تکنیک های متقاعد سازی مشتری در کسب و کار

متقاعد سازی مشتری

به دلیل تنوع زیاد محصولات و برندهای موجود در بازار، امروزه دیگر مانند گذشته مشتری به محض ورود به فروشگاه (سنتی، آنلاین) اقدام به خرید نمی کند. مسئله تنوع محصولات به جای اینکه کار مشتری را راحت کند، باعث بروز شک و دودلی در وجود او شده است. با یادگیری تکنیک های متقاعد سازی مشتری می توانید او را قانع کنید که محصول شما برایش بهترین است و می تواند نیازش را رفع کند.

یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که خودتان را به جای مشتری بگذارید و حس او را در آن لحظه درک کنید، تنها در این صورت است که می توانید راهنمایی هایی مفید و موثر ارائه دهید.

پیشنهاد ما: آموزش رفتار صحیح با مشتری در کسب و کار

راه های متقاعد سازی مشتری برای خرید

با استفاده از هنر فروشندگی می توانید مشتری ها را قانع کنید که از شما خرید کنند، برای این کار می توانید احساسات او را درگیر کنید و از کلمات و اصطلاحات تاثیرگذار استفاده کنید. در ادامه تعدادی از راه های موثر را بررسی خواهیم کرد.

 

مطالب مشابه....
ایده کسب و کار در اینستاگرام + 50 ایده برای راه اندازی یک کسب و کار اینستاگرامی

احساسات مشتری را درک کنید و به آن ها پاسخ دهید.

یکی از موفق ترین راهکارهای فروش محصول بعد از بازاریابی دهان به دهان، بازاریابی عصبی است.

در این مدل بازاریابی از عملکرد مغز برای موفقیت عملیات های بازاریابی استفاده می کنند. همه ی مشتری ها پیش از خرید محصول احساس ترس می کنند زیرا ممکن است از محصول راضی نباشند و متضرر شوند.

شما با استفاده از تکنیک های متقاعد سازی مشتری باید تلاش کنید ترس او را از بین ببرید، برای این کار می توانید به جای بررسی ویژگی های تخصصی محصول، از نتیجه و حسی که در اثر استفاده از آن برای فرد رخ می دهد صحبت کنید.

مشتری با تصویر سازی این حس، با سرعت بیشتری اقدام به خرید می کند.

 

مطالب مشابه....
چگونه کسب و کارمان را رونق دهیم- 9 کاری که با انجام آنها رونق کسب و کار افزایش می یابد

برای متقاعد سازی مشتری ، خودتان باشید.

بسیاری از فروشگاه های سنتی که به دنیای آنلاین وارد شده اند، دچار مشکل فروش هستند و دلیل آن را می توان در طبیعی نبودنشان جستجو کرد.

درست است که انتقال حس و پیام در فضای آنلاین سخت تر است اما با روش هایی می توانید آن را سهل کنید.

نشان دهید که انسانید و نه یک سیستم، موقع چت کردن از جملات کتابی و قلمبه و سلمبه دوری کنید، در بخش درباره ما عکس هایی از تیم فروشتان قرار دهید و به مشتری نشان دهید که با یک انسان و یک فروشنده حرفه ای طرف است.

پیشنهاد ما: هر آنچه درباره ریمارکتینگ باید بدانید

متقاعد کردن

از مشتری تعریف کنید.

بسیاری از افراد هنوز فکر می کنند که تعریف از ویژگی های خوب مشتری کار درستی نیست و او را پر رو می کند. اما مطالعات اخیر بیان می کنند که این کار تاثیر زیادی روی احتمال خرید مشتری خواهد داشت.

برای مثال اگر مشتری به صورت دائم در مورد کیفیت محصول سوال مطرح می کند، می توانید با گفتن جمله: “خیلی خوبه که کیفیت محصول اولویت اول خرید شماست، شما قطعا یکی از مشتریان خوب ما خواهید شد” این حس خوب را در او ایجاد کرده، او را متقاعد کنید و احتمال خریدش را بالاتر ببرید.

 

مطالب مشابه....
12 مهارت های کسب و کار که باید در آنها استاد باشید

از تکنیک فروش طلایی فومو بهره ببرید.

تکنیک فومو که برگرفته از حروف اول عبارت Fear of Missing Out می باشد در واقع به معنای ترس از دست دادن است.

ترس از دست دادن یک موقعیت خرید یکی از زیر شاخه های این تکنیک است که می توانید برای متقاعد کردن مشتری استفاده کنید.

برای مثال اکثر افراد با شنیدن جمله “فقط تا امشب فرصت دارید از تخفیف 50 درصدی محصولات فروشگاه ما استفاده کنید.”

یا “اطلاع رسانی فروش آخرین سری محصولات پاییزه امسال” بدون توجه به نیاز یا کیفیت محصول بلافاصله شروع به خرید می کنند.

این حس کمبود یا از دست رفتن یک موقعیت عالی، باعث می شود که آدم ها بدون فکر یا با عجله تصمیم به انجام کاری بگیرند.

پیشنهاد ما: چطور از مشاغل اینترنتی درآمد عالی بدست بیاوریم

 

مطالب مشابه....
آیا برای تبلیغ در اینستاگرام آماده اید؟ آموزش صفر تا صد

به مشتری نشان دهید که او را می شناسید.

سعی کنید اسم یا فامیل مشتری هایی که همواره از شما خرید می کنند را به گونه ای کدگذاری کنید که در ذهنتان بماند و زمانی که مشتری به صورت حضوری به فروشگاه مراجعه می کند با شنیدن اسم خودش احساس کند که برای شما مهم بوده که در خاطرتان مانده.

برای خرید های آنلاین نیز هنگامی که می خواهید پیامک تبلیغاتی یا ایمیلی حاوی کد تخفیف ارسال کنید، با شخصی سازی آن از طریق قرار دادن نام مشتری در موضوع و متن ایمیل این حس نزدیکی را به او منتقل کنید.

 

مطالب مشابه....
شغل رویایی من چیست؟

حس دین در مشتری ایجاد کنید.

برای مثال زمانی که مشتری دوره آموزشی از سایت شما خریداری می کند، با ارسال یک کتاب آنلاین رایگان مرتبط با همان دوره او را مدیون خود کنید.

معمولا افراد دوست دارند هرچه سریع تر لطف دیگران نسبت به خودشان را جبران کنند و این قضیه در ذهنشان ماندگار می شود، به همین دلیل در اولین فرصت خرید مجددا به سراغ خود شما می آیند.

 

برای متقاعد سازی مشتری ، متخصص بودنتان را نشان دهید.

فرض کنید که می خواهید برای دوختن یک لباس به یک خیاط مراجعه کنید.

دو خیاط را می شناسید که هر دو نمونه کارهای خوبی دارند اما یکی از آن ها پیج اینستاگرامی دارد، که در آن نکات خیاطی و دوخت حرفه ای لباس را آموزش می دهد. انتخاب شما کدام است؟

احتمالا نفر دوم را انتخاب می کنید زیرا احساس می کنید متخصص تر است.

درست است که نمونه کارهای هر دوی آن ها تمیز و خوش دوخت هستند اما نفر دوم با کمک فضای آنلاین، تخصصش را به رخ کشیده و تاثیرگذار تر شده است و همین موضوع به او کمک کرده که بخشی از مسیر متقاعد سازی مشتری را طی کند.

 

مطالب مشابه....
16 مهارت رهبری در کسب و کار + آنچه شما به عنوان یک کارآفرین نیاز دارید تا فردا نیروهایتان را رهبری کنید

همیشه آنلاین و در دسترس باشید.

یکی از عمده ترین مشکل فروشگاه های اینترنتی این است که پشتیبانی 24 ساعته ندارند زیرا بسیاری از مشتریان دوست دارند که در لحظه به پاسخ سوال شان برسند و خریدشان را نهایی کنند.

یکی از راه حل های این مسئله این است که از بین سوالات متداولی که معمولا پرسیده می شود لیستی تهیه کرده و در یک صفحه از سایت یا هایلایت اینستاگرام قرار دهید تا زمانی که در دسترس نیستید مشتری به آن بخش مراجعه کرده، پاسخ سوالش را بیابد و خریدش را نهایی کند.

یکی از راه های متقاعد کردن مشتری برای خرید ارائه تخفیفات و پیشنهادات ویژه است.

همه افراد با شنیدن عباراتی مانند “تخفیف فصلی”، “فروش ویژه”، “3 تا بخر، یکی ببر” و … وسوسه می شوند که خرید کنند.

کمتر کسی هست که بتواند در مقابل این پیشنهادات و پاداش ها مقاومت نشان دهد و خرید نکند. با عنوان کردن محدودیت زمانی این تخفیفات نیز می توانید سرعت تصمیم گیری مشتری را بالاتر ببرید.

برای صحبت هایتان دلیل بیاورید.

فرض کنید که مشتری به فروشگاه شما آمده و به دنبال یک شلوار با قیمت متوسط می گردد، شما ابتدا یک شلوار با قیمت مد نظر او و سپس یک شلوار با قیمت دو برابر را به او پیشنهاد می دهید.

کاری که باید در این لحظه انجام دهید این است که بلافاصله علت پیشنهاد دومتان را بیان کنید، برای مثال می توانید بگویید این شلوار نسبت به دیگری جنس بهتر و ماندگاری بالاتری دارد و حداقل به مدت 4 سال برای شما کار می کند.

زمانی که قرار است مشتری پول بیشتری پرداخت کند باید دلیل آن را بداند.

پیشنهاد ما: بیشتر راجع به افیلیت مارکتینگ بدانید

فروش بیشتر با متقاعد سازی

از قدرت کلمات غافل نشوید.

یکی از راه های متقاعد کردن مشتری برای خرید استفاده از کلمات جادویی است. این کلمات را می توانید در گفتگو، تبلیغ، مقالات و … استفاده کنید.

از کلماتی استفاده کنید که حس منحصر به فرد بودن را به مشتری القا کند بگونه ای که مشتری با خرید محصول شما احساس کند که در یک دسته خاص قرار گرفته.

برای مثال شرکت هارلی دیویدسون با کمک روش های بازاریابی این حس را در مخاطب ایجاد می کند که با خرید این موتورها به خانواده بزرگ و متفاوت هارلی سواران می پیوندید و بسیاری از افراد فقط به همین دلیل ترجیح می دهند پول زیادی را برای خرید این موتورها بپردازند.

از آنجایی که انسان ها ذاتا تنبل هستند و ترجیح میدهند که کارها را در راحت ترین حالت ممکن انجام دهند.

با استفاده از کلمه جادویی آسان می توانید بسیاری از آن ها را جذب کنید، برای مثال عبارت “آسان ترین روش کیک پختن در 5 دقیقه” هنگام تبلیغ پودر کیک آماده میتواند بسیاری از افراد را به سمت خرید محصول شما هدایت کند.

 

مطالب مشابه....
10 نکته برای سازگاری کسب و کار ها بعد از کرونا ویروس

نکته آخر اصول متقاعد سازی مشتری

یک کسب و کار زمانی به سوددهی می رسد که بتواند بفروشد، اگر تنها هدف شما ورود مشتری به فروشگاه یا گرفتن ترافیک زیاد برای وب سایتتان باشد و روی اصول متقاعد سازی مشتری کار نکنید عملا سودی کسب نخواهید کرد.

شما باید در طی سفر مشتری  او را به سمت خرید نهایی هدایت کنید و با کمک تکنیک هایی که آموزش دادیم، تصمیم گیری را برایش راحت تر کنید.

یکی از مهم ترین بخش ها در هر کسب و کاری ، بازاریابی و فروش است، که با توجه به سرعت پیشرفت دیگر از راه حل های سنتی کاری بر نمی آید، و شما به عنوان صاحب یک کسب و کار با دیدن آموزش های کسب و کار می توانید بهترین نتیجه ممکنه را دریافت کنید.

 

مطالب مشابه....
از طریق مشاغل اینترنتی با درآمد عالی به راحتی کسب درآمد کنید
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید