10 نکته برای راه اندازی کسب و کار کوچک که تا حالا نشنیده اید

راه اندازی کسب و کار کوچک

اگر به فکر راه اندازی کسب و کار کوچک خود افتاده اید، به احتمال زیاد هم اکنون در جستجوی یک مشاور خوب هستید.نکات بسیار زیادی برای شروع کار جدید در دنیای واقعی وجود دارد. و انتخاب اینکه کدام را دنبال کنید می تواند بسیار گیج کننده باشد.

پیشنهاد ما: 50 ایده برای راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام

به عنوان یک مشاور باید به شما بگویم شربت جادویی برای راه اندازی کسب و کار کوچک وجود ندارد. آنچه مهم است، توصیه ها و محتوا هایی که در رابطه با مشاغل بیان میشود. باعث میشود ذهن شما بازتر شود، تا بتوانید راه حل های مناسب تری پیدا کنید.

 

بنابراین، در ادامه این لیستی از نکاتی که برای راه اندازی کسب و کار کوچک خود نیاز دارید، و ممکن است در دنیای بیرون کسی آن را به شما نگفته باشد را بیان کرده ایم.

به شما اطمینان میدهیم که اگر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید مطالب مهم زیادی را یاد خواهید گرفت.

نکاتی برای راه اندازی کسب و کار کوچک

افتتاح یک شغل اغلب یک فرایند یادگیری است. اما نکته جالبش اینجاست که هرچه در تصمیم گیری های سریعتر و هوشمندانه تر عمل کنید، شانس موفقیت شما به مراتب بالاتر میرود.

پیشنهاد ما: 50 ایده برای راه اندازی یک کسب و کار

برای همین است که ما بسیار توصیه میکنیم که افراد روی خودشان سرمایه گذاری کنند و آموزش های مربوط به کسب و کار را فرابگیرند تا بتوانند از تجربیات و تصمیم های موفق دیگران، بهره مند شوند.

اگر شما هم یک ایده خوب برای کارآفرینی دارید این ده نکته را فراموش نکنید:

بهانه های آدرس

افراد زیادی هستند که می خواهند یک کارآفرین شوند، اما هرگز این کار را انجام نمی دهند. چرا که همه آنها به وسیله بهانه و ترس از شکست، به شدت سنگین شده اند و دیگران توان راه رفتن در این مسیر را ندارند.

از پول و زمان گرفته تا تعهد ها و مسئولیت ها، شما می توانید یک میلیون پرونده برای شروع نکردن کار جدید باز کنید.

پیشنهاد ما: شغل رویایی من چیست؟

آیا شما رئیس خود را دیده اید؟ به نظر شما او ترسناک است؟ پس بیایدی با بهانه ها و ترس ها مواجه شویم. بله رئیس خود بودن هم بسیار ترسناک است.

معمولا صاحبان مشاغل جدید چون درک صحیحی از دنیای کسب و کار ندارند فرصت های زیادی را از دست میدهند، و این مسائل را گردن عدم شانس برای رسیدن به موفقیت می اندازند.

نگرانی ها و ترس ها از اینکه خودتان صاحب یک شغل باشید کاملا طبیعی است.

 

مطالب مشابه....
چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنید ؟ 10 گام برای تحول کامل کسب و کار

اما بهانه ها فقط و فقط سرعت شما را برای رسیدن به اهدافتان کم میکند. اگر واقعا به فکر راه اندازی کسب و کار کوچک خود هستید، باید تمام بهانه ها و ترس هایی که فکر میکنید نمی توانید یک کار را شروع کنید را پیدا کنید، بنویسید و ازشرشان خلاص شوید.

یک راه حل برای مسئله خود پیدا کنید، نه اینکه آن را عقب بیاندازید و متقابلا او هم شما را عقب نگه دارد.

 

مطالب مشابه....
آموزش رفتار صحیح با مشتری در کسب و کار

همه چیز را یاد بگیرید

هر جا که حضور درارید به حرف های همه گوش دهید. متخصصان،مشاوران، خانواده، دوستان و حتی خودتان. هر جا صحبت از موضوعات  انواع کسب و کار و کار افرینی است مانند یک اسفنج خشک که در آب می اندازند، باشید.

اسفنج ها تا جایی که می توانند آب را جذب می کنند و در خود نگه میدارند، برای مهارت های کسب و کار نیز اینگونه، عمل کنید. همانطور که گوش می دهید به فکر طرح ایده برای کار خود باشید.

اگر هم نگران آن هستید که فراموش کنید، یادداشت برداری کنید و تمام مواردی که نیاز است، در برنامه تفضیلی خود تهیه کنید.

وقتی در مورد کارتان با مردم صحبت می کنید به زبان بدن آنها توجه کنید.

ایا آنها ایده شما را دوست دارند؟

اصلا می توانید خوب بیان کنید که آنها جذب صحبت های شما شوند؟

 آیا می توانید اطرافیان را متقاعد کنید؟

منظور ما از اطرافیان، افرادی است که می توانند نظرات خوبی به شما ارائه دهند. اینطور نباشد که شما همه کس را مد نظر قرار دهید. توصیه ما بیشتر افراد اهل فن و کارآفرینان هستند. حالا به طرز فکر شان در مورد خودتان نگاه کنید.

آیا به نظر آنها شما موفق خواهید شد یا به سمت دیگری در حال حرکت هستید.

شنوندگان خود را تشویق کنید تا با شما صادق باشند. نظر جمعی که از همکاران و همسالان شما هستند، می تواند بازتابی از نحوه واکنش مصرف کنندگان باشد.

پیشنهاد ما: کسب و کار های نوظهور

قدرت متخصصان و مشاوران کسب و کار را نادیده نگیرید. این افراد دقیقا میدانند چه کاری را انجام می دهند.

 

مطالب مشابه....
12 مهارت های کسب و کار که باید در آنها استاد باشید

کارافرینان انسان های هوشمندی هستند که از اشتباهاتی که صاحبان دیگر مشاغل کرده اند درس میگیرند.

 

 

یادگیری در کسب و کار

یک راه حل باشید

به جای اینکه به فکر فروش ایده خود با چیزی باشید، به این مسئله فکر کنید که:

 ایده شما کدام مشکل را برطرف میکند؟؟؟؟؟

 زمانی که ایده کار شما به صورت راه حل یک مسئله باشد دستیابی شما به مشتریان  وفادار و قدرتمند را بسیار ساده تر میکند. راه اندازی کسب و کار کوچک باید بتواند در بازار هدف خاصی نفوذ کند.

پیشنهاد ما: 15 ویژگی یک مدیریت موفق در کسب و کار

ما نمی توانیم هر ایده ای که به نظر خودمان بسیار جذاب و دست داشتنی است را پیاده کنید. ما می خواهیم مسائل کسب و کار های دیگری که می خواهند شروع به کار کنند را برطرف کنیم.

چرا به فکر راه اندازی کسب و کار کوچک افتاده اید؟

شناخت انگیزه های شما برای ساخت یک برند و بازاریابی بهتر برای شما کمک خواهد کرد. بدانید مشتریان هدف شما با چه مشکلاتی مواجه هستند و آنها را برطرف کنید.

ساده بمانید

اگر شما هم مانند دیگر کارافرینان ایده ای دارید که آماده اجرای آن هستید. بسیار مراقب باشید که ایده شما مانند گلوله برفی که از بالای کوه به پایین می آید و باعث بهمن میشود به چیز های پیچیده تری تبدیل نشود.

پیشنهاد ما: چگونه در مذاکره موفق و برنده باشیم

اگر مواظبت نکنید شما می توانید یک محصول پیچیده و گرانقیمت تولید کنید که هیچکس نخواهد آن را خریداری کند.

به عنوان یک صاحب کسب و کار سعی کنید تمرکز خود را کوچک و نزدیک نگه دارید. اینکه که چطور می توانید ایده خود را به حالت آزمایشی دربیاورید را یاد بگیرید.

یک محصول ساده، با کیفیت بالا و یک پشتیبانی عالی را خلق کنید. یک ایده موفق باید به وعده هایی که به مشتریان خود میدهد، پایبند باشد و از حد انتظارات فراتر رود.

 

مطالب مشابه....
آیا برای تبلیغ در اینستاگرام آماده اید؟ آموزش صفر تا صد

از ویژگی های غیر ضروری که باعث کم شدن هزینه های شما و در نهایت کاهش قیمت میشود، استقبال کنید. به عنوان یک کارافرین جدید، شما به تمامی امکانات یک شرکت بزرگ نیاز ندارید.

افزودن هر یک از امکانات با رشد خود می تواند بسیار جذاب باشد.

 

مطالب مشابه....
9 نکته بازاریابی و فروش در کسب و کار های نوپا و استارت آپ ها

 

اهمیت سادگی در راه اندازی کسب و کار

 

هزینه ها را حساب کنید

زمانی که می خواهید ایده خود را توسعه دهید آیا حساب کرده اید چقدر هزینه برمیدارد؟ شما باید در هر هزینه ای که می خواهید برای شغلتان انجام دهید یک فاکتور تهیه کنید.

برخی دیگر از هزینه ها را هم باید مد نظر داشته باشید مانند: محل شرکت، اجاره ها، بازاریابی و موارد دیگر که به شدت به کسب و کار شما وابسته است.

پیشنهاد ما: چگونه کسب و کار متمایزی راه اندازی کنیم

مدیریت مالی از مهم ترین مهارت های هر شغلی است که اگر رعایت نشود، تبعات بسیار زیانباری خواهد داشت.

تا جایی که می توانید در موضوعات مختلف آموزش های لازم را ببینید و بعد وارد کار شوید. بعد شاهد خواهید بود هر پولی که برای سرمایه گذاری روی خودتان هزینه کرده اید چهار برابر خواهد شد.

اما نکته بسیار مهم، هزینه های غیر منتظره ای درهر گوشه از کسب و کار را تجربه خواهید کرد. پس بهتر است تا جایی که می توانید با بودجه کم شروع کنید تا زمانی که خرج ها خودشان را نشان دادند شما بتوانید از پس آنها بر بیایید.

زمانی که به فکر راه اندازی کسب و کار کوچک هستید، بودجه برای زندگی شخصی خود را فراموش نکنید. ببینید چقدر پول برای زندگی نیاز دارید. هر آنچه دارید را در کسب و کار هزینه نکنید.

البته منظور ما هزینه هایی است که شما ملزم به پرداخت آنها هستید نه هزینه هایی که برای سرگرمی نیاز دارید.

پس از انکه تمام هزینه های جاری زندگی را مشخص کردید. شروع به ایجاد بودجه بندی برای کار خود کنید. در ابتدا ممکن است شما به مقداری سرمایه خارجی نیاز داشته باشید.

قبل از اینکه بخواهید تمام پول و سرمایه خود را درون کسب و کار بریزید تمامی راه های جذب سرمایه را دنبال کنید.

خود را بدون پول تصور کنید

می دانید خودم اصلا علاقه مند نیستم راجع به این موضوع صحبت کنم. اما واقعیت را نمی شود نادیده گرفت. چون احتمال دارد این اتفاق بیافتد. راه اندازی یک کسب و کار کوچک نا موفق برای بسیاری از کارآفرینان یک واقعیت است.

پیشنهاد ما: چطور برای کسب و کار خود برنامه ریزی استراتژیک کنیم

و حالا باید بدانید چگونه بدون وجود پول ورودی می توانید به کسب و کار خود رسیدگی کنید.

این ایده خوبی است که با برنامه بدترین اتفاق قرار است بیافتد پیش بروید. ممکن است مجبور شوید کمی زندگی خودد را محدود کنید. ایا اطرافیان شما در جریان هستند. فکر کنید چگونه می توانید کسب و کار خود را دگرگون کنید.

به منابع مالی فعلی خود نگاه کنید. از شغل فعلی خود چه چیزی کسب میکنید. اگر از حالا پس انداز کنید چقدر می توانید با آن دوام بیاورید.

چه چیزهای غیر منتظره ای می تواند برنامه های شما را خراب کند.

در آخر باید بگویم خود را برای تمامی شرایطی که ممکن است به وجود بیاید آماده کنید. بله ترسناک است اما یادتان باشد همان ابتدای مقاله به شما گفتم ترس های خود را کنار بگذارید. قوت قلب برای دیگران باشید.

این را بدانید که قرار است روزی داستان زندگی خود را بیان کنید.

 

مطالب مشابه....
تکنیک های موثر و روش های کاربردی برای افزایش فالوور اینستاگرام

 

در حال کار فعلی خود به فکر راه اندازی کسب و کار کوچک خود باشید

اگر به فکر راه اندازی کسب و کار کوچک برای خودتان هستید، کار روزانه خود را ترک نکنید. راه اندازی یک کسب و کار موفق یک فرایند است که ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

پشنهاد ما: 4 مرحله تبدیل ایده به کسب و کار

تجارت خود را به صورت مرحله ای بسازید. از کارمندی خودتان شروع کنید تا به کارآفرین تبدیل شوید.

باید بدانید به عنوان کارآفرین رسیدن به درآمد پایدار کمی طول خواهد کشید. از نه تا پنج کار خود را انجام دهید، در اوقات استراحت خود مشغول کار جدید شوید.

تا به مرحله دشوار کسب درآمد برسید. زمانی که از شرکت و کار خود یک جریان نقدی سالم دریافت کردید، میتوانید تمام وقت با مالکیت کامل روی کار جدید خود تمرکز کنید.

 

مطالب مشابه....
چگونه در کسب و کار متمایز باشیم + 7 گام برای متمایز کردن کسب و کار با دیگر رقبا

ابتدا به صورت پاره وقت شروع کنید

در مورد شغل خود صحبت کنید

یکی از بزرگترین چالش های کارآفرینان این است که نمی دانند چطور باید فروش داشته باشند.  به اشتراک گذاشتن کسب و کار خود با دیگران می تواند بسیار ترسناک باشد به ویژه زمانی که شما تازه وارد هستید.

پیشنهاد ما: برای یک رهبر قدرتمند در کسب و کار به چه مهارت هایی نیاز داریم

اگر نگران این هستید که مردم با کسب و کار شما چگونه برخورد میکنند، باید با خودتان کنار بیایید.

اگر شما نتوانید مشتریان و مخاطبان را متقاعد کنید تا از شما خرید کنند تا شرکت شما پیشرفت کند و نتوانید از کار خود پشتیبانی کنید درآمد زایی بسیار دشوار خواهد بود.

یک خبر مهم : هیچ راه خروجی نیست

تا این موارد را انجام ندهید هیچ اعتباری ندارید. اگر واقعا می خواهید در کسب و کار خود موفق شوید نمی توانید خجالتی و فروتن باشید.

در روزهای ابتدایی از کسب و کار خود به احتمال زیاد نیاز است تا در مقابل اجتماع مردم صحبت کنید. آیا شما فن بیان خوبی دارید و یا می توانید با ترس خود برای سخنرانی کنار بیایید.

پس این خودش یک نکته شد. شما نیاز است تا مهارت های لازم بارای فن بیان و سخنرانی و مهارت های ارتباطی را فرا بگیرید.

اگر می خواهید کسب و کاری که راه اندازی کرده اید پیشرفت کند، باید از منطقه امن خود خارج شوید. باید از منطقه ای که احساس راحتی میکنید خارج شوید.

اگر بمانید با تمام بحران های به وجود آمده کوچک و کوچکتر خواهید شد. هر وقت از منطقه امن خود خارج شدید، باید بدانید این منطقه دیگر محل ترس شما نخواهد بود بلکه به مناطق امن شما اضافه خواهد شد.

آماده باشید تا با اعتماد به نفس راجع به شغل خود صحبت کنید. حتی اگر این باعث ناراحتی شما میشود. با  این احساس کنار بیایید.

برای اینکه به یک کارافرین تبدیل شوید شما نیاز به بازاریابی و فروش و ارتباطات شبکه ای دارید. از ارتباط با مشتری گرفته تا صحبت با سرمایه گذاران برای تامین بودجه های مورد نیاز کسب و کارتان. باید بتوانید ارتباط برقرار کنید.

مهارت های کسب و کار که باید در آنها استاد شوید:

الزمات قانونی را بدانید

راه اندازی یک کسب و کار کوچک جالب است، اما قوانین جالب نیستند. باید قوانینی را که دنیای مشاغل دارند را درک کنید. اگر از مقررات پیروی نکنید با مجازات های زیادی روبرو خواهید شد.

از تشکیل یک ساختار قانونی گرفته تا یک سیستم حسابداری، باید قوانین را رعایت کنید. باید شرکت خود را ثبت کنید. همچنین باید مراقب بدهی های مالیاتی باشید.

و زمانی که می خواهید افرادی را استخدام کنید باید تمامی قوانین بیمه و کارفرمایی رابدانید. قوانین با هم متفاوت است و کاملا بستگی به صنف و نوع خدمات و محصولات شما دارد.

حتما قبل از راه اندازی با وکیل و حسابدار صحبت کنید.

 

مطالب مشابه....
تکنیک های متقاعد سازی مشتری در کسب و کار

اهمیت دانستن موراد قانونی

بین هیجان و منطق تعادل برقرار کنید

واقعا یکی از مهمترین عوامل موفقیت هیجان و انگیزه لازم است. اشتیاق به صورت مداوم شما را به سمت بهبود روند کار سوق خواهد داد.

اما خیلی مراقب باشید و اجازه ندهید شور و اشتیاق تمامی تصمیم گیری های شما را تصرف کنند. اشتیاق سوخت شماست تا حرکت کنید اما دانش باعث میشود به سمت و سوی مناسبی حرکت کنید.

تا میتوانید در زمینه صنعت خود آموزش های لازم را فرابگیرید. در مورد صنف خود تحقیق کنید، با مشتریان هدف صحبت کنید. تا به صورت کامل از پتانسیلل های کار خود با خبر شوید.

هر آنچه برای راه اندازی یک استارتآپ لازم است را یاد بگیرید. پیش مشاوران و متخصصان کسب و کار بروید و از انها مشورت بگیرید.

همانطور که تمامی بحث های کسب و کار شما کنار هم جمع میشوند. دائم به امور فکر کنید . درست مانند رانندگی کردن. اجازه بدهید اشتیاق شما پدال گاز را فشار دهد و ذهن و دانش شما فرمان را کنترل کند.

به همین شکل می تونید در مورد جهت حرکت خود اطمینان داشته باشید.در مسیر بمانید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید