چابکی در رهبری

کسب احترام

همانطور که در هر محل کاری نیاز است تا محیط همراه با شفافیت، همکاری و توجه بیشتری باشد. رهبران به همان اندازه باید تلاش کنند تا از تیم و کارکنان خود احترام لازم را کسب کنند.

پشنهاد ما: چگونه به ذهنیت رشد در کسب و کار برسیم

رهبران در هر کسب و کاری باید در قبال هر تاثیر گذاری که روی کارمندان و کل سازمان دارند، پاسخگو و مسئولیت پذیر باشند. رهبری در کسب و کار، مهارتی است که باید هروز از نو بدست آید.

یکدلی در رهبری در کسب و کار

آینده رهبری در کسب و کار پیرامون ظرفیت های ما در بالا بردن هوش هیجانی، همچنین رفتار های ما به عنوان رهبر تیم و افرادی که این رفتار ها را لمس می کنند، در حال گردش است.

پیشنهاد ما: انواع کسب و کار و اشکال مختلف آن

همدلی و شفقت تنها آرمان ها و آموزه های دوران باستان نیستند. این دو حس و رفتار در واقع زیر ساخت و سنگ بنایی برای گرد هم آوری مردم پیرامون موضوعات اجتماعی، مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است.

از خود گذشتگی

رهبران آینده میدانند چطور باید به صورت خستگی ناپذیر، اطرافیان خود را تشویق کنند تا دست از رسیدن به رویاهایشان بر ندارند. در حالی که خودشان در حال مبارزه با ترس هایشان هستند.

پیشنهاد ما: چگونه درخواست افزایش حقوق بدهیم

اینطور نیست که رهبران از هیچ چیز نترسند. یکی از جالب ترین خاصیت رهبران این است که خیلی سریع با ترس هایشان روبرو میشوند. همان طور که به صورت کامل در مهارت اول توضیح دادم.

از خود گذشتگی مستلزم این است که رهبران از یقین و تزلزل ناپذیری برخوردار باشند و بتوانند این رفتار های را در خود تقویت کنند. و باید تمایل به بخشندگی با افرادی که آنها را رهبری می کنند داشته باشند.

اهمیت از خودگذشتگی در رهبری

سازگاری در رهبری در کسب و کار

سازگاری می تواند یک ایده قدیمی باشد. اما هروز که دنیای کسب و کار پیشرفت می کند و تعداد بحران های اقتصادی بیشتر می شود، داشتن این مهارت بیشتر مورد نیاز قرار می گیرد.

پیشنهاد ما: 10 کسب و کار پردرآمد در جهان

بنابراین این مهارت یک اصل است که هر رهبری در کسب و کار باید آن را داشته باشد. سازگاری با فناوری و تکنولوژی در حال تغییر و فرهنگ جدیدی که به واسطه همین فناوری ایجاد شده است، رهبران را موثر و به روز نگه می دارد.

تعهد به چشم انداز

حمایت از چشم انداز شرکت برای ساخت آینده ای بهتر، برای رهبران چیز جدیدی نیست. مانند سایر ویژگی های کلیدی مثل هوش هیجانی و اقدام به ریسک های لازم برای موفقیت در کسب و کار است.

اما آنچه مهم است و باید گفت این است که رهبری در کسب و کار، باید بدون تردید به فکر رسیدن و تعقیب ماموریت ها و چشم انداز های کارشان باشد.

پیشنهاد ما: 50 ایده راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام

رهبرانی که توانایی شناسایی مسیر ها برای تحقق بخشیدن به چشم انداز را دارند، خیلی سریعتر و موثر تر کارکنان و شرکا را به جلو پیش می روند.

گوش دادن موثر در رهبری در کسب و کار

یکی از مهم ترین مهارت های کسب و کار ، همین مهارت گوش دادن موثر است. چرا که در مقاله مهارت های ارتباطی و همچنین تکنیک های مذاکره نیز به این مهارت اشاره کردیم. سرعت کار، نوآوری و تغییرات هروز بیشتر شتاب می گیرد.

کارآفرین هایی که می خواهند به رهبران بزرگی تبدیل شوند حتما باید بیشتر به این مهارت توجه کنند. چرا که رهبران باید به تیم ها و مشتریان خود خوب گوش کنند تا از اتفاقات و بحران هایی که ممکن است به وجود بیایید، جلوتر باشند.

پیشنهاد ما: اشتباهات کسب و کار آنلاین

باید صبر خود را افزایش دهید و خود را با تن صدای دیگران هماهنگ کنید تا بتوانید به افرادی که آنها را هدایت می کنید، بهتر خدمت کنید.

فروتنی در رهبری در کسب و کار

فروتنی رفتاری است که معمولا از رهبران بزرگ مشاهده میشود. پردازش این مسئله بسیار ساده است، چرا که با این رفتار رهبر می دانند چگونه باید تیم ها، کارکنان و سازمان خود را قادر سازند تا برای آینده آماده شوند، رهبران نباید خود را به عنوان مهم ترین فرد در نظر بگیرند.

پیشنهاد ما: چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنیم

کمی فروتنی خود را افزایش دهید تا بتوانید راحت تر با همکاران خود ارتباط برقرار کنید. رهبران می دانند باید دیگران را تشویق کنند تا بدرخشند تا اینکه تنها به دنبال درخشش خود و موفقیت خود باشند.

فروتنی در کسب و کار

مهارت های ارتباطی و مهارت های نرم

فکر کنم کامل راجع به اهمیت مهارت های ارتباطی در مقاله مربوط به آن گفته شده است. و بازهم می گویم شما برای بهتر شدن در این مهارت ها نیاز است تا آموزش های لازم برای کسب و کار خود را دنبال کنید.

بیشتر روی خودتان سرمایه گذاری کنید. و عامل موفقیت این کلمه است” تمرین، تمرین، تمرین “. مهارت های نرم در کسب وکار عبارتند از : ارتباطات، گوش کردن و صحبت های روز مره که برای قدرتمند شدن در رهبری خودتان بسیار مهم و حیاتی است.

بدون داشتن مهارت های ارتباطی درست، رهبر بودن تنها یک عنوان در چارت سازمانی و یک چهره است. با تمرکز بر تعاملات بین فردی، رهبران می توانند به افراد در جایی که هستند برسند و ارتباط مناسب را برقرار کنند.

پایداری در حال سازگاری

پیشرفت تکنولوژی طوری شتاب میگیرد، و اتفاقات آنقدر سریع می افتند  که بر شیوه تصمیم گیری و مدیریت اغلب رهبران تاثیر گذاشته است.

رهبرانی که از خودشان انعطاف پذیری نشان ندهند، باعث میشوند که کسب و کارشان در برابر دیگر رقبا عقب بیافتد. که در نهایت باعث از بین رفتن سهم آنها از بازار و یا حتی بدتر از آن منسوخ شدنشان، میشود.

اینکه شما بخواهید در لبه هر صنعت و کسب و کاری قرار داشته باشید، نیاز به انعطاف پذیری سریع و منطبق شدن با بازار دارد.

یادگیری سریع در رهبری در کسب و کار

مهارت های شناخته شده در رهبران همیشه وجود خواهد داشت. اینکه بخواهید ارتباط موثر برقرار کنید و یا نام شخصی و برندیگ داشته باشید، یک فرایند دائمی در قدرت رهبری شما خواهد بود.

اما می خواهم راجع به مهارتی با شما صحبت کنم که تا به حال بسیار کم به آن پرداخته شده ست. اما این ویژگی که اغلب نادیده گرفته میشود، مهارت یادگیری سریع در رهبران است که تا به حال اهمیت زیادی برای آن قائل نشده اند.

توانایی یادگیری سریع، فراتر و بالاتر از یادآوری، تکرار و باز آفرینی دانش فعلی است. قابلیت فراگیری و سازگاری در عصر بحران فناوری از مهم ترین ویژگی های رهبری در کسب و کار است.

اهمیت سرعت در یادگیری

هوش فرهنگی در رهبری در کسب و کار

تجربه و تیزحسی در کسب و کار است که می تواند یک رهبر را بی اندازه فرا ببرد. تجربه های ملموس در رابطه با سهامداران، افراد هیات مدیره، سرمایه گذاران، ذینفعان، کارمندان و محیط اجتماعی، به جای اینکه به هرکدام به عنوان یک استثناء نگاه کند به یک قاعده تبدیل شده است.

پیشنهاد ما: اهداف مهم در کسب و کار

از آنجایی که ما به رهبری در کسب و کار در سطح جهانی نگاه می کنیم و گسترش اینترنت باعث شده بتوانیم به راحتی یک دنیای نزدیک به هم را تجربه کنیم، درک، قدردانی و استفاده موثر از اختلافات برای رهبری بسیار مهم و حیاتی شده است.

افزایش درک فردی

با وجود اینکه شما در هر کسب و کاری چندین نسل متفاوت را کنار یکدیگر مشغول به همکاری می بینید، نیاز به توجه فردی بسیار مهم است.

روز هایی که رهبران می توانستند سیاست های کلی برای شرکت خود طراحی و اعمال کنند و انتظار نتایج مورد نظر خود را داشته باشند به اتمام رسیده است.

پیشنهاد ما: راهنمای ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهای نوپا

اینکه بخواهیم همان کارهای گذشته را انجام دهیم و انتظار نتایج متفاوت را داشته باشیم، تمنها یک خیال واهی است. مدیران باید بدانند اگر انتظار نتیجه مورد نظر خود را دارند باید نوع اقدامات خودشان را هم تغییر دهند.

تصدیق اختلافات در هر یک از اعضای تیم فرایندی زمانبر و طولانی است و تنها زمانی محقق میشود که رهبری در کسب و کار بخواهد با آنها ارتباط برقرا کند و احساسات متقابل را درک کند.

اعتبار در رهبری در کسب و کار

اصالت شامل صراحت، اطمینان، صداقت، همدلی و واقع بین بودن است. ما نسبت به رهبرانی که جعلی، خودشیفته، پنهان کار و خودپسند هستند احتیاط می کنیم.

تیم ها و کارکنان با فراخوانی ویژگی های مخرب شخصیتی که بر کسب و کار و معیشت آنها تاثیر می گذارد، خو می گیرند و بلافاصله با رهبری که این ویژگی ها را دارند، یکی می شوند.

و در ادامه کار جسورتر و بی پرواتر خواهند شد. بهترین رهبران امروز دنیا معتبر ترین آنها هستند. اینگونه درست است که ما در شرکت ها و تیم های خود اعتماد به نفس در کسب و کار، ایجاد اعتماد به یکدیگر و ارتابطات را برقرار میکنیم.

 

مطالب مشابه....
9 راه برای افزایش اعتماد به نفس در کسب و کار

اعتبار در کسب و کار

پیشرو در تغییرات

رهبران آینده باید در ایجاد تغییر در خود و کسب و کار پیشرو باشند و این فرایند را بهتر از دیگران انجام دهند. امروزه بحث در تغییر روند و مکالمات کاری بسیار فراگیر شده است.

اما رهبران تغییراتی که قرار است به وجود بیایند را درک می کنند و در اجرای آن تبحر بی نظیری دارند. قدرتمند ترین مهارت تغییر، اعمال تمایل طبیعی مردم به ایجاد خلاقیت در نحوه تغییر کردن خودشان است.

اگر بتوانید این ویژگی را در خود نهادینه کنید، شما تبدیل به یک رهبر قدرتمند و توقف ناپذیر خواهید شد.

تطبیق پذیری در رهبری در کسب و کار

تطبیق پذیری در مختلف کار به عنوان یک ویژگی در رهبری در کسب و کار اثبات شده است. روزهای داشتن تخصص منفرد گذشته است. دلیل آن هم ساده است، شما هروز شاهد نیازمندی بیشتر کار ها به افراد میان رشته ای هستید.

یعنی افرادی که می توانند در دو یا چند رشته همزمان تخصص مورد نیاز را داشته باشند. امروزه کسب و کار ها نیاز به افرادی دارای تنوع در مهارت های کسب و کار و چابکی دارند.

هرچه میزان مواجهه با عملکرد های شغلی بیشتر باشد،  رهبران بهتر و راحت تر می توانند در دنیای کسب و کار قدم بردارند و از حرکت باز نایستند.

و به راحتی می توانند با تغییرات و ارائه راه حل های جدید و خلاقانه وفق پذیرند.

 

مطالب مشابه....
10 گام دستیابی به ذهنیت رشد در کسب و کار
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید