19 هدف کسب و کار- اهداف کوچک برای کسب و کار که می توانید برای سال اول در نظر داشته باشید

اهداف کوچک برای کسب و کار

تنظیم هدف از اولویت های یک کسب و کار است. در این مقاله قصد داریم تا به شما کمک کنیم اهداف کوچک برای کسب و کار خود را پیدا کنید. بدانید چطور باید برای آن برنامه ریزی کنید.

تمام محتوای ارائه شده در این مقاله هیچ پیش نیازی  نمی خواهد. فارغ از اینکه محل کار شما در کجا واقع شده است، سال چندم کسب و کارتان است، حرفه شما چقدر سودآور است و چقدر میفروشید.

اهداف باعث میشوند که شما متمرکز تر باشید و فعالیتتان را افزایش دهید تا کسب و کارتان دچار رکود نشود.

هدف ها یکی از سرعت دهنده های ما به سمت موفقیت هستند. و باعث میشوند از کار خسته نشوید و به جلو حرکت کنید.

اگر چه ما معمولا هدف گذاری را در ابتدای سال انجام می دهیم. اما واقعیت این است که توجه و تمرکز روی اهداف کسب و کار باید در تمام سال انجام شود.

مسئله اساسی این است که معمولا زمانی که ما به اهدافمان میرسیم دیگر دست از تلاش برمیداریم. اما باید بدانید به محض اینکه به هدف خود رسیدید باید اهداف جدید تعیین کنید. در پایان هر دوره زمانی پیشرفت خود را پیگیری کنید.

استراتژی هایی که برای کسب و کارتان استفاده میکنید را اصلاح کنید. این کار باعث میشود به طور مداوم به اهداف خود برسید.

اگر شما هم یک کسب و کار نوپا راه اندازی کرده اید و میخواهید بدانید چطور می توانید در سال اول رشد جهشی را تجربه کنید در ادامه با ما همراه باشید.

برای کمک به شما لیستی از اهداف کوچک برای کسب و کار آماده کرده ایم. که پتانسیل تغییر در کار شما را خواهند داشت. یکی دو مورد را انتخاب کنید و به وسیله هدف گذاری به روش smart  برای آن برنامه ریزی کنید. و استراتژی رسیدن به آن را طراحی کنید.

پیشنهاد ما:10 اشتباهی که هنگام شروع کسب و کار انلاین نباید انجام دهید

هزینه های جاری کسب و کارتان را مدیریت کنید

به عنوان اولین نکته به مدیریت مالی اشاره کردم تا درجه اهمیت آن را به شما نشان دهم. خیلی از صاحبان مشاغل نوپا اهمیتی به مدیریت پول در کسب و کارشان نمی دهند.

این هدفی است که برای شرکت های نوپا قطعا نیاز است. از این گذشته کدام مدیر است که دوست نداشته باشد هزینه های شرکت خود را کاهش دهد.

همینطور که این هدف را برای خودتان تعریف میکنید در مورد کاهش هزینه های کسب و کار هم فکر کنید. مثلا استفاده از فناوری،کاهش بدهی و یا عملکرد شرکت و خودتان . مختصر و محکم عمل کنید.

بهترین کتابی که میتوان در این بخش معرفی کرد کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی است. کاملا دید شما را برای کاهش دادن هزینه هایتان باز میکند. یادتان باشد این تنها شما هستید که باید از بدهی های خود بکاهید.

مدیریت مالی کسب و کار

استخدام اولین کارمند خود

اگر کسب و کارتان را راه اندازی کرده اید و دیگر به تنهایی از پس نگهداری آن بر نمی آیید در برنامه اهداف خود حتما استخدام یک کارمند را قرار دهید. به این روش یک گام جدی برای گسترش کارتان برداشته اید.

برای اینکه بتوانید یک نیرو را استخدام کنید و از مسائل قانونی بعد از آن جلوگیری کنید حتما با یک وکیل و یک حسابدار صحبت کنید تا بتوانید قرارداد محکم ببندید. برای بستن قرار داد لازم است از همین ابتدا مانند افراد با تجربه عمل کنید.

حتما این مسئله را هم در دستور کار جلسه خود قرار دهید. آیا الان وقت مناسبی برای استخدام است یا خیر؟ چه نوع فردی در این زمان بدرد من خواهد خورد.

پیشنهاد ما:چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنید ؟ 10 گام برای تحول کامل کسب و کار

افزایش بهره وری در کسب و کارتان

سطح بهره وری شما کاملا می تواند روی افراد تیم شما و یا میزان درآمد شما تاثیر گذار باشد. بنا براین اصلا بد نیست که هدف امسال خود و تیمتان را افزایش میزان بهره وری قرار دهید.

برای این کار می توانید در دوره های افزایش تمرکز شرکت کنید. البته قبل از اینکه در این دوره ها شرکت کنید می توانید با چند کار ساده میزان بهره وری خودتان را فزایش دهید.

برای مثال می توانید وسایل و یا کارهایی که موجب حواس پرتی شما میشوند را از محل کار دور کنید.

با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید ابزار هایی که به شما کمک میکنند تمرکزتان را از دست ندهید آشنا شوید و از آنها استفاده کنید.

افزایش میزان بهره وری

یک فرایند جدید برای ارائه خدمات به مشتریان اضافه کنید

تا کنون چطور با کارمندان خود ارتباط برقرا کرده اید. و توانسته اید رضایت آنها را برای ادامه همکاری با شرکتتان فراهم کنید. و ایا این اطمینان را از خدماتتان و محصولاتتان دارید؟

هدفی را تعییین کنید که در آن ارائه یک خدمت استثنایی به مشتری قرار داشته باشد. کارامدتر کردن شرکت، رسیدگی سریع به شکایات مشتریان، ارائه خدمات قبل و پس از فروش و یا ترکیب خدمات شما با محتوای شبکه اجتماعی شما می تواند باشد.

یادتان باشد افراد بزرگ سوال های بزرگ از خودشان می پرسند. این جرات را داشته باشید که از مشتریان خود سوال بپرسید و بازخورد بگیرید تا متوجه شوید چه کارهایی را برای بهبود محصول و یا خدماتتان باید انجام دهید.

پیشنهاد ما: راهنمای ایمیل مارکتینگ برای کسب و کارهای نوپا

افزایش ترافیک وبسایتتان

افزایش ترافیک برای وبسایت اغلب به افزایش فروش و وفاداری مشتریان ختم خواهد شد. و این یکی از اهداف کوچک برای کسب و کارهای نوپا است که میتواند تحول و جهش فوق العاده اید در کارتان ایجادد کند.

روش های بسیار زیادی برای افزایش ترافیک وبسایت شما وجود دارد. میتوانید به راحتی با آموزش های رایگان سئو اشنا شوید. برای شروع به شما توصیه میکنیم یک استراتژی محتوایی برای خود ترسیم کنید.

پس از آنکه یک استراتژی برای خود تهیه کردید زمان آن رسیده که آنها را پیاده سازی کنید. دائم در حال بازخورد باشید تا بهترین راه را پیدا کنید.

ترافیک سایت

محصول جدیدی ایجاد کنید

اگر مدت زیادی است که محصول جدیدیی تولید نکرده اید وقت آن رسیده که فعالیت جدی برای تولید را در دستور کارتان قرار دهید.

تولید محصول جدید مانند تزریق خون دوباره به کسب و کار شما است. با این کار می توانید یک لیست جدید به مشتریانتان ارائه دهید.

برای شروع این هدف می توانید به بازخورد هایی که از مشتریان میگیرید فکر کنید. و رفتار آنها را هنگام خرید در نظر داشته باشید.

همچنین می توانید تغییر بازار را در نظر داشته باشید.گاهی چرخش بازار و مشتریان هدف می تواند به خودی خود یک محصول جدید را ایجاد کند.

بازار یابی در شبکه های اجتماعی را شروع کنید

برای ایجاد یک روش بازاریابی جدید هیچوقت دیر نیست. و اگر یک مقاومت نسبت به شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام داشته اید امسال سال شیرجه رفتن در آن است.

تا دلتان بخواهد درباره شبکه های اجتماعی محتوا در اینترنت وجود دارد. فقط کافی است کمی وقت و انرژی بگذارید تا آنچه اموخته اید را اجرائی کنید.

پس همین حالا یک برنامه و هدف برای شبکه های اجتماعی خود تعیین کنید و از همین امروز شروع کنید.

نقش شبکه اجتماعی در کار

سلامت گردش مالی خود را ایجاد کنید

آیا به پولی که هروز وارد حساب های شرکت شما میشود و پایان روز خارج میشود رسیدگی میکنید؟آیا بودجه ای در حال اجرا برای هدایت مخارج خود دارید؟

هدف شما این باشد که هزینه های خود را کاهش دهید و سلامت مالی کسب و کارتان را افزایش دهید. همیشه افزایش درآمد را در اولویت قرار دهید.

شعبه جدید خود را افتتاح کنید

اگر کسب و کار شما به صورت یک مغازه اداره میشود آیا فکر نمی کنید بهترین زمان برای افتتاح شعبه دوم از کارتان باشد. تمامی مسائل را بررسی کنید.

آیا به اندازه ای از مدیریت رسیده اید که شعبه دوم را باز کنید. این را بدانید که زمانی که فروشگاهی مینویسد این جا هیچ شعبه دیگری ندارد در واقع عدم مدیریت و کمبود درآمد خودش را میرساند.

نکات مربوط به رونق کسب و کارتان را دنبال کنید. این کاوش ها باعث میشود بهترین حرکت را برای رشد انجام دهید.

حذف کاغذ از روند کاریتان

تا جایی که میتوانید از تکنولوژی استفاده کنید.  از بین بردن و یا کاهش دادن مصرف کاغذ میتواند هزینه هارا تا حد زیادی کاهش دهد و همینطور خلاقیت و بهره وری را افزایش دهید.

اما این نکته را هم در نظر داشته باشید بدون کاغذ هم برای هر شغلی مناسب نیست. قبل از اینکه به شرکت بدون کاغذ فکر کنید به جوانب مثبت و منفی قضیه هم نیم نگاهی داشته باشدی.

تا ببینید که این امر می تواند در کسب و کار شما مفید باشد یا خیر؟؟

هدف حذف کاغذ

بررسی مجدد روند های بازاریابی

گاهی اقات آنقدر درگیر امور روزمره میشویم که فراموش میکنیم بررسی کنیم آیا کارهایی که انجام می دهیم ارزش وقت و انرژی و پول را دارند.

آخرین باری که به بررسی روند های بازاریابی خود پرداختید کی بود؟ چه زمانی آنالیز انجام دادید که کارهایی که میکنیم چقدر منجر به سود دهی میشود؟

به بررسی کامل روند های بازاریابی خود متعهد شوید و تمامی اطلاعات را تحلیل کنید و ببینید آیا سرمایه گذاری های شما در این بخش چقدر جوابگو است.

تحلیل swot

تجزیه و تحلیل به روش swot  به شما کمک می کند تا بتوانید نقاط قوت و ضعف شرکت خود را متوجه شوید.

زمانی که میخواهید محصول و یا خدمات جدیدی وارد بازار کنید کمک میکند رقبا را شناسایی کنید و فرصت ها و تهدید ها را مشاهده کنید.

معمولا از این تحلیل زمانی استفاده میشود که شما در جستجوی این مطلب باشید که چه مزیت رقابتی با دیگر شرکت های هم صنف خود دارید.

می تواند مناطق بالقوه جدید را شناسایی کند. و به شما نشان میدهد چه کارهاییی باید انجام دهید تا از رقبا فاصله بگیرید.

اگر دنبال قرار دادن یک هدف در اهداف کوچک برای کسب و کار خود هستید حتما swot  را در دستور کار قرار دهید.

تحلیل swot

سهم خود از بازار را افزایش دهید

تصرف بخش بزرگی از بازار یکی از مولفه های مهم در رقابتی تر شدن کسب و کارها و افزایش میزان سودآوری است. اگر شما هم قصد دارید تا این هدف را برای خود انتخاب کنید. در مرحله ابتدایی میبایست تحقیقات بازار را شروع کنید.

در مرحله بعدی باید گزارش های رسیده از بخش تحقیق و توسعه را آنالیز کنید. بهترین روش انتخاب شده را در دستور کار قرار دهید.

معمولا مدیران در این بخش یا تحقیقات بازار را انجام نمی دهند یا به گزارش ها اهمیتی نمی دهند و آنچه در ذهن خود دارند را عملی می کنند.

آیا افزایش سهم بازار از اهداف کوچک برای کسب و کار شما محسوب میشود؟؟

یک برنامه انگیزشی جدید برای کارمندان ایجاد کنید

همیشه کارمندان پس از یک دوره سخت از کار روحیه و نشاط خود را ازدست می دهند.  حفظ روحیه و انگیزه یکی از بزرگترین چالش ها در حوزه کسب و کار برای مدیران است.

این امر در مورد مشاغل نوپا که نمی توانند از مشوق های مالی استفاده کنند بیشتر خودش را نمایان می کند.

بهترین خبر این است که همیشه مشوق های کارمندان نباید مالی باشد. شما می توانید از جلسات گروهی برای شنیدن خواسته ها و ایده ها شروع کنید.

می توانید با یک سخنزانی انگیزشی حالشان را بهتر کنید و یا همگی را به صرف نهار دعوت کنید.

خلاقیت در این قسمت حرف اول را میزند. با خودشان صحبت کنید و سلیقه آنها را هم مد نظر قرار دهید.

برای ایجاد شبکه فرصت های جدیدی را ایجاد کنید

اگر به طور فعال در بحث شبکه شرکت ندارید. لازم است در ادامه راه اهدافی را برای خود قرار دهید تا شما را بیشتر در مقابل افراد جدید قرار دهد.

تا بتوانید شبکه کسب و کارتان را گسترش دهید. سعی کنید در سمینارها و کنفرانس های بیشتری شرکت کنید.

در شبکه های اجتماعی مانند لینکدین فعالیت های جدی تری را در پیش بگیرید. حتی میتوانید با شرکت در رویداد های کوچک تخصص های خود را به اشتراک بگذارید. قطعا از مهم ترین اهداف کوچک برای کسب و کار شما همین است.

بیشتر روی برند شخصی خود کار کنید

در بسیاری از استارت آپ ها و شرکت های نوپا، موفقیت کسب و کار به میزان ایستادگی مدیر در جمع دیگران متکی است. به همین دلیل است که توسعه برند شخصی بسیار مهم است.

اگر هنوز هم برای برند شخصی خود وقت نگذاشته اید سعی کنید حتما آن را در اهداف خودتان قرار دهید. سعی کنید روی مهارت های سخنرانی و فن بیان خود کارکنید. جلوی دوربین بیایید و در باره مشاغل خود و تخصصتان صحبت کنید.

این کار علاوه بر افزایش اعتماد به نفس شما باعث بیشتر شدن اعتبار شما پیش مخاطبانتان خواهد شد.

نگاهی مجدد به برنامه کاری خود بیاندازید

احتمالا هم اکنون که مشغول کار هستید و یا می خواهید یک کسب و کار راه اندازی کنید نوعی برنامه برای کسب و کارتان ایجاد کرده اید.

آخرین بازی که به برنامه نگاه کردید چه زمانی بود. آیا روند بدون هیچ مشکلی در حال رشد و پیشرفت است و یا هروز با مسائل جدیدی روبرو میشوید.

امسال زمان مناسبی است تا گردوغبار را از روی روند های کاری خود بردارید. ببینید در کجای جایگاهی که برای خود تصور میکردید قرار دارید.

طرحی ایجاد کنید تا به شما اجازه دهد بیشتر با مشاغل خودتان آشنا شوید.

برای طرح ریزی برنامه می توانید با یک مشاورکسب و کار صحبت کنید او تمامی جنبه های کاری شما را نگاه می کند و بهترین پاسخ را برای شما آماده میکند.

هدف برنامه ریزی برای کار

زمان استراحت برای خود در نظر بگیرید

اگر مدت زیادی است که در کار هستید باید مدتی را به خودتان استراحت بدهید. در این زمان نه تنها وقت شما از بین نمیرود بلکه باعث کاهش استرس و جلوگیری از فرسودگی شغلی خواهد شد.

حتی میتواند باعث ساخت یک چشم انداز شغلی برای شما شود تا بتوانید زمانی که به کار بازگشتید آنها را عملیاتی کنید.

البته توصیه ما بیشتر زمان تعطیلات است تا از زمان کاری شما هم کاسته نشود.

از تنظیم هدف smart استفاده کنید

زمانی که تعداد زیادی ایده برای کسب و کارتان دارید، ابتدا ایده های خود را اولویت بندی کنید و بعد به شیوه smart آن را تنظیم کنید.

این نوع تنظیم بیان میکند که ایده شما باید خاص، قابل اندازه گیری، دست یافتنی، مرتبط با تخصص شما و قابل زمان بندی باشد.

اما باید بدانید که اهداف شما نباید همین قدر منطقی باشند. ابتدا آنچه علاقه دارید را در بحث ایده ها مطرح کنید سپس اهداف کوچک برای کسب و کار را به شیوه ای که بیان شد تنظیم کنید.

 

مطالب مشابه....
12 مهارت های کسب و کار که باید در آنها استاد باشید

 

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید