مدیریت مالی کسب و کار  های نوپا و استارت آپ ها

مدیریت مالی کسب و کار

مدیریت مالی کسب و کار چقدر اهمیت دارد؟ آیا کسب و کار تنها به معنی رفع نیاز های مشتریان است؟ مدیریت امور مالی چطور باید انجام شود؟

مدیریت مالی کسب و کار ، برای اداره کردن یک شغل است. درست مانند این است که، شما می خواهید به یک کشور خارجی سفر کنید، و به زبان مردن آنجا که اصلا آشنایی ندارید صحبت کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

اغلب توریست ها برای صحبت کردن بال بال میزنند، بعضی های هم اشتباه می کنند و در نهایت مقصد را ترک می کنند. اما اگر کسی بخواهد به آنجا مهاجرت کند، باید بتواند روی زبان خودش مسلط شود و همچنین با آداب و رسوم مردم میزبان هماهنگ شود.

باید روی مهارت های ارتباطی خود کار کند تا بداند در آنجا چطور می تواند با دیگران صحبت کند.

ماهیت برنامه استراتژیک برای کسب و کار نیز دقیقا مانند مثال بالا است. درکار فقط فروش و بازاریابی کافی نیست. شما برای اینکه بتوانید به موفقیت های اقتصادی برسید، باید کل فرآیند را برنامه ریزی کنید.

اینکه بخواهید با تکیه بروی تنهای یک مهارت کاری، توسعه کسب و کار تان را تضمین کنید، به احتمال زیاد با مسیر و چالش های پیشرو آشنایی ندارید.

شما علاوه بر اینکه نیاز است نیاز های اساسی کار خود مانند:

کار کنید،باید در مدیریت مالی قاطع و پیگیر به همراه دانش باشید. اینکه بخواهید به یک کارآفرین تبدیل شوید بدون اینکه از امور مالی سر در بیاورید کار بسیار سخت و دشواری خواهد بود. از اساسی ترین پایه های رونق بخشیدن به کارتان، مدیریت مالی صحیح است.

پشنهاد ما: 12 مهارت کسب و کار که باید در آنها استاد شوید

 

مطالب مشابه....
4 مرحله تبدیل ایده به کسب و کار

حسابداری پایه در مدیریت مالی کسب و کار

جذاب ترین قسمت هر کاری این است که بدانید، شغلتان الان دقیقا در کجا قرار گرفته است.

این بدان معنا است که شما یک پایه محکم در حسابداری مالی خود دارید و می دانید، برای گرفتن اطلاعات مورد نظر چه گزارش هایی را باید تهیه کنید. بدون این سوابق شما نمی دانید، در حال حاضر کسب و کار شما به طور مداوم در حال تولید سود است یا نه، همچنین نمی دانید که روند کاری شما رو به رشد یا رو به کاهش است.

پیشنهاد ما: 15 تاکتیک برای موفقیت در مذاکرات کسب و کار

برنامه ریزان مالی خوب، با دیدن این گزارش ها توانایی دیدن خط قرمز های شغل شما را دارند. و از این اطلاعات برای ایجاد فرایند هایی، برای جلوگیری از مشکلات آینده استفاده می کنند.

اسناد مختلفی از سوابق حسابداری تولید میشوند، که پایه و اساس فرآیند های تصمیم گیری را فراهم می کنند. این اسناد شامل سود، گزارش جریان نقدی و تراز نامه است.

داشتن درک کامل از نحوه تهیه این گزارش ها و آنچه درباره سلامت کسب و کار می گویند، کلید این است که در کجا باید به دنبال داده ها و اطلاعات مالی بود.تلاش برای برنامه ریزی، بدون داشتن این مهارت کسب و کار که به صورت بنیادی مهم است، اشتباه محسوب می شود.

پیشنهاد ما: 10 کسب و کار پردرآمد در جهان

 

مطالب مشابه....
ایده کسب و کار در اینستاگرام + 50 ایده برای راه اندازی یک کسب و کار اینستاگرامی

با این حال یک تحلیلگر خوب در برنامه ریزی به خوبی می داند که صورت های حسابداری تمام تصویر از یک کسب و کار نیست، آنها فقط بخشی از کار هستند.

بعضی اوقات موارد و مسائلی که باید حل شوند، در فرایند های کاری و دفاتر حسابداری دفن میشوند، و مدیران فقط به مواردی که در هنگام معاملات و قرارداد ها انجام می شود، اشاره می کنند. فراموش نکنید، یک تحلیل گر باهوش فراتر از اینها را می بیند.

علاوه بر اطلاعات مالی ایجاد شده به صورت معمول، برای پشتیبانی از تصمیمات غیر معمول در کار، گزارش های و انالیز های ویژه کسب و کار هم نیاز است.

این تصمیمات می تواند شامل ایجاد و یا برون سپاری کالا و یا خدمات ، جایگزینی ماشین آلات موجود، پذیرش سفارش های ویژه یا حتی نحوه قیمت گذاری محصولات یا خدمات برای بقا در شرایط بد اقتصادی باشد.

پیشنهاد ما: 50 ایده برای راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام

دانستن اینکه چه هزینه هایی مربوط به تصمیم گیری های خاص است، و چه عوامل کیفی باید در نظر گرفته شود، می تواند تفاوت بین تصمیم خوب و درست، و تصمیم نادرست را مشخص کند.

 

مطالب مشابه....
16 نکته برای شروع و موفقیت کسب و کار

 

مدیریت مالی پایه

 

 

مراکز سود کسب و کار

با شناسایی و آنالیز سوابق شرکت، گام اساسی بعدی درک مراکز سود کسب و کار است. این ها فعالیت های اصلی فروش و درآمد عمومی شرکت است.

و اگر این مرکز سود، محدود یا محصور شود، آن جریان درآمد کاهش یا خاموش می شود. از انجا که یک کار اساسا برای ادامه و رشد خود به سود نیاز دارد، بهبود این مراکز هدف اصلی برنامه ریزی مالی است.

پیشنهاد ما: بازاریابی و فروش در کسب و کار

نکته جالب کار این است که افزایش سود، فقط با تمرکز روی فروش بیشتر حاصل نمی شود . علاوه بر یافتن بازار های جدید و روش ها و تکنیک های بازاریابی و فروش، می توان با کارایی بیشتر در تولید، با سرمایه گذاری عاقلانه از بودجه های اضافی، سود حاصل کرد.

پیشنهاد ما: مهارت تیم سازی در کسب و کار

برنامه ریزی مالی به دنبال این راهها است، و اینکه آیا با توجه به شرایط اقتصادی، مسیر های مناسبی هستند.

 

مطالب مشابه....
5 نکته برای هوشمند کردن مدیریت زمان کسب و کار

 

 

مراکز سود کسب و کار

 

 

مدیریت وجه نقد

به نظر میرسد اسن یک اصطلاح باستانی برای دوران ما قبل حسابداری دیجیتال و عصر الکترونیک باشد. اما لازم به ذکر است که، مدیریت جریان وجوه نقد می تواند یک کسب و کار را بسازد یا از بین ببرد.

هرگونه برنامه ریزی مالی بدون درک وجوه، دری بزرگ و گسترده را برای ورود مشکلات باز می کند. گزارش های مالی سالیانه منعکس کننده زمان ورود و بازپرداخت وجوه در چرخه فعالیت ها نیست. 

در نتیجه اگر کسی به داشتن درامد برای پرداخت صورت حساب و هزینه های مهم توجه نکند. می تواند یک مانند یک عطسه در مدیریت مالی شما اثر بگذارد.

بنابراین، دانستن استفاده درست از بودجه های نقدی که دوران های کوتاه مدت، طول سال را پوشش میدهند می تواند در موفقیت کسب و کار شما  مهم و موثر باشد.

پیشنهاد ما: چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنیم

یکی از سختگیرانه ترین هزینه ها با کمترین میزان انعطاف پذیری، حقوق و دستمزد است. کارمندان بدون توجه به هیچ چیزی توقع دارند به موقع حقوق بگیرند.

اگر کسب و کارها تا تاریخ سررسید حقوق ها نتواند درآمدی ایجاد کند، یا مجبور به دریافت وام یا مجبور به تاخیر در پرداخت حقوق ها خواهند بود.

از آنجا که حتی کارمندان هم دوست ندارند هیچ کدام از دو اتفاق در شرکت آنها بیافتد، باید از هردو وضعیت اجتناب شود. چرا که بانک ها برای بازپرداخت وام های کوتاه مدت سود گزافی را طلب می کنند.

پس خیلی مهم است که در ابتدای هر ماه بتوانید هدف گذاری کار خود را روی تامین اعتبار و پرداخت کارکنان خود بگذارید.

جریان وجوه نقد می تواند خیلی سریع قطع شود، خصوصا اگر کار شما در حاشیه سود کم و ناچیز کار کند. این اتفاق زمانی بروز می کند که شرکت توانسته به یک وام خوب و بزرگ دست پیدا کند، هم اکنون زمان آن است که وجوه نقد تا جایی که امکان دارد مدیریت شود، تازمانی که بازپرداخت آن شروع شود.

غالبا زمانی کارها برای وام اقدام می کنند که به وضعیت اورژانس و اضطراری رسیده اند و همین امر باعث میشود سود بالقوه ای را که بدست آورده اند، را از دست بدهند.

مدیریت وجوه نقد که به برنامه ریزی مدیریت مالی کسب و کار اضافه شده است، این گونه مسائل را پیش بینی می کند، و معمولا دارای ذخایر آماده و یا نمونه کارهای آماده به اندازه کافی متنوع است.

به طوری که خواسته های حساب جدید با درآمد منظم دیگر که قبلا وارد شده، جبران میشود.

 

مطالب مشابه....
12 مهارت های کسب و کار که باید در آنها استاد باشید

 

مدیریت وجه نقد

 

 

اهرم دارایی در مدیریت مالی کسب و کار

هنگام راه اندازی کسب و کار ها، تعدا زیادی از صاحبان مشاغل کوچک از نظر آدرس ساختمان یا فروشگاه، ماشین الات، شاید خودرو شرکت و حتی مبلمان به عنوان دارایی فکر می کنند.

پیشنهاد ما: 11 نکته برای انتخاب نام و برند کسب و کار

این خلاقانه ترین دیدگاه نیست، اما تفکر معمول برای آنچه می تواند دارایی شرکت باشد، است. جمع آوری دارایی های استراتژیک اغلب بسیار متنوع تر خواهد بود، و دارایی های بزرگتری را برای شرکتی که قصد تولید و یا سرمایه گذاری را دارد به ارمغان خواهد آورد.

سپس این دارایی های می تواند برای رشد و پیشرفت کار همچنین برای اهرم های مالی قرار گیرد.

دارایی ها از دو طریق می توانند به عنوان اهرم نیرو عمل کند، اما نکته اساسی اینجاست که هردو اینها می تواند در جمع آوری پول کمک کند.

  • دارایی ها می توانند به عنوان وثیقه برای دریافت وام از بانک استفاده شوند.
  • دارایی ها ارزش سهام در یک شرکت را افزایش می دهند.

بنا بر این می توان سرمایه های اضافی و بودجه های عمومی را معادل با افزایش سهام در نظر گرفت، البته اگر ساختار کسب و کار متناسب با آن باشد. درک اینکه گزینه های استفاده از اهرم های مالی در کار چه مقدار در دسترس هستند، از جنبه های مهم مدیریت مالی کسب و کار هستند.

به خطر انداختن بیش از حد دارایی های شرکت برای سرمایه گذاری، در اصل واگذاری مالکیت شرکت است. بسیاری از کارآفرینان و صاحبان مشاغل با ایده های خوب و برنامه ریزی شده این درس را به سختی آموخته اند. و پس از آن متوجه شده اند که کار و زندگی آنها توسط یک سرمایه گذار یا مدیریت جدید گرفته شده است.

 

مطالب مشابه....
چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنید ؟ 10 گام برای تحول کامل کسب و کار

مالیات در مدیریت مالی کسب و کار

اگر مدیریت صحیح مالیات در مدیریت مالی کسب و کار نادیده گرفته شود، مشاغل خیلی زنده نمی مانند. دولت وقتی به این نتیجه برسد که مالیات ناکافی بر درآمد پرداخت میشود یا حتی بدتر از آن، عمدا از پرداخت مالیات جلوگیری میشود، می تواند بسیار سختگیرانه و بدون هیچ بخششی رفتار کند.

پیشنهاد ما: چگونه کسب و کار متمایز از دیگران داشته باشیم

از طریق نگارش قاونین مالیاتی در سراسر کشور، جای خطایی وجود ندارد. عدم توجه به قوانین مالیاتی و برنامه ریزی نادرست برای پرداخت مالیات، در عوض سرمایه گذاری و یا پس انداز ، به این معنی است که تجارت می تواند در نهایت ضرر کند و یا حتی جریمه مالیات را پرداخت کند و بیش از آنچه سود کرده را از دست بدهد.

هردو می تواند باعث ریزش جان یک شرکت شوند. یک حسابرسی بد مالیاتی می تواند یک کار و شرکت را به کلی ورشکسته کند. اصول برنامه ریزی مالی باید نحوه صحیح مالیات و کارهایی را که شرکت برای ماندن در سمت راست و خوب قانون قرار بگیرد را، در نظر بگیرد.

 

مطالب مشابه....
6 مرحله اصلی برای برنامه استراتژیک کسب و کار

ساختار تجاری بلند مدت در مدیریت مالی کسب و کار

وقتی می خواهیم یک شغل راه اندازی کنیم، ابتدا باید انواع کسب و کار و اشکال مختلف مالکیت آن را بدانیم. بیشتر استارت آپ ها و کار های نوپا فعالیت خود را به صورت یک شرکت انحصاری و یا مشارکتی شروع می کنند.

اینها اشکال متفاوت ساختار کار هستند، که باعث میشوند روند حرکتی شرکت به سمت پیشرفت، راحت تر باشد و متناسب با اندازه شرکت هنگام تاسیس آن است. با این حال تجارت در طول زمان رشد خواهد کرد و ساختار های اضافی مورد نیاز است.

به دلایل متفاوت مسئولیتی، مالکیتی و مدیریتی افراد می خواهند که ساختار کسب و کار را به گونه ای تغییر دهند که به یک نهاد شخصی در مقابل تمدید مالی صاحبان مشاغل تبدیل شود.

مدیریت مالی کسب و کار در این زمینه تاثیر بسزایی دارد و به تصمیم گیرندگان کمک می کند تا بتوانند بهترین راه کار را برای پیشرفت کار به سمت مرحله بعدی انتخاب و برنامه ریزی کنند.

خواه صرفا ادغام مشاغل انحصاری به مشارکتی باشد و یا غرق بزرگ شدن و تبدیل به یک شرکت بزرگ و تمام عیار شدن باشد. همه شرکت ها حلقه هایی برای پرش و چالش هایی برای پیمایش دارند.

همچنین ممکن است گام های اشتباهی در برخورد با رفتار های قانونی مرتکب شوند. اینها شرایطی نیستند که کارآفرین ها و صاحبان مشاغل بخواهند کورکورانه وارد آن شوند.

تصور کنید فقط بخواهند حدس بزنند چه چیزی قرار است بشود و امیدوار باشند که با پیشرفت کار همه چیز درست خواهد شد. شما چه چیزهایی را از این کارآفرین برداشت می کنید.

یک برنامه ریز مالی به ویژه افرادی که داری تخصص در این زمینه هستند و تحصیلات پیشرفته دارند، مانند MBA  و حسابداری می توانند یک سرمایه بزرگ برای یک کسب و کار باشند.

به خصوص در اوایل راه شرکت که تصمیم گیری های درست باعث رشد و پیشرفت نمایی شرکت خواهد شد.

 

مطالب مشابه....
16 مهارت رهبری در کسب و کار + آنچه شما به عنوان یک کارآفرین نیاز دارید تا فردا نیروهایتان را رهبری کنید

 

برنامه ریز مالی کسب و کار

برنامه ریز مالی باید در مدیریت مالی کسب و کار در اصول حسابداری مالی و همچنین نحوه شناسایی گزینه های موجود در سناریو های مختلف مدیریت مالی، مهارت کافی داشته باشد.

پیشنهاد ما: چگونه برای افزایش حقوق درخواست کنیم

 

مطالب مشابه....
9 نکته بازاریابی و فروش در کسب و کار های نوپا و استارت آپ ها

شناسایی گزینه ها و تطبیق با انتخاب درست، اصلی ترین خدمتی است که یک برنامه ریز مالی به صاحبان مشاغل نوپا ارائه می کند. آنها از دیدگاه منحصر به فرد خود برای اطلاع از استراتژی کسب و کار استفاده می کنند.

این مشارکت ها به رشد مالی شرکت کمک شایان خواهد کرد. و برنامه ریز مالی به عضو جدا نشدنی از سلامت یک سازمان تبدیل میشود.

هر آنچه در این مقاله برای شما مطرح شد، با سرمایه گذاری روی خودتان و دریافت آموزش های موثر کسب و کار، روشنتر و واضحتر خواهد شد.

شما با این کار ابتدا به یک ذهنیت رشد قدرتمند دست پیدا خواهید کرد و در ادامه خواهید دانست قدم بعدی شما چه خواهد بود.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید