چگونه به اکسپلور اینستاگرام راه بیابیم

اکسپلور اینستاگرام

کسب و کارها با اهداف متفاوتی نظیر افزایش بازاریابی و فروش، برند آگاهی، آموزش و … وارد اینستاگرام می شوند. رسیدن به همه این اهداف زمانی میسر است که فعالیت شما توسط مخاطبین دیده شود. اکسپلور اینستاگرام این امکان را برای شما فراهم کرده است و جذابیت این قسمت از اپلیکیشن اینستاگرام آن قدر بالاست که می تواند ساعت ها مخاطبین را درگیر خود کند. در این مقاله قصد داریم ابتدا با معرفی اکسپلور و نحوه عملکرد آن، شما را با این بخش جذاب بیشتر آشنا کنیم و سپس روش هایی برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام را به شما آموزش دهیم.

پیشنهاد ما: 50 ایده برای راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام

 

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور یک بخش از اپلیکیشن اینستاگرام است که پست هایی از سراسر دنیا را که مطابق میل شما باشد، برایتان نمایش می دهد.

پست های قرار داده شده در این بخش با کمک الگوریتم های اینستاگرام انتخاب می شوند و متناسب با علایق شما و دوستانتان می باشند.

پیشنهاد ما: صفر تا صد افزایش فروش در اینستاگرام

می توان گفت که با نگاه به اکسپلور هر فرد می شود تا حدی به شخصیت او پی برد. با توجه به قدرت بالای الگوریتم های اینستاگرام برای نمایش پست به افرادی که واقعا به آن کسب و کار علاقه دارند، علاوه بر دریافت لایک و کامنت می توانید مشتریان وفاداری نیز پیدا کنید.

 

مطالب مشابه....
آموزش رفتار صحیح با مشتری در کسب و کار

دیده شدن در اینستاگرام

محتوای اکسپلور کاربر چگونه انتخاب می شود؟

شخصی سازی رمز اصلی موفقیت این بخش از اپلیکیشن اینستاگرام است. الگوریتم های اینستاگرام با کمک داده هایی که از رفتار کاربران، دوستانشان و صفحاتی که فالو می کنند به دست می آورند تصویری مجازی از شخصیت و علایق فرد را تشکیل می دهند.

پیشنهاد ما: آیا برای تبلیغ در اینستاگرام آماده اید؟؟

با اینکه ماهیت الگوریتم های اینستاگرام دقیقا مشخص نیست اما نتایج نشان می دهند که معمولا پست هایی با ویژگی های زیر شانس دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام را پیدا می کنند.

مطالبی که توسط کاربر save شده

ذخیره کردن یک پست به الگوریتم های اینستاگرام نشان می دهد که این کاربر از علاقمندان این قبیل پست ها است. کاربران معمولا پست هایی که کاربردی و یا جذاب اند را سیو می کنند تا در فرصتی مناسب مجدد به آنها سر بزنند.

پست های لایک شده

لایک کردن یک پست نشان دهنده موافقت مخاطب با کپشن پست، جذابیت تصویر و یا کاربردی بودن آن است.

وقتی کاربری پست هایی با موضوع بازاریابی دیجیتال را زیاد لایک می کند، اینستاگرام متوجه علاقه او به این قبیل موضوعات شده و در اکسپلور مطالب ارزشمند و پر طرفداری که در مورد بازاریابی دیجیتال وجود دارد را نشان می دهد.

صفحات فالو شده توسط مخاطب

یکی از موارد مهم دیگری که اینستاگرام تلاش میکند برای شناخت بیشتر شخصیت کاربر از آن استفاده کند، صفحات فالو شده است.

پشنهاد ما: 10 کسب و کار پردرآمد در جهان

با کمک صفحات فالو شده و میزان تعامل کاربر با هر کدام از آن صفحات، علایق او توسط اینستاگرام شناسائی شده و در بخش داده های مربوط به آن کاربر ذخیره می شود.

با کمک پردازش داده ها پست هایی مشابه آن صفحات در اکسپلور ظاهر می شوند.

فعالیت دوستان

همیشه گفته اند که قرار گرفتن یک فرد در بین جمعی با علایق خاص می تواند روی شخصیت آن فرد تاثیر بگذارد و فرد را شبیه به آن جمع کند.

اینستاگرام نیز از این موضوع استفاده کرده و با مطالعه دوستان کاربر، پست هایی مشابه علایق آن ها در اکسپلور فرد نمایش می دهد.

خوب است بدانید که این موضوع امری دو طرفه است و فعالیت شما در اینستاگرام نیز روی اکسپلور دوستانتان تاثیر خواهد داشت.

مهارت های کسب و کار که باید در آنها استاد باشید:

 

مطالب مشابه....
10 نکته برای سازگاری کسب و کار ها بعد از کرونا ویروس

مهم دیده شدن است

 

7 روش موثر برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام

حال که با اکسپلور و نحوه کارکرد آن آشنا شدید خوب است روش هایی که باید برای رسیدن به آن منطقه جادویی اعمال کنید را بیاموزید. در ادامه با معرفی 7 ترفند به این سوال که چگونه در اکسپلور دیده شویم پاسخ خواهیم داد.

 

مطالب مشابه....
تکنیک های موثر و روش های کاربردی برای افزایش فالوور اینستاگرام

با شناسایی مخاطب، محتوایی فوق العاده تولید کنید.

شناسایی مخاطب، اولین قدم پیش از انتشار محتوا برای اینستاگرام است. در ابتدا تعیین کنید که می خواهید پست شما در اکسپلور چه کسانی دیده شود.

با مشخص کردن این کار به سادگی می توانید علایق آن افراد و نیازهایشان را بررسی کرده و محتوایی فوق العاده و مخصوص آن ها تولید کنید.

پشنهاد ما: شروع و موفقیت در کسب و کار 

در نظر داشته باشید که می بایست تمام فاکتورهای تاثیر گذار برای تولید محتوای موثر در اینستاگرام (لینک به مقاله تولید محتوا) را فرا بگیرید و اعمال کنید.

این کار باعث تعامل بیشتر مخاطبین با پیج و در نهایت دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام خواهد شد.

 

مطالب مشابه....
هرآنچه باید د باره بیزینس پلن بدانید

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام را انتخاب کنید.

تعامل مخاطبین در ساعات اولیه انتشار پست برای رفتن به اکسپلور اینستاگرام بسیار حیاتی است. یکی از روش ها برای تعامل بیشتر، پست گذاری در بهترین زمان ممکن است.

پیشنهاد ما: چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنیم

با استفاد از داده های موجود در insight اینستاگرام سعی کنید زمانی را که بیشترین فالوور فعال را دارید، شناسایی کنید. هم چنین با کمک داده ها می توانید بهینه ترین تعداد پست در روز را نیز مشخص کنید.

 

مطالب مشابه....
4 مرحله تبدیل ایده به کسب و کار

برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام کاربران را به تعامل تشویق کنید.

یکی از روش های رساندن پست به اکسپلور درگیر کردن مخاطب است. برای این کار می توانید در انتهای پست از آن ها نظرخواهی کنید، سوال بپرسید و یا به چالش دعوت کنید.

پیشنهاد ما: کسب و کار های نوظهور

با پاسخ سریع به کامنت هایشان نیز میتوانید علاوه بر جلب اعتماد آنها، تعداد کامنت های پست را افزایش دهید. در صورتی که پستی دارای call-to-action طراحی کردید، با استوری کردن انتشار پست را به مخاطب اطلاع دهید.

 

از مخاطبین بخواهید نوتیفیکیشن اینستاگرام را روشن کنند.

برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام می بایست لایک و کامنت خوبی را در ساعات اولیه دریافت کنید. برای رخ دادن این اتفاق از مخاطبین بخواهید تا با روشن کردن اعلان اینستاگرام به محض انتشار پست در صفحه شما از آن مطلع شوند.

 

برای رساندن پست به اکسپلور از هشتگ و تگ لوکیشن استفاده کنید.

 قرار دادن هشتگ در پست ها باعث افزایش لایک و کامنت آن پست و دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام می شود. پست شما در اکسپلور افرادی که پیج هایی با هشتگ هایی مشابه را فالو میکنند نمایش داده می شود.

پیشنهاد ما: 10 اشتباهی که کسب و کار های آنلاین انجام می دهند

نکته ای که هنگام استفاده از هشتگ می بایست رعایت کنید این است که حتما از موارد مرتبط با کسب و کارتان استفاده کنید. لیستی از هشتگ های مرتبط را تهیه کرده و برای هر پست هشتگ های متنوعی قرار دهید.

با استفاده از تگ لوکیشن نیز می توانید شانس خود برای دیده شدن در اکسپلور افرادی که در آن منطقه اند و یا با پست های آن منطقه خاص تعامل زیادی دارند راافزایش دهید.

 

مطالب مشابه....
غلبه بر ترس از شکست ، با ترس از حرکت به جلو، روبرو شوید

از پاور لایک برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام استفاده کنید.

پاور لایک یا لایک قدرتمند به معنای لایک شدن پست توسط صفحات بزرگ و پر بازدید در ساعات اولیه انتشار آن می باشد. لایک گرفتن از پیج های قدرتمند شانس دیده شدن پست توسط کاربران آن پیج ها را به شدت بالا می برد.

پیشنهاد ما: چگونه از دیگر رقبا متمایز باشیم

برای این کار معمولا مدیران پیج ها با هم تعامل می کنند و در زمان انتشار پست همدیگر را لایک می کنند. نتایج نشان می دهند که پاور لایک ها نقش مهمی در نمایش پست در اکسپلور اینستاگرام دارند.

 

مطالب مشابه....
15 ویژگی مدیر موفق در کسب و کار + نکات مهم برای مدیریت کسب و کار

برای ویدیوهایتان کاور جذاب انتخاب کنید.

نمایش پست در اکسپلور اینستاگرام روشی قطعی برای افزایش لایک و کامنت ها نیست. برای آنکه ویدیو شما تعامل موثری با کاربر برقرار کند باید کاوری جذاب داشته باشد.

انتخاب تایتل مناسب با متن و درست دیده شدن آن در بخش اکسپلور نیز دومین عامل برای جذب کردن مخاطبین است.

حتما به این موضوع توجه کنید که برای اینکه کادر و تایتل به طور واضح  در اکسپلور نمایش داده شوند باید سایزی مربعی داشته باشند.

 

مطالب مشابه....
چگونه کسب و کارمان را رونق دهیم- 9 کاری که با انجام آنها رونق کسب و کار افزایش می یابد

برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام از پیج های بزرگ و اینفلوئنسرها کمک بگیرید.

بررسی رفتار کاربران نشان داده که آن ها به افراد حقیقی اعتماد بیشتری دارند به همین دلیل ارتباط گرفتن با اینفلوئنسرها باعث تعامل بیشتر مخاطبین با پیج شما خواهد شد.

برای برنامه ریزی بهتر خوب است که همکاری طولانی مدتی با این افراد یا پیج های پرطرفدار داشته باشید. با تعامل با پیج هایی که با کسب و کار شما مرتبط هستند می توانید شانس دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام را افزایش دهید.

 

مطالب مشابه....
7 روش ایجاد وفاداری مشتری در کسب و کار

 

 

از کجا متوجه شویم که پست ما در اکسپلور قرار گرفته است؟

پس از یادگیری مراحل بالا شاید این سوال برایتان مطرح شود که از کجا متوجه شویم که پست ما به اکسپلور راه یافته است. برای پی بردن به این موضوع باید پیجی بیزنسی داشته باشید.

از طریق بخش insights می توانید اطلاعات کاملی از اینکه پست شما به اکسپلور راه پیدا کرده، توسط چند نفر دیده شده و چند نفر از اکسپلور به پیج شما آمده اند را مشاهده کنید.

 

مطالب مشابه....
6 مرحله اصلی برای برنامه استراتژیک کسب و کار

 

نکته آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا به این سوال که چگونه در اکسپلور دیده شویم به طور کامل پاسخ دهیم و تمام مواردی که برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام نیاز بود را به طور کامل توضیح دادیم.

هیچ راه میانبری برای رسیدن به اکسپلور وجود ندارد. با تولید محتوای حرفه ای و جذاب، شناخت دقیق مخاطب و بررسی پست های پر طرفدار می توانید در اکسپلور قرار بگیرید.

و در آخر شما در کنار داشتن دانش بیزینس که به وسیله آموزش های کسب و کار بدست آورده اید، متوجه خواهید شد خیلی از اشتباهات را می توانید انجام ندهید.

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید